wmaraci reklam

Tumblr ve SEO İlişkisi hk.

9 Mesajlar 1.162 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gurkanozgurtr gurkanozgurtr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Biyomedikal Cihaz Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, herkese hayırlı akşamlar.

Merak ettiğim konulardan birisi olan ve hiçbir fikrimin olmadığı bir konu hakkında düşüncelerinize ihtiyaç duyuyorum.

Konu: Tumblr ve SEO İlişkisi

Ne Yapıyoruz?

İstanbul içerisinde mesleğim olan ve öğrencilik sebebi ile yapmak zorunda olduğum elektrik işini yapmaya çalışıyorum. Bunun için kendi internet sitemi kurdum lakin iş alma konusunda sorun yaşıyorum. Bu sebepten olsa gerek SEO merakı başladı.

Öncelikle öğrencilik sebebi ile biraz hızlı ve az çok demeden helali ile kazanç elde etmek istiyorum. Bunun için ne yapabilirim ve Tumblr'ı nasıl faydalı kullanabilirim.

Bu Zamana Kadar Ne Yaptım?

Blogger.com'dan birkaç blog oluşturdum. Bunlar semt isimleri ile oluşturulmuş bloglardır. Blog içerikleri olarak " [mahalle adı] elektrikçi " adıyla içerikler yayınlıyorum. Daha Search Console kaydı yapmadım. .tr.gg blogları da oluşturdum lakin bir faydası olur mu olmaz mı bilmiyorum.

Birkaç iyi denilebilecek blogların içeriklerine yorumlar atmaktayım.

Sorularım:

1- Tumblr'da yeniyim ne yapmalıyım?
2- Tek Search Console'a birden çok aynı sektör ile ilgili siteyi eklesem ne sorun yaşarım?
3- Tumblr'ı Search Console'a eklemeli miyim?
4- Kısa sürede birazcık kazanç elde etmek için ne yapmalıyım?
5- Site Alexa değerlerini nasıl düşürebilirim?
6- Bazı indexlerim Google'da gözükmüyor sebebi nedir? (Bunun ile ilgili konuma gitmek için tıklayın.)

Bu kadar soru sorarak rahatsız ettiğim için özür diliyorum. Unutmayın bu konularda tek merakı olan ben değilim. Belki bir başkasına da yardımcı oluruz.

Teşekkür ediyorum. Mutlu akşamlar :)

vonn.click | Kurumsal Web Tasarım Çözümleri
wmaraci
reklam

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
merhaba,

1- Tumblr 'dan kazanç sağlamak ise amaç biraz zor, web sitesi ile aynı düzeyde ilerlemez. Ama kendinizi destekleyebileceğiniz, 100-200 tane yancı tumblr blog oluşturup kendi hesabınızı büyütmeniz olası.

2- benim aklınıza gelen her sitem tek search console da ekli yaklaşık 20 tane, ama yine de bir uzmana danışmak lazım.

3- Tumblr'ı search console 'a ekelemezseniz indekslenmez.

4- Tumblr dan kısa sürede kazanç ASLA edemezsiniz. (benim görüşüm)

5- Alexa'yı Tumblr için soruyorsanız, ben ispatlı olmasa da fikrimi yazayım tumblr blog yaşı önemli ve en az 3000-5000 paylaşım şart. 100-200 tane blogunuzlada buraya destekle.

6- dediğim gibi search console şart

kendimce cevaplarım yukarıda.

iyi forumlar
gurkanozgurtr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Tumblr ile asıl sitemi desteklemek istiyorum. Alt bloglar ile asıl siteyi bir şekilde kalkındırmam gerek diye düşünüyorum. Rakiplerimi az çok incelediğimde responsive olmayan bir html şablon ile saçma sapan şekilde tasarlanmış ve backlink almamış bir sitenin her bölgede ilk sırada en az üç sonuç verdiğini görüyorum. Örnek vermek gerekirse "üsküdar elektrikçi" aramasında ilk üç sıra o kişiye ait gibi. Benim bir şekilde bu işi yürütmem gerek. :) Öğrencilik zor, hayat daha zor. Bilgilerinize ihtiyacım var. :)

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
bence de doğrusu bu tumblr sitenize destek olmalı. kalan kısımlar için yazan olacaktır diye düşünüyorum. bol şans.
gurkanozgurtr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ediyorum. Kolay gelsin :)

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikli olarak, ana siteniz ana başlıklarınız ile ilgili alt bloglar oluşturmayın. Çünkü bazen alt bloglar anahtar kelimelerde rekabet düşükse daha ön plana çıkabiliyor. Avantaj sağlayacağım, seo yapacağım diye kendi kendinize rakip olmayın. Alt bloglarınızı daha genel isimlerle açın ve içeriklerinizi yine ana sitenize uygun kategoriler şeklinde paylaşın. Tumblr gibi diğer sosyal ağlar daha çok ana sitenizin alt sayfalarına otorite kazandırmak için kullanılmaktadır. Doğal yollarla referans olmak gibi. Alexa olayını hiç kafanıza takmayın. Siz mesleki alanda gelir elde etmek istiyorsunuz, kim takar Alexayı :) Tek search console istediğiniz kadar sitenizi ekleyebilirsiniz, bunun google gözünde yada sıralama anlamında hiç bir engeli filan yok rahat olun.
gurkanozgurtr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Kayrahan hocam çok teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi ilerlemeye özen göstereceğim. Ayrıca bazı noktalarda çıkmaza giriyorum bu noktalarda sizinle iletişim kurabilir miyim? Bi' sakıncası var mıdır?

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Tumblr başlı başına bir seo çalışması değildir. Ek destek çalışması gibi düşünun. Siteyi destekleme amacı ile yapılir. Sağlam bir blogdan alınacak linkin cok faydası vardır. Fakat yeni takipçisiz ve etkilesimsiz bir blogdan alınacak linkin değeri yoktur. Kendiniz bu sekilde bir blog geliştiremezsiniz. Tavsiyem sağlam bloglardan link almanız. Bir blogun link etkisi domain yaşından tutun aldıgı etkileşime kadar farklilik gösterir.

Para vermek istemiyorum diyorsanız kendinize bir hesap kastırabilirsiniz.

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)

gurkanozgurtr adlı üyeden alıntı

Kayrahan hocam çok teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi ilerlemeye özen göstereceğim. Ayrıca bazı noktalarda çıkmaza giriyorum bu noktalarda sizinle iletişim kurabilir miyim? Bi' sakıncası var mıdır?

Tabi ki ne demek. Bilgim dahilinde yardımcı olurum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al