wmaraci reklam

Profesyonel Sunucu Optimizasyon Hizmeti

45 Mesajlar 12.804 Okunma
wmaraci reklam

cculha cculha WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim ve Haberleşme Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 3, (%100)

Ödemelerinizi kredi kartıyla ve taksitle yapabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar.

Birkaç çalışma örneği ve referans için

http://www.r10.net/server-optimizasyon/1565990-profesyonel-sunucu-optimizasyon-hizmeti.html

http://www.r10.net/wordpress-seo-guvenlik-amp-bakim/1575240-wordpress-sorunlari-danismanligi.html

konularına göz atabilirsiniz.

Bundan yaklaşık 10 sene önce, uğraştığım ve uzun bir süre ara verdiğim bir takım işlere hızlı bir geri dönüş yaptım.

Her sistemin ihtiyaçları farklı olduğundan optimizasyon işlemine dair şu yapılacak bu yapılacak gibisinden bir bilgi ve şu kadar liraya olur gibi bir fiyat veremiyorum.

Önce iş sonra ödeme şeklinde çalışıyorum ve memnun kalmayan müşteriden kesinlikle ücret talep etmiyorum.

Dileyen müşterilere "Deneyim Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri" olarak hizmet faturası kesiyor ve adreslerine gönderiyorum. Bu sayede hem kurumsal bir firma ile çalışmış oluyor hem de giderinizi vergiden düşebiliyorsunuz. Ödemelerinizi dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Çalışma öncesi bilmeniz gerekenler:

Mevcut sunucu sisteminize yapılacak olan optimizasyonun yetersiz kalacağı tespit edilirse, sitenizin veya sitelerinizin ihtiyaç duyduğu özellikte yeni bir sunucu alıp tarafıma teslim etmeniz gerekiyor. Ardından sitelerinizi ve DB lerinizi taşıyıp çalışmalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Site taşıma konusunda zorlanan arkadaşlara, yoğunluk durumuma göre ücretli / ücretsiz yardımcı oluyorum.

Tespit çalışmasını yapabilmemiz ve detayları görüşebilmemiz için tarafıma e-mail veya skype yoluyla ulaşabilirsiniz.

Her iki adresim de ; cculha [@] hotmail.com dur.

İçiniz rahat olsun.

İyi çalışmalar dilerim.

Ek Not: Çalışma sonrası ücretsiz destek süresi "3gün" dür.

Apache / LiteSpeed temelli sistemlere de optimizasyon çalışmalarım başlamıştır.

Yüksek kaynak tüketimi olan 2 adet sunucunun optimizasyon sonu hali,

Ram kullanımlarına dikkat.

Kendi sunucularımdan birinde bir deneme yapayım dedim, sonuç güzel oldu paylaşmak istedim.

Sunucu tek çekirdek ve 1gb ram e sahip.

Üstünde trafikli yaklaşık 15 site var.

Testi yaptığım sitenin günlük hiti 2.500 civarı ve oldukça fazla eklentiye sahip bir Wordpress sitesi.

Ayrıca sunucuda yaklaşık 50 tane cron çalışıyor.

Sonuç bu şekilde:

Foruma üyeliği bulunmayan film sitesi sahibi bir arkadaşımıza yaptığım "full kurulum paketi" hizmetinin sonucunu paylaşmak isterim. Bu kadarını ben de beklemiyordum, artık beklesem iyi olur.

SQL Boyutu : 1GB
Site Boyutu : 2GB
Trafik : 15-20K

Son yaptığım birkaç çalışmada verim almam üzerine yazmak istedim.

Cpanel kullanan arkadaşlar;

Litespeed masrafına girmeden önce, sunucularında nginx kurulumu öneriyorum.

Nginx ile beklentileri tam olarak karşılanmadığı takdirde LiteSpeed düşünebilirler.

Nginx kurulumları için tarafıma ulaşabilirsiniz.

Yoğun işlem hacmine sahip Apache ile hizmet veren ve load ı "100" üzerinde olan bir müşterime yaptığım "Nginx" desteği sayesinde, sunucu load ı " 1 " e inmiştir.

Yüksek trafikten ötürü kaynak tüketim sorunu yaşayan Cpanel, Apache kullanıcıları lisanssız çözüm için tarafımdan destek alabilirler.

Litespeed öncesinde Nginx denemenizi öneririm.

İyi çalışmalar.

xAsAx adlı üyeden alıntı

site optimzasyonundan sonra farklı işler için ve gelecek içinde bir kaç plan yapıldı. ilgiisi için tekrr çok teşekkür ederiz.

yasa222 adlı üyeden alıntı

Sunucu optimazsyonu yapıldı. Şu anda anlık 200'den aşağı aktif kullanıcısı olmayan site uçuyor desem yeridir. Kendisine çok teşekkürler. Umarım uzun bir süre beraber çalışabiliriz. Bu arada ödemeyi kredi kartı ile yaptım. Bu da iyi bir artı kesinlikle.

Bugünkü çalışmam sonucu,

Yüksek trafik ve kaynak tüketimine sahip olan tüm sitelerini artık tek sunucuda barındırmak isteyen müşterimin, 196GB RAM ve 40 çekirdek işlemciye sahip makinesinin optimizasyonunu tamamladım.

Müşterimin talebi doğrultusunda işlemler cpanel temelli sunucuya, servis optimizasyonları, konfigurasyonları, harici yazılımlar ve nginx takviyesi yapılarak tamamlanmıştır.

İyi çalışmalar dilerim.

http://www.culha.net/optimizasyon/2123-cpanel-nginx-easyapache-litespeed-php-fpm-linux.html
dhen35

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
pm gönderildi.

• Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 3, (%100)

Yanıtladım Skype'dan ekleyin görüşelim.

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
Dün gece geç saatlerde olmasına rağmen çözülemeyen sorunlarımızda bize hızlıca yardımcı oldu.

Oldukça ilgili ve son derece güvenilir bir arkadaşımız. Kendisine teşekkür ediyorum.
cculha

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 3, (%100)

dtmuratcan adlı üyeden alıntı

Dün gece geç saatlerde olmasına rağmen çözülemeyen sorunlarımızda bize hızlıca yardımcı oldu.

Oldukça ilgili ve son derece güvenilir bir arkadaşımız. Kendisine teşekkür ediyorum.

Rica ederim hocam, iyi çalışmalar dilerim.

OzanP OzanP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 215 / 100
  • Ticaret 9, (%100)
r10'daki konunuzu okudum. Gerçekten yardımsever bir insansınız. Kendi adıma kombinasyonlar için teşekkür ederim.

Çömezlik hatası olarak görülebilecek bir hata yaptım. Gittim 512 ramli sunucuya apache kurdum. Daha doğrusu ben apache kurduğumun farkında değildim. Zpanel kurulumuna odaklanmıştım. Şimdi sitenin hiti günlük 200'lerde. Ama bir yazı atmaya kalktığımda, "Lanet olsun içimdeki üşengeçliğe" dedirtiyor. Direk düşüyor server. Çoğu zamanda mysql tablolarını kitliyor. Tabi o zaman apache'nin hantallığının filan farkında değildik. Neyse, şimdi nginx'e geçmek istiyorum. Ancak üşeniyorum. Sıfırdan bir VPS alsak, kurulumlarını denemelerinize ve yeteneğinize bıraksak; ardından da sunucumuzu taşısak bize vereceğiniz fiyat ne olur? Şu anda digital ocean'ın 10$'lık paketindeyim. OVH.ie'nin 2,99€'luk paketi şu an bulunduğum servera göre daha iyi geldi gözüme. Bir fiyat verebilirseniz, karşılık istişare sonucunda ovh.ie'den yeni bir vps alabilirim.

(Destan gibi yazmışım, kusuruma bakmayın. Hayırlı satışlar, bol kazançlar.) :)
cculha

kişi bu mesajı beğendi.

ingilizceogrenmeliyim.com

• Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 3, (%100)

OzanP adlı üyeden alıntı

r10'daki konunuzu okudum. Gerçekten yardımsever bir insansınız. Kendi adıma kombinasyonlar için teşekkür ederim.

Çömezlik hatası olarak görülebilecek bir hata yaptım. Gittim 512 ramli sunucuya apache kurdum. Daha doğrusu ben apache kurduğumun farkında değildim. Zpanel kurulumuna odaklanmıştım. Şimdi sitenin hiti günlük 200'lerde. Ama bir yazı atmaya kalktığımda, "Lanet olsun içimdeki üşengeçliğe" dedirtiyor. Direk düşüyor server. Çoğu zamanda mysql tablolarını kitliyor. Tabi o zaman apache'nin hantallığının filan farkında değildik. Neyse, şimdi nginx'e geçmek istiyorum. Ancak üşeniyorum. Sıfırdan bir VPS alsak, kurulumlarını denemelerinize ve yeteneğinize bıraksak; ardından da sunucumuzu taşısak bize vereceğiniz fiyat ne olur? Şu anda digital ocean'ın 10$'lık paketindeyim. OVH.ie'nin 2,99€'luk paketi şu an bulunduğum servera göre daha iyi geldi gözüme. Bir fiyat verebilirseniz, karşılık istişare sonucunda ovh.ie'den yeni bir vps alabilirim.

(Destan gibi yazmışım, kusuruma bakmayın. Hayırlı satışlar, bol kazançlar.) :)

Öncelikle güzel yazınız için teşekkür ederim.

Hiç merak etmeyin, en güzel şekli ile çözebiliriz sorununuzu.

Gerek DO nun 10$ lık sunucusu, gerekse ovh nin sunucusu olsun her ikisinde de sorunsuz bir sistem kurabiliriz.

Skype'dan ulaşırsanız daha detaylı görüşüp bir de maliyet çıkartalım size.

İyi günler dilerim.
OzanP

kişi bu mesajı beğendi.

OzanP OzanP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 215 / 100
  • Ticaret 9, (%100)
Cihan hocam akşam boyu benim tüm sorularıma sabırla cevap vermesiyle, beceriksizliklerimi yüzüme vurmamasıyla ve gerçekten siteye yaşattığı muhteşem rahatlamayla benim çok ciddi takdirimi kazandı. İşinin ehli gerçekten. İnşallah serverdaki bu rahatlama hitlere de yansır, ben de bol bol dua ederim Cihan hocama. Hocam tekrar çok sağolun, skype'dan yazdım. Buradan da yazayım istedim. Ellerinize sağlık, sabrınız için de çok teşekkür ederim. Hayırlı geceler olsun.
cculha

kişi bu mesajı beğendi.

ingilizceogrenmeliyim.com

• Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 3, (%100)

OzanP adlı üyeden alıntı

Cihan hocam akşam boyu benim tüm sorularıma sabırla cevap vermesiyle, beceriksizliklerimi yüzüme vurmamasıyla ve gerçekten siteye yaşattığı muhteşem rahatlamayla benim çok ciddi takdirimi kazandı. İşinin ehli gerçekten. İnşallah serverdaki bu rahatlama hitlere de yansır, ben de bol bol dua ederim Cihan hocama. Hocam tekrar çok sağolun, skype'dan yazdım. Buradan da yazayım istedim. Ellerinize sağlık, sabrınız için de çok teşekkür ederim. Hayırlı geceler olsun.

Hayırlı olsun, iyi çalışmalar dilerim.

Ek Olarak: İş alımı aktiftir.
OzanP

kişi bu mesajı beğendi.

azbozqurd azbozqurd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci Ve Amatör Webmaster
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Azerbaycandan Her Kese Selamlar. 2 hafta önce sunucumda çıkan sorunlar yüzünden Cpu Load 100 de 90 lara kadar çıkıyordu Mesela orta hitli bit site 10 saniyeden daha geç açılıyordu.Türk,rus forumlarında farklı 5 insana bu konuda yardım etmeleri için baya bir para ödedim.Bazıları sorun sitelerdeki temalarda bazıları sunucun çok kötü değiştirmen gerek dedi. para ödemem ve tam 2 hafta beklememe rağmen aldığım sonuç 0 oldu.daha sonra para iadesi yapmadılar :/ . 2 gün önce yine Türk forumlarından Birinde Cihan Abinin yazılarını buldum .Skyple iletişime geçtim ,sonuç alamazsak hiç bir ödeme kabul etmeyeceğini soyledi ve işe koyuldu .2 haftadır hayatımı karartan sorunu tam 2 saat içinde hall etdi Sunucu resmen uçuyor :) .Kendisi Efendi ve İşinin ustasıdır.İş bitdikten sonrada her konuda bana yardım ediyor :) Teşekkürler Hocam
(Çok Uzun Oldu :) ,Ne kadar Yazsam Az be Hocam Vallah)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al