wmaraci reklam

Mobil Oyun Yapımı - Artık herkes mobil oyun yapabilecek. (Önerileriniz nelerdir?)

10 Mesajlar 1.148 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Loving Loving instagram hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 220 / 107
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba arkadaşlar;

Uzun zamandır araştırdığım bir projeyi yayın hayatına soktum. Ülkemiz'de çok fazla meraklı arkadaş var bu konuda ama pek kalıcı kaynak yok. Olanlar'da bunu ticarete döküp paralı olarak ders anlamında sunuyorlar udemy.com gibi. Projenin amacı tüm mobil oyun yapımına meraklı arkadaşları tecrübeli tecrübesiz aynı çatı altında toplayıp paylaşımlar da bulunabilmek. Ülkemiz adına faydalı olacağı kanısındayım çünkü bu yönde bir projenin ülkemize kazandırılması gerektiği kanısındaydım.

Siz neler düşünüyorsunuz ? Eksik noktaları var mı ? Önerileriniz nelerdir ?

Sizce gerekli bir projemiydi ? Yoksa zaman kaybı mı ?

Teşekkürler.:)

http://www.mobiloyunyapimi.com

wmaraci
reklam

ikodev ikodev Developer Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
Hayırlısı olsun diyelim :)
Loving

kişi bu mesajı beğendi.

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Gayet güzel ve hoş olmuş. Başarılar dilerim.
Loving

kişi bu mesajı beğendi.

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."

youngwolf youngwolf Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 62 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Siteyi beğendim, logo da bi harika :)
Loving

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 08.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 220 / 107
  • Ticaret 10, (%100)

edcsmile adlı üyeden alıntı

Hayırlısı olsun diyelim :)

Hadi bakalım hepimize :)

Pawn adlı üyeden alıntı

Gayet güzel ve hoş olmuş. Başarılar dilerim.

Çok teşekkürler :)

youngwolf adlı üyeden alıntı

Siteyi beğendim, logo da bi harika :)

Teşekkürler :) Logo el emeği göz nuru :)

newyorsti newyorsti Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 11 / 13
  • Ticaret 5, (%100)
Bu şekilde 1-2 tane forum görmüştüm 2-3 yıl önceden hatta bu forumları youtube videoları ile desteklediler.(unity dersleri şeklinde youtube araması yaparsanız her ders ekleyenin bir forumu olduğunu görürsünüz.) fakat unity nin şöyle bir sıkıntısı var.(kendim yaşadığım için biliyorum.)Video da yapılan işlemi yaptığınızda çoğu zaman aynı görüntüyü ya da olayı alamıyorsunuz yani önemli olanın unity kullanımı, eğitiminden daha ziyade desteği olduğunu kimse fark edemedi.Bu tip bir desteği sağlamak için ise aktif üyelerin fazla olması gerek yeni forum oluşturulup hadi toplanalım demekle çok zor.Sitenizi baltalama gibi bir amaçla yazmadım bunları umarım yanlış anlamazsınız site tasarımsal olarak güzel lakin dediğim gibi çok uzun süreçli bir proje olacağını düşünmemekteyim.
Loving

kişi bu mesajı beğendi.

SEOnostra SEOnostra WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Gayet başarılı, tebrik ederim. Görsel zenginlik çok profesyonelce kurgulanmış.
Loving

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 220 / 107
  • Ticaret 10, (%100)

newyorsti adlı üyeden alıntı

Bu şekilde 1-2 tane forum görmüştüm 2-3 yıl önceden hatta bu forumları youtube videoları ile desteklediler.(unity dersleri şeklinde youtube araması yaparsanız her ders ekleyenin bir forumu olduğunu görürsünüz.) fakat unity nin şöyle bir sıkıntısı var.(kendim yaşadığım için biliyorum.)Video da yapılan işlemi yaptığınızda çoğu zaman aynı görüntüyü ya da olayı alamıyorsunuz yani önemli olanın unity kullanımı, eğitiminden daha ziyade desteği olduğunu kimse fark edemedi.Bu tip bir desteği sağlamak için ise aktif üyelerin fazla olması gerek yeni forum oluşturulup hadi toplanalım demekle çok zor.Sitenizi baltalama gibi bir amaçla yazmadım bunları umarım yanlış anlamazsınız site tasarımsal olarak güzel lakin dediğim gibi çok uzun süreçli bir proje olacağını düşünmemekteyim.

Ben size çok teşekkür ediyorum çünkü yapıcı bir eleştiri ve aynı fikirdeyim ülkemizin böyle platformlara ihtiyacı olduğu kanısındayım çünkü etki ve tepki var ama insanları tek çatı altına toplamak mühim. https://armedunity.com burası var meseala avrupada işler böyle yürüyor ama bizde biraz zor gibi.

Kapsamlı önerileriniz varsa çok mutlu olurum. :)

SEOnostra adlı üyeden alıntı

Gayet başarılı, tebrik ederim. Görsel zenginlik çok profesyonelce kurgulanmış.

Hepsi benim kendi tasarımım logo'dan siteye arka planlara kadar :) Çok teşekkürler. Ama içini doldurabilmek önemli bakalım.

newyorsti newyorsti Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 11 / 13
  • Ticaret 5, (%100)

Loving adlı üyeden alıntı

Ben size çok teşekkür ediyorum çünkü yapıcı bir eleştiri ve aynı fikirdeyim ülkemizin böyle platformlara ihtiyacı olduğu kanısındayım çünkü etki ve tepki var ama insanları tek çatı altına toplamak mühim. https://armedunity.com burası var meseala avrupada işler böyle yürüyor ama bizde biraz zor gibi.

Kapsamlı önerileriniz varsa çok mutlu olurum. :)

Hocam verdiğiniz siteyi inceledim tabi orada tuttuysa burada da tutmaması için bir sebep yok.

Youtube videolarınızın birine baktım anlatım, ses gayet başarılı devamı nasıl bilmiyorum şuan 2.videodayım.(Belki sayenizde tekrar bir unitye giriş yaparım her 2-3 ayda 1 deniyorum çünkü :laugh: )

Benim forumunuza olumsuz bakma sebebim aslında bu sitede çok daha açık.Örnek gösterdiğiniz forum sitesinde en fazla post atılan forumun kategorisi 29,943
postla " Need help? " :) "

Mesela açtığınız forumda ben böyle bir kategori göremedim(varsa da büyük ihtimal aşağılarda bir yerde) bir yazılım projesinin(web bazlı) olmazsa olmazı destek bölümüdür.Bunu tüm dünya anlamışken nedense bizimkiler direniyor bu kısma ağırlık vermeyi.Destek bölümünü aktif hale getirirseniz oradaki çoğu sorunlu üyeyi tutarsınız sağlam büyüme bu şekilde oluyor.Soru soranı tutabilirseniz ileride sorulan sorulara cevap verdiklerini görürsünüz.İnsanları tek çatı altında da bu şekilde topluyorsunuz kimse boş foruma girip vakit öldürmüyor artık.(2005-2009 arası böyle değildi :) )
Forum büyüdükçe bu alanda tecrübeli insanlar sadece can sıkıntısından dolayı bile bir şeyler paylaşıyorlar tabi bu seviyeye gelebilmek için anahtar forumun büyümesi.Bu büyüme içerik bazlı değil(tabi bunun da önemi yatsınamaz.) aktif üye bazlı olması.Aslında bunların hepsi iç içe domino taşı gibi dizilmiş.Biri olmadan diğerinin bir manası yok.

Tekrardan kolay gelsin ekipsiz çok zor görünüyor umarım başarırsınız çünkü bizde genel webmaster üzerine youtube üzerine dahi oldukça tutulmuş forumlar var fakat mobil üzerine bunu başarabilmiş diyebileceğimiz çok site yok.
Loving

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 220 / 107
  • Ticaret 10, (%100)
newyorsti bu içten samimi ve uzun uzun yazdığın satırlar için teşekkür ederim öncelikle hocam :)

Her harfi her kelimesi kesinlikle doğru. Önemli olan yer açmak değil destek sağlamak bu konuda hem fikiriz. Umarım tekrar unity dönüş yaparsın aramız'da yerin her daim hazır herkesin de öyle. Soru cevap kategorisi olarak forum kategorilerinin içi bunun için uygun zaten dersler vs gibi alanları ayırdım. Ben olsam şöyle yapardım kategorilerde dediğiniz yerler varsa seve seve dinlemek isterim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al