wmaraci reklam

Bilim siteleri neden tutulmuyor?

12 Mesajlar 2.100 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Senelerdir bu sektörde onlarca insana farklı sektörlerden hizmet sağladım, web sitesi, seo, video, tanıtım reklamları vs. vs.
Ancak hep içimde uhtedir ve bazıları 7-8 senesini devirmiş bilimsel içeriklere sahip web projelerim oldu. Maalesef hiçbiri şöyle tatlı bir etkileşim ile kendi ortamını oluşturamadı.

Diyorum ki şöyle bilimsel haber, bilimsel yayınlar, bilimsel tartışmalar, bilim konuşulan ve trol karakterlerin nefes alamadığı bir ortam olsa, forum olsa, her gün ne kaynattılar bugün diye sadece çıta üstü sohbetlerin döndüğü bir forum kursam, tüm sitelerimi de oraya yönlendirip forumda aktif olma şansı yakalasam, buradan kaç kişi katılır?

Bir nevi hem fikir almaşası, hem de kamuoyu yoklaması diyelim; "bilim" anahtar kelimesine ilgi duyan tüm dostlarımın cümle ve eleştirilerini beklerim.
Teşekkürler şimdiden!

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Ülkede bilim olmadığı için aşırı normal bir durum. Üzücü ama ne yaparsın işte :) Kimse ilgilenmiyor.

Benim okuduğum bir kaç yer vardı kimisi kapattı gitti, kimiside zar zor ayakta duruyor.

Forum değilde ben genelde bloglarda takılıp makale okuyorum.

Forum işi hiç tutmaz.
fistiq

kişi bu mesajı beğendi.

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam bilim sitelerini geçiyorum bilim kanalları bile gerçek bilim ile ilgili içerikler üretince zor tutuyor, ilgi çekici konuyu mübalağa dolu bir başlıkla yazmadığı sürece sallayan olmuyor. Örneğin 420k aboneli mis gibi içerik üreten Evrim Ağacı kanalının Celal Şengör'ü konu ettiği videolar 25 30 k izleniyor, reva mı bu :) ?
88644

kişi bu mesajı beğendi.

seyretgitsin seyretgitsin seyretgitsin.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 40 / 40
  • Ticaret 2, (%100)
Benimde aklımda da böyle bir düşünce vardı, özellikle astronomi ve fizik alanında insanlar tartışsın konular ve çalışmalar yürütsün, birbirleriyle tanışsın isterdim. Fakat bu tarz şeyler genelde amerika, kanada, japonya ve rusya gibi ülkelerde tutuyor, bizim milletimiz genelde hazırcı ya da araklayıcı. Türk youtube'undan bile bunu görebilirsiniz hocam. Ha birde uzay çalışmaları yürütmüyoruz. Bu da büyük etken.

SeyretGitsin.com | Dizi ve Film Tavsiyeleri

-Netflix, BluTV, Prime Video

-Sinema

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Batuhanc Batuhanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 19 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Bilim içeriği ne demek ki? Popüler bilim mi akademik mi? Akademikse sınırlı ama sadık bir kitleye hitap edebilir. Popülerse pek çok dergi var , onlarla rekabet etmek için de ekibe ihtiyaç olur. Tüm bunların haricinde gogılda pek çok kişi bilimle alakalı içerikler aratıyor ama rekabet çok fazla. Bunları sayabilirim ama bence siz biliyorsunuzdur zaten çok popülerler gerek face sayfaları gerek siteleri vesaire.

Yani böyle bir konseptte site açacak olsam öncelikli amacım etkileşim vesaire değil bilgilerimi paylaşmak olurdu. Öteki türlü hem sabıra , hem ekibe hem de paraya ihtiyaç olur diye düşünüyorum.

Zaten bilim sitesi kelimesinden hiçbir şey anlamadım. Bilim sitesi nedir? Research gate gibi mi? Popüler bilim dergileri gibi mi? Daha sınırlı bir konseptte çok popüler olan siteler var. Rekabet için de belli bir ekibe ihtiyaç var.

kdrclp kdrclp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Endüstri müh.
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 120 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
bilimi oldugunca en basit sekilde ve keyifli anlatmak lazım yoksa zor

bilimdili/com

mefhum mefhum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Diğer sitelerden çekeceğiniz izleyicinin bilme ve ilme duyduğu ihtiyaca bağlı. Varmı bu tarz forumlar?

atiyazilim atiyazilim www.ati.istanbul Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 85 / 89
  • Ticaret 7, (%100)
hocam bir çalışma olursa lütfen söyleyin ben de destek olmak isterim. bizim bilimya.com'da da etkileşimler çok düşük maalesef

forumbey sanırım tua'yı bilmiyorsunuz. türkiye uzay ajansı kuruldu ve çalışmalara başlandı.

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)
Bence belirli bir konu seçilerek açılan bilim siteleri daha çabuk yukseliyor. Her bilim konusunda yer vermek büyük bur ekip gerektiriyor ancak örneği astronomi veya biyoloji bilimi gibi tek konuya yönelmek daha kolay olur ..ve daha detaylı ilgi çekici bilgiler verilebilir

androidkurdu androidkurdu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Android Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
enes batur vb gibilere bak anlarsın neen tutulmadıgını :)bilim kimin umrunda bu ülkede, 3 tane film çekti kendi oynuyor kendi yönetiyor,hangi varlıklı insan elini cebine koyupta bilime sponsor oldu bütün reklam firmaları ergen youtuber ve instagram fenomenleri peşinde koştu

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al