wmaraci reklam

Bir SEO Firması SEO Kelimesinde Olmalı mı?

12 Mesajlar 1.546 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Selamlar arkadaşlar,

Sizce bir SEO firması SEO kelimesinde olmalı mı ? Siz bir SEO firmasıyla çalışırken nelere dikkat ediyorsunuz?

Örneğin şuanda sıralamaya baktığımda ;

Moradam firmasının Hikayesel sayfasının 2.sırada
ZEO firmasının da soru cevap içerikli SEO sayfasının 3.sırada olduğunu görüyorum

Bu iki firmayı ufaktan incelediğimde;

Mor adam tarafında => 219 referans domain ve en çok anchor texti wordpress haber teması kelimesine alındığı gözüküyor

ZEO tarafında ise => 744 referans domain ve en çok ön plana çıkan anchor text mobile first index checker gözüküyor.

Sizce SEO kelimesinde gelmek için yada rekabet edebilmek için hangisi daha mantıklı?

Görüşlerinizi merak ediyorum.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!
wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Seo hizmeti almak isteyen kişi yine ''seo'' açısından bilgisi az olacağı için sizin kadar detaylı araştırmaz diye düşünüyorum. Dolayısı ile ilk sayfalarda yer alan sitelerden hizmet almaları son derece doğaldır.

Son dönemlerde ''seo'' kelimesinde birbirini geçmeye çalışan bir kaç site çarpıyor gözüme.

Hatta Hürriyet bile ilk sayfada şu an. Yakında ddos savaşları başlar demedi demeyin :)

Farklı kategorilerde ''faydalı kaynak'' olarak algılanan sitelerin seo açısından daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Nihayetinde seo hizmeti almak isteyen kişi seo kelimesinde çalışma istemeyecek :)

Bilirsiniz ki Google amca faydalı kaynak olarak algıladığı siteyi kolay kolay düşüşe geçirmez. Ancak seo kelimesinde yer alan siteler bir anda yok olabilirler.

Mesela örnek olarak backlinko, neil patel gibi site sahipleri yenilmezler ve hemen her kategoriye el atabilirler; potansiyelleri var çünkü.

Ama aramızda bu potansiyele sahip seo uzmanı var mı, orası bana şüpheli geliyor.

Açık olmak gerekirse ben hiç bir zaman yerli kaynakları takip etmedim, her zaman yabancı kaynaklardan faydalandım.

Biri var mesela bildiğiniz İngilizce yazıyı aynen Türkçe çevirerek ilk sayfada yer alabiliyor. Bu onun çok bilgili olduğunu mu gösterir? Maalesef hayır.

Soruya cevap olarak; seo kelimesi ile birlikte önemli olan sektörlerde de ilk sayfada yer almak benim için daha bilgili olduğunu gösterir.
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

TURUS TURUS Ölüm Var! Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 53 / 54
  • Ticaret 19, (%100)
Ben şahsen seo firmasi-lari, seo ajansi-lari , kurumsal seo , ilk sayfa seo, iç seo , dış seo , yerel seo, gibi kelimelerde ilk sayfada olmayan seo firmasıyla çalışmam.En azından kendi sektorel kelimelerinde yazdığı makaleleri incelerim bunlarda ilk siralarda olmasını beklerim.Tabi istisnalar var seoşefi gibi.
Ek olarak referanslarınıda incelerim, referansları hangi kelimelerde hangi sıralara kadar gelmiş ve halen yerini koruyabiliyor mu diye.
Bipixel Deadlus

kişi bu mesajı beğendi.

...emrullâhi kaderen makdûrâ(n).

muhammedkrmn1 muhammedkrmn1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 5 / 70
  • Ticaret 4, (%100)
Kendine faydası var mı ona bakarım. Reklam verenler falan oluyor ilk sıralarda ama onlara tıklamam mesela.
Belirli kelimelerde ilk sayfada olması önemli bence ve hizmet fiyatı da buna göre belirlenmeli ki SEO kelimesinde ilk sırada olmak kaliteyi, fiyatları otomatik yükseltir. Genelde de bu tarz aramalarımda ayhan karaman ve seohocasını hep görmüşümdür mesela aklımda ilk bunlar olur.
Bipixel Deadlus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Msasn Msasn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
İlk sayfalar reklam ile domine ediliyor. Son kullanıcı bunu ne kadar düşünür bilemem ancak ben Google sıralamasını önemsemem.

Tabi kuru kuruna hizmette olmaz. Eğer birine hizmet veriyorsanız bir şekilde kaliteli hizmet verdiğinizi kanıtlamalısınız
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
bence olmalı
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI

hemfikir hemfikir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Belirtilmedi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 5 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
ben de ilk sayfada olmasını beklerim açıkçası
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

vaveyla vaveyla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad R** C**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 107 / 71
  • Ticaret 3, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Seo hizmeti almak isteyen kişi yine ''seo'' açısından bilgisi az olacağı için sizin kadar detaylı araştırmaz diye düşünüyorum. Dolayısı ile ilk sayfalarda yer alan sitelerden hizmet almaları son derece doğaldır.

Son dönemlerde ''seo'' kelimesinde birbirini geçmeye çalışan bir kaç site çarpıyor gözüme.

Hatta Hürriyet bile ilk sayfada şu an. Yakında ddos savaşları başlar demedi demeyin :)

Farklı kategorilerde ''faydalı kaynak'' olarak algılanan sitelerin seo açısından daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Nihayetinde seo hizmeti almak isteyen kişi seo kelimesinde çalışma istemeyecek :)

Bilirsiniz ki Google amca faydalı kaynak olarak algıladığı siteyi kolay kolay düşüşe geçirmez. Ancak seo kelimesinde yer alan siteler bir anda yok olabilirler.

Mesela örnek olarak backlinko, neil patel gibi site sahipleri yenilmezler ve hemen her kategoriye el atabilirler; potansiyelleri var çünkü.

Ama aramızda bu potansiyele sahip seo uzmanı var mı, orası bana şüpheli geliyor.

Açık olmak gerekirse ben hiç bir zaman yerli kaynakları takip etmedim, her zaman yabancı kaynaklardan faydalandım.

Biri var mesela bildiğiniz İngilizce yazıyı aynen Türkçe çevirerek ilk sayfada yer alabiliyor. Bu onun çok bilgili olduğunu mu gösterir? Maalesef hayır.

Soruya cevap olarak; seo kelimesi ile birlikte önemli olan sektörlerde de ilk sayfada yer almak benim için daha bilgili olduğunu gösterir.

O biri kim hocam merak ettim

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

vaveyla adlı üyeden alıntı

O biri kim hocam merak ettim

Orası bende kalsın.

miyondemli miyondemli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 129 / 137
  • Ticaret 30, (%100)
Küçük ve orta ölçekli işletmeler ile iş yapılacaksa, o tarz işletmelere yönelik projeler gerçekleştirilecekse ilk sırada yer almak manasız bir çaba olacaktır.

Büyük ölçekli firmalarla, butik bir firma olarak iş yapılacak. Az müşteri, yüklü paralar dönecekse ilk sayfa önemli olacaktır.

Tabi siz daha iyi bilirsiniz hocam daha uzun süredir sektördesiniz.

Sizin düşünceniz ne yönde? :)
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al