wmaraci reklam

Tumblr ile nasıl para kazanırım?

8 Mesajlar 1.187 Okunma
wmaraci reklam

frelipy frelipy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
tumblrdan para kazanma konusunda bilgi almak için açtım. öncelikle backlink gibi terimlere az çok bilgi edindim ama sizden önce "tumblr backlink" konusunu öğrenmek isterim.
ve
3 tane oldukça aktif bir bloglarım var (notların geneli yabancı diyebiliriz) ortalama not değerleri şunlar
1. blog günlük 1.7k aylık 45k
2. blog günkük 3.5k aylık 65k
3. blog günlük 2.5k aylık 50k
ve ekstradan cok yakın bir dostumunda aylık 50k gibi bir not ortalaması var gerekirse onuda yanıma alabilirim.

bloglar ortalama 3 aylık yani yeniler o yüzden takipcileri düşük hepsinin ortalama 3k takipcisi var (eski blog değilseniz takipci sayınız genelde düşük olur..) ve tumblrda takipci kasmak zor zaten amacım takipci değil neyse...

yani blogların aylık 170k ile 200k arası not ortalaması var nasıl para kazanması gerekir. foto blog ve günlük her bloga 6 post giriliyor.
tumblrda sponsor aramaya çalıştım da elim boş döndüm. tumblr sponsoru artık ne ad veriliyorsa ona böyle bir "profil" var mı varsa bunlara nerden ulaşabilirim?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Tumblr’ı hiç kullanmadığım için soruyorum, gönderilerinizi rewteet gibi repost mu ediliyo orada da.

Siz de soruyla gelmişsiniz, ben de soruya soruyla geldim ama, sayfalarınızdan yazı içi link alabilirim.

• Üyelik 10.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

impjix adlı üyeden alıntı

Tumblr’ı hiç kullanmadığım için soruyorum, gönderilerinizi rewteet gibi repost mu ediliyo orada da.

Siz de soruyla gelmişsiniz, ben de soruya soruyla geldim ama, sayfalarınızdan yazı içi link alabilirim.

hocam doğrudur ama tumblr reblog şeklinde ifade ediyor. Link fiyatlandırmasını nasıl yapıyorsunuz bilgi verir misiniz??

• Üyelik 10.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

impjix adlı üyeden alıntı

kısaca twitter diyebiliriz

wmaraci

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam şimdi kendi websitesi kaliteliyse tanıtım yazısı 10-20 liradan başlıyor ucu açık yüzlerce liraya çıkıyor. Fakat sosyal hesaplarda paylaşım daha fatklı, alınacak verim bilmiyormum. Niyetim sosyal hesaptan hit çekmek değil veya milyon takipcili instagram hesabından reklamımı yapmak değil. Backlink olarak faydasını düşünüyorum.

Smm panellerinde kalitesiz hesaplarda bin paylaşım 5-10 lira falan herhalde fakat sizinki farklı, kendi bloğunuz. Açıkcası ben de bilmiyorum fiyatlamayı, blog linklerini atın hocam inceleyeyim, beğenirsem fiyat teklifimi sunayım.

• Üyelik 10.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
hocam bin paylaşım derken anlamadım post başına mı 5-10tl gibi mi yoksa

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

frelipy adlı üyeden alıntı

hocam bin paylaşım derken anlamadım post başına mı 5-10tl gibi mi yoksa
hocam sizi yanltmak istemem ama bende 150-200 tane tumbr blog var bunların 5 veya 6 tanesinin pa değeri biri 44-45-46 diğeri 52-53 yani çok üst seviye değerdeler ama yine de ya insanlar değerini bilmiyor ya da tumblr değersiz :) çünkü websiteleri için genelde indekste almıyorlar, indeks almayınca pek işe yaramıyorlar. Şevkinizi kırmak istemem ama tumblr dan para kazanma şansınız yok gibi.

Ancak panellerle 100-300-500-1.000 adet reblog yaparak satıp 5-10-20 tl kazananlar var. yani çok ucuza satılıyor. o da panelle yapıyorlar değeri olduğunu düşünmüyorum.

Ama ben kendi sitelerimi kendi hesaplarımda yoğun bir şekilde paylaşıyorum çünkü benim hepsi organik manuel kullanıyorum panel falan kullanmıyorum.

• Üyelik 10.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

hocam sizi yanltmak istemem ama bende 150-200 tane tumbr blog var bunların 5 veya 6 tanesinin pa değeri biri 44-45-46 diğeri 52-53 yani çok üst seviye değerdeler ama yine de ya insanlar değerini bilmiyor ya da tumblr değersiz :) çünkü websiteleri için genelde indekste almıyorlar, indeks almayınca pek işe yaramıyorlar. Şevkinizi kırmak istemem ama tumblr dan para kazanma şansınız yok gibi.

Ancak panellerle 100-300-500-1.000 adet reblog yaparak satıp 5-10-20 tl kazananlar var. yani çok ucuza satılıyor. o da panelle yapıyorlar değeri olduğunu düşünmüyorum.

Ama ben kendi sitelerimi kendi hesaplarımda yoğun bir şekilde paylaşıyorum çünkü benim hepsi organik manuel kullanıyorum panel falan kullanmıyorum.

doğrudur hocam tumblr pek değeri bilinmiyor ya da gerçektende öyledir... panelle şuyla buyla para kazanılıcak bir şey değil ya o onu zaten anlamış oldum fakat böyle değeri bilinmeyen ama yinede az bucuk kitlesi olan mecrada kendime has kitle yakalamışım bunu doğru şekilde nasıl kullanırım onu arıyorum.
ha sen tumblrda gördün mü bu işleri yapan derseniz de görmedim yabancı veya türk ama bu işte ışık var gibi
çünkü sallıyorun 1k note alan post 1k insana insana değil belki onun 20 katı insana erişmiş olabilir bu şekilde ufakta olsa kitle çekebiliriz diye düşünüyorum.
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al