wmaraci reklam

Hileyle veya parayla google 1. Sırada çıkmak mümkün mü?

12 Mesajlar 1.600 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

legolasanti legolasanti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** C**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 8 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar;

Google'da bir anahtar kelimede sitemiz 4. sırada yer almaktadır. Bir rakibimiz ise genelde birinci sayfa sonu veya ikinci sayfadadır. Ancak bu firma Şubat ayında o anahtar kelimeye ait üründe %20 indirim yaptığını duyurdu sitesinden. 1 Şubat ile 28 şubat arasında hep google'da birinci sırada yer aldı. 1 Mart olduğu an birinci sayfadan gitti, hatta ilk 3 sayfada bile değildi. Şimdi bugün yeniden birinci sıraya yerleşmiş.

Bunu bir arkadaşıma söylediğimde, bir reklam ajansı sahibi arkadaşı kendisine, google'ın ilk sırayı yüksek meblağ ile sattığını söylediğini belirtti. Ben bunu daha önce hiç duymadım. Türkçe ve ingilizce araştırdığımda google'ın bu iddiayı reddettiğine dair açıklamalar okudum.

Sizin buna yönelik bir bilginiz var mı? Birinci sırayı parayla mı satıyor yoksa firma hile ile mi birinci sıraya çıkmaktadır. Çünkü rakip büyük bir firma ve hileye kolay kolay başvuracağını düşünmüyorum.

wmaraci
reklam

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam, 1. sırayı parayla satma gibi bir durum söz konusu değildir. Aksi halde haksız rekabetten dolayı google'un içinden geçerler.

Fakat sponsorlu içerik veya sponsorlu reklam tanıtımı olduğu zaman sağ üst köşeye veya 1. sıraya sponsorlu açıklamasıyla yerleştiriyorlar.

Fakat, hile veya başka çalışmalar ile oraya gelmiş olabilir.

Sitenin güncel olması, anahtar kelimeler veya ürün fiyattının düşük olması gibi etkenler üst sıraya çıkartabilir.

http://www.ilgikolik.com

MBarisTR MBarisTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 991
  • Beğeniler 242 / 259
  • Ticaret 25, (%100)
Hacklink alip sonradan silmis olabilir, duzenli pop actirmis olabilir veyahut adwords ile hit cekmis olabilir.

s

legolasanti legolasanti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** C**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 8 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
MBarisTR , SEBTURKA
Sponsorlu içerik, ads değil kesinlikle. Ads ile hit çekip birinci sıraya o şekil oturabileceğine de pek ihtimal vermiyorum. Aklıma tek hacklink gibi hile yöntemleri geliyor ama firmanın böyle bir şey yapma olasılığı niyeyse çok az geliyor. Birden inip birden çıkma , belirli süre kalıp belirli süre çıkma durumu nasıl oluyor anlamıyorum. Ayrıca hacklink gibi yöntemler varsa google bunu hemen fark etmez mi? Nasıl ban yemiyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bir zamanlar bende e-ticaret ile ilgileniyordum ve yaptığım hiç bir şey olmamasına rağmen piyasadaki en iyi sitelerden bile daha iyi sıralarda yer alıyordum.

Daha sonra nedeninin düşük fiyat, manuel açıklama ve girmiş olduğum fotoğrafların isimlerinin ürün adıyla uyumlu olmasından kaynaklı olduğunu öğrenmiştim. Firmalar genel olarak fotoğrafları 1, 2, ,3, 4, 5 şeklinde isimlendirirken ben her fotoğrafın ismini dahi ürün adıyla birebir aynı giriyordum.

Ayrıca günlük en az 15 ürün giriyordum. Ve sitem güncelliğini koruyordu.

Birde siz bu açıdan deneyin.
vizyonbilisim

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.ilgikolik.com

linemedia linemedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sosyal medya
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Ç** I**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 20 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Anahtar kelime sizin için değerliyse ücret karşılığı yardımcı olur, sizi 1. sıraya yerleştirebilirim. Detaylı pm den görüşelim.

linemedia linemedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sosyal medya
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Ç** I**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 20 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Google Dünyanın en değerli şirketi, hile ile 1. sıra mümkün değil ve asla olamaz. %50 para %50 bilgi

saitama saitama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad I** C**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Seo yöntemleriyle herkesi 1e gelir tabiki seocunuz önemli

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
1.sırayı sattığını söyleyen kişi reklam ajansı olarak çok geride kalmış. Muhtemelen hala el broşürü falan basan birisi.

1.sırada çıkmanın 3 yolu var. Bunlar; Black hat SEO, White hat SEO ve Adwords'tür.

Adwords garanti yoldur. Rakip reklam verenlerden daha çok tbm ödeyerek 1.sırada yer alırsınız.
Black hat SEO geçici süreliğine sizi üst sıralara taşır. Hacklenmiş sitelerden sizin sitenize link çıkılarak yapılır. Bir süre sonra site sahipleri linki bulup sildiği için link silinince sıranız tekrar geriler.
White hat SEO ise kalıcı çözüm sağlar. Ancak rakip firmalarda sürekli çalışma yaptırdığı için sürekli zirvede kalmanız mümkün değildir. Sürekli sitenizi güncel tutmayı gerektirir.

Hile = SEO
turkeytrick musbay vizyonbilisim

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Kim size 1.sıra garantisi veriyorsa ondan uzak durmalısınız, bu kadar net.

Google asla bu şekilde taviz vermez.

https://developers.google.com/search/docs/beginner/do-i-need-seo?hl=tr

Google ile reklam vermenizin, sitenizin arama sonuçlarımızdaki durumu üzerinde hiçbir etkisi olmaz. Google, siteleri ücret karşılığında arama sonuçlarımıza eklemez veya sitelerin sıralamasını değiştirmez. Organik arama sonuçlarımızda görünmenin herhangi bir maliyeti yoktur. Search Console, resmi Google Arama Merkezi blogu ve tartışma forumumuz gibi ücretsiz kaynaklarda sitenizi organik arama için nasıl optimize edebileceğiniz konusunda bol miktarda bilgi bulabilirsiniz.

Az araştıralım, az okuyalım derim.

https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=tr

Hemen hırs ile fırsatçılara yol açmayalım.

Sonra gelip ''kandırıldım, dolandırıldım'' diye konu açarsınız.
turkeytrick Scotland

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al