wmaraci reklam

Sosyal Medya'da Hashtag Önemi

3 Mesajlar 716 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Sosyal Medya'da hashtag yani Türkçesiyle başlık etiketi kullanımının önemini artık sokaktan geçen herhangi biri bile biliyor. Bu etiketleri doğru kullanmadıkça hiç bir anlamının olmadığını sizlere bugün istatistik olarak göstermek istiyorum.

Bildiğiniz gibi bir çoğumuz web sitemizde sosyal medya için paylaşım botları kullanıyoruz. Özellikle haber sitelerini müthiş bir zaman kaybından kurtararak iş gücünü azaltıyor. Artık hemen hemen herkesin sosyal medya paylaşım otomasyonlarından faydalanmaya başladığı bir dönemdeyiz. Fakat botlara bu kadar güvenmek doğru olmayabiliyor. Bot kurulu her şeyi halletsin ben oturayım düşüncesi olmamalı.

Aşağıda ki görselde ki Twitter istatistiği yaklaşık 3 buçuk saat önce sosyal medya paylaşım botu ile paylaşılan otomatik bir gönderi. Bot, gönderinin içerisine güzel ve gündemden hashtag'ler ekleyerek paylaşım yapmış fakat yeterli olmamış. 20 kişi görmüş 1 kişi tıklamış.

Aynı gönderiyi kendim hashtag ekleyerek paylaştım. Yaklaşık 20 dakika içerisinde oluşan istatistikler ise aşağıda ki gibi;

Evet gördüğünüz gibi 17 görüntülenme de 12 tıklama gayet iyi bir rakam gibi gözüküyor.

Tabi bu konuda anlatmak istediğim sosyal medya botu kullanmayın demek değil. Emek vermeden başarı elde etmenin çok daha zor olduğu. Sosyal medya botları ilk başta da dediğim gibi müthiş bir işi gücü tasarrufu yaratsa bile zaman zaman içerikleri kontrol edip, kendinizde bir şeyler yapmaya gayret etmelisiniz.

Dip not: Sıfır takipçili twitter hesabından yapılan paylaşımlardır.
birsevda scartz goodfather

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

goodfather goodfather Bir mesajı çok görme. Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafiker ve Web Software
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 39 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Faydalı paylaşım. Teşekkürler.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

pastajans.com u ziyaret ederek bana destek verebilirsiniz ayrıca her gün Udemy kursu paylaşıyorum.

emreyilmz19 emreyilmz19 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Frelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
İnstagram da aynı şekilde bir algoritma mevcut. Örneğin hesabın çok yeniyse konu etketleriyle öne çıkamıyorsun ama duzenli paylaşım yaptıgın zaman hem konu etiketlerinde baya bir etkileşim alıyorsun hemde keşfete çıkıyorsun. Bu her sayafa olmuyor . instagramın sayfanızı sevmesiyle alakalı birşey. mesela 25 binlik sayfam her konu etiketinden 90.000 görüntülenme alıyor vehaftalık 2 m gösterimi mevcut :)
SEMIHKUNDAK aydingulhan

kişi bu mesajı beğendi.

...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al