wmaraci reklam

Strato (DE) Datacenter V-Server hakkında (Anketli Konu)

5 Mesajlar 981 Okunma
wmaraci reklam

gencturk gencturk WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 15.12.2015
    • Yaş/Cinsiyet 48 / E
    • Meslek Internet
    • Konum Almanya
    • Ad Soyad A** G**
    • Mesajlar 111
    • Beğeniler 11 / 10
    • Ticaret 1, (%100)
    Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle herkese sağlıklı (her şeyin başı sağlık) başarılı ve bol kazançlı günler dilerim.

Yaklaşık 4 yıldır kullandığım Contabo GmbH VPS server sunucumun sözleşmesini bugün iptal ederek, Strato (Almanya) üzerinden yeni bir V-Server aldım.

V-Server özellikleri :

16 CPU + 60 GB RAM + 1,5 TB SSD + Sınırsız Trafik

Şimdi, Strato kullanıcı panelinin bana sunmuş olduğu seçenekler neticesinde sizlerin bilgi ve tecrübelerine baş vurmak isterim. Bilgi ve tecrübeleriniz ile beni aydınlatır ve yol haritamı çizmem noktasında yardımcı olursanız gerçekten çok memnun olurum.

Server Seçenekleri :
    ( Plesk Onyx Web Admin Edition Ücretsiz Panel lisansı )

• CentOS 7 64bit
    • CentOS 8 64bit
    • Debian 10 64bit
    • Debian 9 64bit
    • Ubuntu 16.04 LTS 64bit
    • Ubuntu 18.04 LTS 64bit
    • Ubuntu 18.04 LTS 64bit + Plesk Obsidian
    • CentOS 7 64bit + Plesk Onyx (unsupported)

Server üzerinde Hosting hizmeti verilmeyecek. Kendi sitelerim + arkadaşımın sitesi dahil başlangıç olarak 5 web sitesi ileriye dönük ise en fazla 10 web sitesi olacak. ( Wordpress ağılıklı + 1,2 PHP Script ) + (Nginx opsiyonel) ve Redis olmasını planlıyorum.

Sizlerden ricam, en iyi verimi alabileceğim en sağlıklı Server + Panel kombinasyonu konusunda bana görüş, öneri ve tecrübeleriniz ile destek olmanızdır.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
    reklam

Dbm012 Dbm012 http://dbmwebdesign.de Kullanıcı
    • Üyelik 31.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Datacenter / IT Operations Mgr
    • Konum Almanya
    • Ad Soyad M** P**
    • Mesajlar 66
    • Beğeniler 23 / 16
    • Ticaret 2, (%100)
    Benim tavsiyem -> Centos 7 + Centos Web Panel Pro + Nginx-Varnish-Apache ;)

• Üyelik 15.12.2015
    • Yaş/Cinsiyet 48 / E
    • Meslek Internet
    • Konum Almanya
    • Ad Soyad A** G**
    • Mesajlar 111
    • Beğeniler 11 / 10
    • Ticaret 1, (%100)
    CentOS 8 + WHM/cPanel deneme amaçlı kurdum. Ancak, henüz test aşamasında olduğu için henüz Stabil değil. cPanel versiyon 94 itibarı ile Stabil ve tam destek vereceklermiş. O konuda da biraz sıkıntılı, zira yıl sonu CentOS 8'e olan destek kesilecek ve CentOS Stream ile devam edilecek haberleri var. Kafam allak bullak olmuş durumda. Sıfırdan projelere başlacacağım için ilk baştan doğru server + kontrol paneli diyerek Bismillah diyecektim bir türlü start veremedim. Uzun yıllar cPanel kullandım ve hiç Plesk kullanmadım. Strato VPS ile birlikte Plesk lisans verdi, fakat Plesk konusunda deneyimim olmadığı için karar vermekte zorlanıyorum. Anlaşılan CenOS 8 de ne olacağı belli değil. Arada kaldım.. Dbm012

Dbm012 Dbm012 http://dbmwebdesign.de Kullanıcı
    • Üyelik 31.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Datacenter / IT Operations Mgr
    • Konum Almanya
    • Ad Soyad M** P**
    • Mesajlar 66
    • Beğeniler 23 / 16
    • Ticaret 2, (%100)
    Centos 7 ile 2024 e kadar idare edip sonra CWP nin tavsiyesine göre geciste yapabilirsin.

CWP nin gelecegi ile ilgili resmi aciklamalarna bi göz atabilirsin;
    https://wiki.centos-webpanel.com/the-future-of-centos-stream-with-cwp

Nihayetinde sürekli backuplar alarak kendini garantiye aldiktan sonra pekte cekinecek birsey yok diye düsünüyorum. CWP yi kur dene diyecegim ama Pro versiyonu olmayinca Cyberpanel daha mantikli oluyor diye düsünüyorum ama zaten CWP Pro yillik ~ 11$ yani sirf denemek icinde olsa deger...

Baska bir ihtimal ise hepsini tek tek kurup birkac demo site ile kullanim ve hiz testi vs yapabilirsin ve sana hangisi en mantikli geliyorsa onunlada devam edebilirsin.

CWP yi tercih edersen config konusunda zamanlama acisindan uyarsa yardimcida olabilirim.

wmaraci
    wmaraci

• Üyelik 15.12.2015
    • Yaş/Cinsiyet 48 / E
    • Meslek Internet
    • Konum Almanya
    • Ad Soyad A** G**
    • Mesajlar 111
    • Beğeniler 11 / 10
    • Ticaret 1, (%100)

Dbm012 adlı üyeden alıntı

Benim tavsiyem -> Centos 7 + Centos Web Panel Pro + Nginx-Varnish-Apache ;)

İlgin için teşekkür ederim. Dbm012

Yaklaşık 1 hafta , 10 gündür araştırma yapıyor ve server formatlama ile değişik panel ve bileşenleri deniyorum. Şu ana kadar , en çok memnun kaldığım kombinasyon ( WHM/cPanel + CentOS 7 + Engintron + Redis V.6 ) açıkçası ( CentOS 7 + Plesk ) de Nginx ile iyi performans verdi. Ancak, çok uzun yıllardır cPanel kullandığım için bir anda Plesk bana çok garip geldi.

Kullanabileceğimden pek emin olamadım, paneli öğrenip alışana kadar bir hayli zaman gerekli. Bu mesajı yazarken fikrim cPanel tarafında ağırlaşıyor, fakat ( Ubuntu + Plesk ) de okuduğum yabancı makalelerde övgüler almış onuda denedikten sonra sanırım net bir karar verebileceğim. Yanılmıyorsam sende Almanya'da yaşıyorsun, t3n sitesinde cPanel ve Plesk ile ilgili bir makale yayınlanmış. Fırsatın olursa okumanı tavsiye ederim.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al