wmaraci reklam

YouTube İçin Seo Önerileri (Detaylı Anlatım)

14 Mesajlar 1.778 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Herkese merhabalar arkadaşlar sosyal video paylaşım sitelerinin devi olan YouTube için yüklediğiniz videoların izlenme sayılarını nasıl arttırabilirsiniz. Kısacası YouTube için Seo nasıl yapılır hangi yollar izlenerek video hitlerinizi ve buna mukabil reklam gelirleriniz arttırılır bundan bahsedeceğiz.

1- Video İçin Başlık Seçimi : Herkesin bu konu hakkında alışa gelmiş bir yorumu vardır o da arama motorları için en uygun anahtar kelimeli daha doğrusu bol aranan anahtar kelimelerden seçilen başlıklar eklemenizi tavsiye eder. Fakat bununla beraber ben de bu yorumlara şunu ekliyorum. Önerilen videolarda eğer o videonuz çıktıysa oldukça ilgi çekici bir başlık seçmelisiniz. Bana göre başlık seçiminizi videonuzun küçük resmine göre yapmalısınız. Yani video hangi resimle görünecekse o resmi en iyi anlatan bol aranan kelimeleri seçebilirsiniz...

2- Tag Eklemek : Bu konuda tüm okuduklarınızı unutun çünkü ben o tüm yazılanlara göre hareket edip başı yananlardan birisiyim :) Çoğu insan şunu yazar uzun uzun makalelerine YouTube için Seo önerileri verirken işte neymiş efendim bol bol tag ekleyin... Hede siz beni dinleyin videonuzu anlatan maximum 10-15 arası tag girmeniz yeterli olacaktır. Bu rakamı arttırdıkça unutmayın ki spam olayına giriyor bu da botlar tarafından sevilen bir şey değil. Video kenarlarında önerilicem derken bu sefer iyice dibe vuruyoruz :D

3- Kanal İçin Hakkında Kısmı : Bu kısım çoğu kişi tarafından pek önemsenmese de ben bir kanalın Google altında açıklama kısmından alıntı yaptığını gördüm kısa bir açıklamasından özet almış da diyebilirim buna. Elinize yapışmaz. Bu açıklamayı neye göre yapayım kardeşim dersen de kanalını en iyi anlatan kısa bir makale ve iletişim ve diğer sosyal ağlarının da linklerini vererek back-link de elde edebilirsin. Hakkında kısmı gereksiz diye boş geçme kardeşim eline yapışmaz 10 dakika 2 kelam yazıver. Ben de başlarda ne bu ne işe yarar diyordum kanal tuttuğunda kanal için tartışma bölümüne bile yorumlar geldiğini gördüm. Açıkçası insanlar sevdikleri kanalları kurcalıyor gitmek için bağlantı arıyor değerlendirin bu durumu ;)

4- Kanal Kapak Resmi : Sinir edici bir durum da olsa kanalınıza gelenlere hoş bir karşılama resmi hiç de fena olmaz diye umuyorum. Bunun seo ile pek bir ilgisi yok fakat dediğim gibi insanları abone olmaya teşvik edici fotoğraflar ile de abone sayınızı arttırmayı hedefleyebilirsiniz. Bu resim olayını tamamiyle size bırakıyorum :)

5- Video Altına Açıklama Yazmak : Video altına açıklama yazmak pek çok video sitesinde arama motorları tarafından olumlu sonuçlar doğurduğunu söylemekte eminim ki de öyle oluyor çünkü benim imzamda ki kanalımda büyük etkisi oldu video altına yazdığım açıklamalar. Videoyu yüklerken açıklama kısmına ne yazayım kardeşim dersen de onu da şöyle izah edeyim sana :) Yüklediğin videonun çok da dışına çıkmadan yani 1 örnek verip anlatayım çünkü bende kelime sınırına geldim :D Örneğin bir amatör şarkılar söylüyor video çekiyorsun şarkı sözlerini yazabilirsin. Ya da benim gibi oyun videosu yüklüyorsun oyun ile ilgili bilgiler verebilirsin. Onu da mı yapmıyorsun o zaman sanırım sen başka sitelerden indirip yüklüyorsun işin özeti ne yüklersen yükle yüklediğin video ile alakalı 3 5 satır kelime de oraya karala. Arama motorlarında oldukça işe yarayan yöntemlerden biri de bu.

6- YouTube kanalına gir şu adımları izle Kontrol Paneli > Kanal > Gelişmiş > Kanal Anahtar Kelimeleri İşte geldik olayın en lezzetli tarafına şimdi ne videoları yüklüyorsan birer etiket yaz bakayım buraya sonra da kanalının ismini kanalın ile alakalı anahtar kelimeleri, sık aranan kelimelerden birer ikişer yaz buraya. Sayfayı kapama sakın daha bitmedi gözüm fareyle az aşağı kaydır hele daha işimiz var :) İlişkilendirilmiş Web Sitesi yazıyo bak orda atlanır mı hiç o aman be bilader o ne işe yarayacak ne alaka sende seo yöntemi vericem diye sapıttın deme şak diye şöyle kopyala yapıştır yaparım : ''Kanalınızının başka web sitesiyle ilişkili olup olmadığını bize bildirin. Bu bilgi, arama sonuçlarımızı iyileştirmemize ve kanalınızı markanızın YouTube'daki resmi temsilcisi olarak onaylamamıza yardımcı olur.'' Gördün mü ne işe yarıyormuş sen dinle bu kardeşinin sözlerini yabana atma :)

7- Bunu vermeyeyim diyordum da neyse artık bir şukuyu fazla görmezsin herhalde şu yazıya işte bunu bilenler varsa da yazmıyor hiç bir yerde istediğin yerde ara bu konuyla ilgili bulamazsın bende kendim ararken buldum. Şimdi şu yönlendirmeleri takip et kardeşim Kontrol Paneli > Kanal > Öne Çıkan İçerik > Kanal Reklamı buraya koyacağın video ile YouTube senin reklamını bedavaya yapıyor ;) Tabi şöyle bir ayrıntı var Kanalının izlenmesi ne kadar çok artarsa YouTube'da senin bu reklam videonu o kadar reklam yapar...

8- Sık önerilmese de imle yapmayı da ihmal etmiyoruz dimi gençler. İmleme Facebook-Twitter falan değil ona gelicez dur şimdi. Reddit gibi sosyal sitelere yüklediğin videoları gir ki ordan da trafik al bu sayede videoların farklı konumlardan izlensin ve daha fazla önerilsin.

9- Şimdi geldik Facebook, Twitter, Google+ olayına şimdi üstadım bunu bilmeyen de yoktur ama biz yazalım da sonra detaylıydı niye yazmadın diye söylenecek patavatsızların ağzına laf vermeyelim. Sosyal paylaşım siteleri dediğimiz bu sitelerde çevren genişse video linklerini oralarda paylaş ve oralardan trafik elde et bu kadar basit :)

Bu kadar arkadaşlar umarım işinize yarayacaktır bunlar sizin de bildiğiniz benim es geçtiğim detaylar varsa yoruma ekleyin güzel bir arşiv olsun bu konu hakkında pek kayde değer yazı yok diye ele aldım bende. Şimdi şu da gelebilir aklınıza sen nerden biliyorsun diye soranlara burda yazayım cevabı Kanal linkim yorumda kardeşim 2-3 aylık kanal 100.000 hite gidiyor. ^^ YouTube işinden para kazanmaya niyetlenenler varsa değerlendirsin bunları diye arşivlemek istedim bu şekilde farkında olmadan dil üslup hatalarım olduysa çok çok özür diliyorum affınıza sığınarak. Herkese iyi forumlar dilerim (We Love Wmaracı)

Konu Sahibi : AsosyalCoder (Sinan İmam)
Facebook : www.facebook.com/AsosyalCoder
Twitter : www.twitter.com/AsosyalCoder
Google+ : www.plus.google.com/u/0/+AsosyalCoder
Instagram : www.instagram.com/asosyalcoder
Blog : www.asosyalcoder.blogspot.com
eusanmaz cthax

kişi bu mesajı beğendi.

Sosyal olan her şey.
wmaraci
reklam

serkandinc serkandinc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Başarılı bir çalışma olmuş tebrik ederim.

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

serkandinc adlı üyeden alıntı

Başarılı bir çalışma olmuş tebrik ederim.

Değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim hocam :)

Sosyal olan her şey.

lukama lukama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 65 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Bu güzel paylaşımınız için teşekkür ederim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

systemhack systemhack www.batuhankilinc.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 33 / 59
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam çok güzel bir yazı olmuş. Yazı üslubunuz çok içten. Sanki bir arkadaşım bana anlatıyormuş gibi okudum. Hoş bir yazı ellerinize sağlık :)

www.batuhankilinc.com Kişisel blogum

MCuhadar MCuhadar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 0 / 18
  • Ticaret 3, (%33)
Harika bir yazi olmus

videoavcisi videoavcisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 54 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
Gerçekten güzel paylaşım olmuş teşekkürler

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

videoavcisi adlı üyeden alıntı

Gerçekten güzel paylaşım olmuş teşekkürler

Rica ederim hocam beğenmenize sevindim :) Beklediğim ilgiyi görmese de sağlık olsun :)

Ek Olarak:

MCuhadar adlı üyeden alıntı

Harika bir yazi olmus

Teşekkürler hocam güzel yorumlarınız için

Ek Olarak:

systemhack adlı üyeden alıntı

Hocam çok güzel bir yazı olmuş. Yazı üslubunuz çok içten. Sanki bir arkadaşım bana anlatıyormuş gibi okudum. Hoş bir yazı ellerinize sağlık :)

Teşekkür ederim hocam değerli yorumunuz için :)

Ek Olarak:

Ek Olarak:

Sosyal olan her şey.

BurakC BurakC Dirilis.org Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 865
  • Beğeniler 0 / 145
  • Ticaret 8, (%100)
Gayet yararlı olmuş hocam normal de insanımız pek paylaşmıyor bunları ama helal valla :) öne çıkaran içeriğe para kazandığımız bi video mu yoksa kanalı tanıyan bi video mu koyalım tam anlamadım ben hocam?

Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
Hak bela vermez kul azmadıkça...

lukama lukama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 65 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Iliskilendirilmis web sitesi bölümüne tam olarak ne yapacağız tam anlamadım ben orayı boş bırakıyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al