wmaraci reklam

Domain aliases

7 Mesajlar 514 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Selamlar arkadaşlar,
Şimdi http://adaletbakanligi.gen.tr/ sitesini domain aliases yöntemiyle www.hukuk.net adresine yönlendirdik. adalet bakanlığı gen.tr adresinde bu siteye girilip herhangi bir linke tıklandığında url eklentisi almadan ve domain değişmeden sayfa değişikliği oluyor. Url adres satırında sadece adalet bakanlığı domaini görünüyor. Benim sorum bu şekilde yönlendirdiğim beş altı domain var. Bunlar zamanında alıp kullanmadığım domainler. Domain aliases şeklindeki yönlendirme spam veya google kurallarına aykırılık teşkil eder mi? Veya kopya içerik sorununa neden olur mu? Diğer domainleri eskiden kullandığımdan bazılarının googlede indeksleri mevcut ama şuan hiç bir içeriğe sahip değiller. Daha önce bu tarz bir problemle karşılaşan oldu mu?

wmaraci
reklam

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
AdaletinSesi Yönlendirmek istediğin ne kadar domain varsa amiyane tabirle ifade etmek zorundayım, alayını 301 yönlendirmesi şartıyla yönlendirebilirsin. A > X, B > X, C > X vs. vs yönlendirdiğin domainler alakasız backlink, indeks almış olsa dahi herhangi bir sorun teşkil etmez. Zamanında bunun provasını test ettim. Faydası olduğunu da söyleyemem, ama zararı kesinlikle olmayacaktır.
AdaletinSesi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)

keremsamet adlı üyeden alıntı

AdaletinSesi Yönlendirmek istediğin ne kadar domain varsa amiyane tabirle ifade etmek zorundayım, alayını 301 yönlendirmesi şartıyla yönlendirebilirsin. A > X, B > X, C > X vs. vs yönlendirdiğin domainler alakasız backlink, indeks almış olsa dahi herhangi bir sorun teşkil etmez. Zamanında bunun provasını test ettim. Faydası olduğunu da söyleyemem, ama zararı kesinlikle olmayacaktır.

301'de sıkıntı olmazda aliases yönlendirmesinde yönlenen domainler açısından problem olur mu onu çözemedim ama heralde olmaz. Sonuçta aliaseste herhangi bir url eki almıyor.

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)
301 yönlendirmesi daha sağlıklı olur. Bu sayede direkt olarak yeni siteye yönlendirebilirsiniz. Şuradan yardım alabilirsiniz: http://www.celilcan.net/301-yonlendirmesi-nasil-yapilir/
AdaletinSesi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
AdaletinSesi Sorun olmaz, açıkçası hiç ihtiyaç duymadığım bir yöntem bu. Eğer ben ziyaretçiye asıl siteyi gösteriyorsam, url yapısı da o olmalı görüşündeyim. Site normalde X url'si ile ulaşılıyorken, neden a sitesinden kalma url'yi adres çubuğunda göstereyim ki, buna hiç anlam verememişimdir. X sitesinin url'sinin adres çubuğunda görünmesi ziyaretçi açısından daha olumlu karşılanacağını düşünüyorum.

• Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)

keremsamet adlı üyeden alıntı

AdaletinSesi Sorun olmaz, açıkçası hiç ihtiyaç duymadığım bir yöntem bu. Eğer ben ziyaretçiye asıl siteyi gösteriyorsam, url yapısı da o olmalı görüşündeyim. Site normalde X url'si ile ulaşılıyorken, neden a sitesinden kalma url'yi adres çubuğunda göstereyim ki, buna hiç anlam verememişimdir. X sitesinin url'sinin adres çubuğunda görünmesi ziyaretçi açısından daha olumlu karşılanacağını düşünüyorum.

Zamanında öylesine aldığım domainler, boş durmalarındansa hiç değilse yönlendirme yapayım dedim. 301 için boşuna mb kullanmaktansa aliasesle yönlendirdim.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
AdaletinSesi Domain panelinden 301 yapmak daha mantıklı :) Tabi yine siz bilirsiniz.
AdaletinSesi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al