wmaraci reklam

Keywordleri nereye eklemem gerekli?

7 Mesajlar 962 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

evoura evoura WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 33 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar

2 gün önce detaylı bir yazı hazırlamıştım fakat keywordler hakkında bir kaç şüphem var.

Wordpress kullanıyorum

1) Yazımı yayınladıktan sonra keywordlerimi resimdeki alana virgülle ayırarak yazdım.
https://i.hizliresim.com/VQ93LR.jpg

2) Yoast Seo eklentisinde yazımı yayınlamadan önce focus keyphrase kısmına yazımın ana keywordunu yazdım

3) yayınladığım yazımdaki keywordlerimi iyi kullandım diye düşünüyorum. ana keywordum tüm yazımın %4.5'unu kaplıyor.

4) ayrıca temanın header.php'sine ve arasına aşağıdaki kodlar ile nichemin genel keywordlerini yazdım

5) yazımı yayınlamadan önce hazırladığım ana keywordume benzer ve konumla alakalı olan ek keywordleri de yazımda kullanmaya çalıştım.

6) yazımdaki başlıklar keywordlerimi içeriyor ve h2 başlığı olarak kullandım.

7) anasayfamda sitemin ana keywordu olan başlığı h1 tagı içerisine aldım

Sorularım şu;

1) keyword kullanımı adına yapmam gereken başka bir işlem var mı? şu an sadece yeni yazılar yazarken keywordleri cümlelere sırıtmayacak şekilde yerleştirmem gerekiyor diye düşünüyorum. onun dışında googlenin keywordlerimi tanıması için elimden geleni yaptığımı düşünüyorum?

2) wmaracindaki seo analizle sitemi incelediğimde keywordler kısmında kelime yoğunluğu şu şekilde(örnek) keywordlerim araba al,araba sat,araba tamir
araba (3)
al (1)
sat (1)
tamir (1)

bu şekilde bir kelime yoğunluğu sıkıntı çıkarır mı? al,sat ve tamiri ayrı bir keyword olarak mı algılıyor yoksa sadece kelimeleri göstermek için mi yapılmış?

3) diğer seo analiz siteleriyle baktığımda anasayfamda ve hakkında vs. sayfalarında kelime sayısı az diyor. anasayfadaki kelime sayısının az olması vs. google sıralamalarımı etkiler mi?

wmaraci
reklam

capscroll capscroll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 41 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
"Keywords" etiketi Google için bir anlam ifade etmiyor, diğer arama motorlarını tam bilmiyorum... Temelini bildiğim arama motoruna yani Google'a göre konuşmam gerekirse; hedef kelimelerinizi meta keywords etiketi yerine sayfa içeriğinde kullanın, H1, H2, H3, vb. başlık kullanımlarına özen gösterin, sayfalarınız W3C standartlarına uygun olsun. Ayrıca sayfalarınızın mobil uyumlu olması da önemli. İçeriklerinizi hedef kelimeye boğmayın, geniş tutun ki faydalı ve ayrıntılı içerik haline gelsin, bu tür basit görünen şeyler Google için büyük etkiler oluşturabilir. Aklıma gelenler bunlar, bu konuda bilgili kişiler gelirse onların görüşlerinden ben de faydalanmak isterim.
musbay webloggi evoura

kişi bu mesajı beğendi.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Meta keywords etiketi dönemi çoktaan bitti. Kullanmana hiç gerek yok hocam.
musbay webloggi evoura

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Seo analiz de ki verilere ben fazla önem vermiyorum. Seo analizde daha çok resim alt başlıklarında unutulmuş olan var mı? Sitede sıkıştırılması gereken dosyalar var mı? Her hangi bir yanlışlık var mı (örneğin h1 tag ının olmaması veya 2 tane olması)? Gibi şeylere bakmak gerek diye düşünüyorum.

%4.5 kelime yoğunlu azcık fazla bence. Fakat kaladabilir. Tabi bu makalenin kaç kelime olduğuna göre de değişir. %3-%3.5 civarında olmaya çalışabilirsiniz.

Her makalenin anahtar kelimesi farklı olacağı için %5 e kadar yoğunluğun zararsız olduğunu düşünüyorum. Şahsi fikrimdir.

Sayfalarınız çok önemli değil. Tabi uzun yazılar olsa ne güzel ama gerek var mı? Çokta mühim değil. O sayfaların bulunması yeterli.

Meta keywords evet herkesin dediği gibi kullanılmamakta. Yinede bulunmasının bir zararı olduğunu düşünmüyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

evoura evoura WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 33 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

tolhur adlı üyeden alıntı

Seo analiz de ki verilere ben fazla önem vermiyorum. Seo analizde daha çok resim alt başlıklarında unutulmuş olan var mı? Sitede sıkıştırılması gereken dosyalar var mı? Her hangi bir yanlışlık var mı (örneğin h1 tag ının olmaması veya 2 tane olması)? Gibi şeylere bakmak gerek diye düşünüyorum.

%4.5 kelime yoğunlu azcık fazla bence. Fakat kaladabilir. Tabi bu makalenin kaç kelime olduğuna göre de değişir. %3-%3.5 civarında olmaya çalışabilirsiniz.

Her makalenin anahtar kelimesi farklı olacağı için %5 e kadar yoğunluğun zararsız olduğunu düşünüyorum. Şahsi fikrimdir.

Sayfalarınız çok önemli değil. Tabi uzun yazılar olsa ne güzel ama gerek var mı? Çokta mühim değil. O sayfaların bulunması yeterli.

Meta keywords evet herkesin dediği gibi kullanılmamakta. Yinede bulunmasının bir zararı olduğunu düşünmüyorum.

Hocam seo analizinde resimlerin alt tagı yok diyor ama bütün resimlerde alt tag title caption var ayrıca resimlerimin dosya adı da içeriğimle alakalı. Resimler photoshoptan sıkıştırılarak boyutu küçültüldü ve internette paylaşmak için optimize edildi. Fakat 1 yazımda 5mb resim var çünkü çok fazla resim kullanmam gerekiyor. Ama sayfanın yüklenme hızında bir problem yok. Tek canımı sıkan alt tagı olduğu halde seo analizinin yok demesi. Ayrıca resme sağ tıklayıp incele dediğimde de alt tagı gözüküyor.

Yazım 2800 kelimeden oluşuyor ve keywordlerim sürekli tekrarlanmıyor. Yani cümle yapısını bozacak veya okunurluğu etkileyecek düzeyde değil. Bu yüzden %4.5 normaldir diye düşünüyorum

dışardan embed olarak bi widget kullanmıştım yazımda html kodu olarak. bu widgette h1 tagı kullanılmış. başlık zaten h1. sıkıntı olur mu? widgetteki h1i değiştirme şansım yok sıkıntı olacaksa kaldıracam mecbur

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Analiz sisteminin resim alt başlıklarını görememe gibi bir problem yaşaması pek muhtemel gelmiyor bana. Bir problem olmadığa ve sayfa kaynağında (ctrl+u) görüntülendiğine eminseniz analizden kaynaklı problem olabilir belki. Emin değilim.

2800 kelimelik devasa bir yazı için %4.5 (bence) gayet güzel.

Yine ctrl+u ile kullandığınız widget h1 kullanıp kullanmadığına emin olun. Bir yazıda birden fazla h1 kullanılmamalı hocam.

w4nted w4nted WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 42 / 100
  • Ticaret 53, (%98)
%4.5 Anahtar kelime yoğunluğu bana göre biraz fazla. Daha önemlisi anahtar kelime yoğunluğu takılmanız gereken bir konu değil.

tolhur h1 sadece 1 kere kullanılmalı demiş. Öyle bişey yok kesinlikle bu kadar kullanılmalı diye bir zorunluluk yok sadece her sayfada en az 1 kere kullanılmalı.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al