wmaraci reklam

Sanatçı & Dizi fan sayfaları hakkında

9 Mesajlar 848 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Casus Casus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar, Diyelim ki facebook'ta gündemdeki sanatçı veyahut dizilere ait bir sayfa açtık, örnek: Söz dizisi - Hande yener gibi.. Bu sayfalarda içerik paylaşıyorsak resim, video gibi ileride sayfa gözle görülür derecede büyüyünce başımız ağrır mı? Hak sahipleri telif hakkı gerekçesiyle vs sayfamızı kapattrır mı yani. Veyahut herhangi bir cezai işlem vs uygulanır mı?

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa cevaplarını merak ediyorum, teşekkürler.

wmaraci
reklam

WPZON WPZON Wordpress Temaları Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Tema Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)
Aslıymış gibi davranmazsan fan sayfası olduğunu belirtirsen bir sorun olacağını sanmıyorum hoşlarına bile gidebilir..

• Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
Evet hocam, fan sayfası olduğu belli olacak şekilde yayın yapılacak öyle düşünün. Ancak şarkı & resim veyahut dizinin belirli bir kısım videosunu (3-5 dklık.) paylaşsak sorun olur mu diye merak etmiştim.

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
Hocam dizi fan sitem var adsense reklam var henüz sıkıntı olmadı. Fragman dışında diziden sahne eklemiyorum onu da kendi youtube kanalından çekiyorum offical.
Casus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Uygulayacağınız 2 farklı strateji var. Birincisi, çıkar amacı gütmeden kanala ve diziye ait resmi hesaplardan alıntı yapıp, paylaşımda bulunmak. Örneğin Söz dizisinin resmi Youtube kanalında paylaşılan fragmanlarının linklerini paylaşarak, sayfanızı güncel tutabilirsiniz. Söz dizisi ile alakalı bir internet siteniz varsa da "Hayranların oluşturduğu fan sitesi" gibi bir başlık ile paylaşmanız, sayfanızın tamamen yasal zeminde olmasını sağlayacaktır. İkinci strateji olarak da tüm paylaşımları sitenize embeb edip, kendi sitenizin linki üzerinden paylaşıma sunmak olacaktır. Sitenizin footer kısmında tüm hakların diziye ait olduğunu, sadece tanıtım ve fan bilgilendirme amacı ile yayın yapıldığını ifade etmeniz de sizi yasal zeminde tutacaktır.

Ha, şöyle de bir durum var; eğer dizinin ya da sanatçının kendi sayfasından daha iyi bir konuma gelirseniz (Türk dizi ve Türk sanatçı için) kapatılmanız kaçınılmaz olur. Çünkü bizim insanımız, kendisinin geçilmesini pek sevmiyor. Kendisini geçeni para verip satın almak da aklına gelmiyor. :)

Dipnot: Daha önce bir dizinin "yanlışlıkla" kendisine ait, kendi menajeri tarafından yönetilen sayfayı kapattırdığına da bizzat şahit oldum. :)
Casus

kişi bu mesajı beğendi.

KDOGAN KDOGAN Burada 9 Yıl :) Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Tam aksine PR çalışmaları bu tarz diziler için çok önemlidir. Çünkü reyting kaygısı güderler. Size yapacakları herhangi bir olumsuzluk, onlara eksi reyting olarak döner. Markalaşmalarının önünü keserler. Bu sebeple asla dizi telif hakları "download" barındırmıyorsanız, ne sayfanıza ne de sitenize el sürmez. Onların işine geliyor bu çalışmalar. Diziler marka oluyor. Karakterler seviliyor. Sonra insanlar sosyal medya yüzünden kalitesiz, boş ama marka olmuş dizilere sarıyorlar. Bunlar kanallara elektrik su yol olarak geri dönüyor. Aynı şekilde dizi yapımcılarına da... Yani onların işine gelen bir şey konusunda endişe etmeni tavsiye etmem. İçin rahat olsun. İyi çalışmalar.

summer summer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Z** S**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 229 / 209
  • Ticaret 53, (%100)
Bir çok kez bu tarz sayfa çoğalttım sattım hala hatta kullandığım sayfalar mevcut. Sadece bir keresinde başıma talihsiz bir olay geldi. O da zamanında çok izlenen bir dizinin sayfasını açmıştım 3 4 sene önce sayfa 45k kadar büyüdü sponsorsuz bir şekilde. Sonradan dizinin gerçek facebook hesabı aynı isimdeki dizi sayfalarını kendi bünyesinde toplamıştı facebook'a bildirerek sayfam öyle gitmişti. Ama dediğim gibi 1 keresinde sadece oldu. Başka bir sorun yaşamadım.

rehitu rehitu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış & Pazarlama Sorumlusu, B
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 33 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Resmî hesap gibi davranmazsanız ve karşıdakiler de kıl değilse sıkıntı yaşamazsınız.

https://www.rehitu.com

• Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)

summer adlı üyeden alıntı

Bir çok kez bu tarz sayfa çoğalttım sattım hala hatta kullandığım sayfalar mevcut. Sadece bir keresinde başıma talihsiz bir olay geldi. O da zamanında çok izlenen bir dizinin sayfasını açmıştım 3 4 sene önce sayfa 45k kadar büyüdü sponsorsuz bir şekilde. Sonradan dizinin gerçek facebook hesabı aynı isimdeki dizi sayfalarını kendi bünyesinde toplamıştı facebook'a bildirerek sayfam öyle gitmişti. Ama dediğim gibi 1 keresinde sadece oldu. Başka bir sorun yaşamadım.

O terbiyesizlik yapmış o zaman hocam :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al