wmaraci reklam

Hedef hep 1. Sıra

10 Mesajlar 1.031 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Bykazekage Bykazekage http://www.hdcineizle.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO&CodeR
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 57 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba bu özgün ilk yazım.

Seo Nedir ? Makalemi az çok okumuştursunuz peki seoda yeni mantık nedir asıl amaç nedir.

Sadece backlinkle site zirvede olurmu h1 tagları vs etiketler sizi zirveye yaklaştırır mı ?

Bu gibi sorular sıkça karşımızda insanlar seoyu Türkiye'de yeni kavramaya başlıyor olmasına rağmen herkes uzman maşallah :)

Google tamamiyle bir algoritma çözüle bilinir mi google istemediği sürece çok zor herkes kafasına göre sağ sol demeden link veriyor link çıkışları sağlıyor yada farklı siteler üzerinden sitesinin linkini veriyor.

Herkes bunun doğru olduğunu düşünüyor ama kimse verdiği linki dahi bir çoğunuz için söylüyorum takip dahi etmiyor. Çoğu bir süre sonra patlıyor veya kırılıyor dğer kazanmıyor backlink dağıtmanın bir nevi halasını ağlatıyorsunuz farkında olmadan.

Şimdi geçenlerde bir siteye rast geldim sitede 9 adet backlink var hemen ikinci sayfada 32 tane backlink sahibi bir site mevcut peki aralarındaki fark nedir diye kendime sordum hemen koyuldum araştırmaya :D

1. Sayfadaki sitenin hem site kodlaması hem seo içeriği olarak kelime dağılımı ve etiket tag uyumları o kadar uyum içerisindeki site bir nevi kalite kokuyor ayrıca dağıttığı backlinkler tam isabet sitelere her bulduğu yere link bırakmıyor tabi bir çoğunuzdan duyar gibiyim yahu arkadaş biz şimdi her site içn uygun sitemi arayalım :D arayacaksın arkadaş seo basit bir şey değil ekmek yemek istiyorsan alın teri dökeceksin.

Şimdi Hepinizin Kafası karışık nerden başlicaksınız nasıl yapacaksınız ? Off Bunalıma girdim site kıpırdamıyor falan fıstık :D Sakin olun bakim !

1. Siteni bir aç ve ilk tag dağılımına bak 1. sayfada h1 h2 h3 h4 dağılımlarını bir kontrol et unutma her sayfada sadece 1 adet h1 tagı fazlası yok olsada zararı olmaz. Ama sen koyma varsa da sil makalemde bunları yazdım dalga geçen arkadaşlarınızda oldu neyse h2 tagı'nın anlamını biliyorsunuz bunları da düzenli şekilde kullanın.

2. Siten tekstil sitesi sen gidip fırıncıdan kumaş alır mısın. ?? Almazsın dimi alsanda hamurdan kumaş yapmak için baya bir zahmet harcarsın sanırım ha bu arada hamurdan kumaş olmasada iyi kağıt oluyor. :) Anlatmak istediğim olay backlink sosyal Bookmarking siteler ve Sosyal imleme siteleri haricinde saçma sapan sitelere link bırakmayın. Eğer alabiliyorsanız Youtube ve vimeo backlink alın bu sizi google'nin gözünde kaliteli gösterecektir özellikle film siteleri sahipleri diğer kurumsal firmalar ne kadar sosyal site o kadar ekmak :D kurumsal sitelere uyarım sakin ola'ki saçma sapan sitelere link bırakmayın hele sıfır siteyse asla yapmayın sitenin içine edebilirsiniz. :)

3. Makale ve Yazım kurallarına dikkat edin örneğin ekmek satacağınız yerde taş çıkarmayın ekmek ekmektir. makale kelimelerinin yoğunluğu bir bir arasındaki sözcüklerle ifade edilir google amca ilk bunlara dikkat edecektir. işte tamda burda taglara devreye girer sitenizde kelime ve açıklama yoğunluğu ne kadar özgün ve kendini ifade ederse o kadar çok başarıya ulaşırsınız.

4.Bu seo Uzmanları içindir Asla Açıklayamam eee bu işten para ekmek yiyoruz ;) Şuanlık şu 2 önerim ve yazım küçük çaplı firmalar üzerinde baya bir yarara sahip ;) Farkımın farkında olacaksınız.

Not: Google Yabani bir köpeğe benzer eğitmesi zahmetli tadını çıkarmak keyiflidir. !

Bir Teşekkürü ve beğeniyi çok görmeyin :D
murat709

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kaantalha kaantalha WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 21 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
hocam yazıyı biraz düzenle istersen bazı yerlerde anlatmak istediklerini anlamadım. hatta bazı cümlerleri 2-3 kere okuduktan sonra algılayabildim. Belki de beyin engelliyim haberim yok :D
ankaraalemi zenko56 webmaster1996

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO&CodeR
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 57 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

kaantalha adlı üyeden alıntı

hocam yazıyı biraz düzenle istersen bazı yerlerde anlatmak istediklerini anlamadım. hatta bazı cümlerleri 2-3 kere okuduktan sonra algılayabildim. Belki de beyin engelliyim haberim yok :D

Anlayamadığın yerleri de yazsaydın eyiydi :D

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
hep aynı şeyler...
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO&CodeR
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 57 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Senin Önerin Nedir peki ?

• Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
seo adına önerim olsaydı zaten söylemezdim, ekmeğimi elletmem

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
İmla kurallarına hiç uymamışsınız, yazınız akıcı değil.

Örn:
1. Sayfadaki sitenin hem site kodlaması hem seo içeriği olarak kelime dağılımı ve etiket tag uyumları o kadar uyum içersindeki site bir nevi kalite kokuyor ayrıca dağıttığı backlinkler tam isabet sitelere her bulduğu yere link bırakmıyor tabi bir çoğunuzdan duyar gibiyim yahu arkadaş biz şimdi her site içn uygun sitemi arayalım arayacaksın arkadaş seo basit bir şey değil ekmek yemek istiyorsan alın teri dökeceksin.

Şu paragrafta sadece bir adet noktalama işareti var. En azından SEO'dan önce Türkçe kullanımı düzgün olmalı. Şahsen böyle imla kurallarına hiçbir şekilde uymayan site Google sıralamasında ilk sırada da olsa, girdiğim gibi çıkarım. Daha gerilerde olan fakat buna rağmen okuyucuya okuma zevki yaşatan siteyi tercih ederim.

• Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO&CodeR
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 57 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

depresan adlı üyeden alıntı

seo adına önerim olsaydı zaten söylemezdim, ekmeğimi elletmem

Kendi lisanımla anlatmaya çalıştım insanların daha fazla ilgisini çeksin diye değil insanlar anlasın diye burda kendi bilgilerimi %100 Anlatmaya kalkışırsam hem ben hemde benim gibi bilenlerin emeklerine yıllarına tüm araştırmalarına yazık olur ama size en iyi çözümün gözünüzün önünde olduğunu anlatıyorum hatta Çok iyi anlamanız için size seo.com öneriyorum adamlara nofollow link vermeyelim :D yazın çıkar zaten :D bu arada yabancı bir site ingilizce bilginiz olsun :) Çok konuştum bugün gidiyorum ben :D :D :D

Ek Olarak:

Kakarotto adlı üyeden alıntı

İmla kurallarına hiç uymamışsınız, yazınız akıcı değil.

Örn:

Şu paragrafta sadece bir adet noktalama işareti var. En azından SEO'dan önce Türkçe kullanımı düzgün olmalı. Şahsen böyle imla kurallarına hiçbir şekilde uymayan site Google sıralamasında ilk sırada da olsa, girdiğim gibi çıkarım. Daha gerilerde olan fakat buna rağmen okuyucuya okuma zevki yaşatan siteyi tercih ederim.

Haklısın gözüme çarpanları düzelttim. Uyarın için teşekkürler. :)

• Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
iç seoyu bırakıp dış seo yapmak lazım, bas parasını ver adwordsu facebook reklamını, ne oldu? seo oldu. bana göre seo budur. öyle seo.comları yabancı seo forumlarını takip etmekle olmuyor. hertaraf soru cevapla dolu zaten, millet seo öğretmiyor. aynı bu yazıda olduğu gibi...

• Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO&CodeR
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 57 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

depresan adlı üyeden alıntı

iç seoyu bırakıp dış seo yapmak lazım, bas parasını ver adwordsu facebook reklamını, ne oldu? seo oldu. bana göre seo budur. öyle seo.comları yabancı seo forumlarını takip etmekle olmuyor. hertaraf soru cevapla dolu zaten, millet seo öğretmiyor. aynı bu yazıda olduğu gibi...

Paran Bol sanırım :D Ama haksız da değilsin haklıda değilsin ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al