wmaraci reklam

VPS'ye geçiş süreci

20 Mesajlar 3.073 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Bu durumda gene CyberPanel öneririm.

Apache ile çalışan cPanel tek başına hiçbir işe yaramayacaktır diyebilirim. Apache üstünde çalışan cpanel size sadece üzüntü verecektir. Nginx olarakta kullanabilirsiniz tabi ki, apacheden daha performanslı olacaktır.

cPanelde en iyi performansı almak için LiteSpeed öneririm. Bunun için ls lisansı da alınması gerekecektir.
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bir süre aws test ettim hemen hemen bütün lokasyonlarda. Maliyet tablosunu da görebiliyorsunuz kuracağınız sisteme göre. Gerekli olan cpu ram vs gibi özellikleri size öneriyorlar zaten. Ben sadece test için kullandığımdan devam etmedim açıkçası. Ücretsiz üyelik oluşturarak siz de fikir sahibi olabilirsiniz, kullanım kılavuzları da mevcut. Sadece ilk üyelikte karttan 6 TL civarı bir çekim bedeli olmuştu o kadar.

Bunu forumdaki bilmeyen arkadaşlar olabilir diye düşünerek ekleme gereği duydum.

Ya da hiç bir şeyle uğraşmayayım diyorsanız sworks danışın sizin için gerekenleri yapıversin.

İleride sıkıntı yaşamamanız adına bir hatırlatmada bulunmak isterim; anlık kullanıcı sayısıdır esas önemli olan. Buna göre bir optimizasyon yaparsanız rahatlıkla vps kullanabilirsiniz.
AhmetCakmak34 sworks

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

bilisimciblog Teşekkür ederim inceleyeceğim.
sworks Özelden 2-3 soru sorup belki sizden ücretli destek isteyebilirim teşekkür ederim öneriler için.
farukkarahan Sunucu bir arkadaşın sunucusuydu ve bana 3gb ram ayırmıştı. Sunucusunu kapatacağı için bana maliyet açısından en uygun VPS oldu. Aslında arkadaşların yukarı belirttiği yabancı şirketlerden Digital Ocean'ı düşünüyordum, daha uyguna geliyor ama herhangi bir sorun vs olduğunda Türkçe destek alabilmek adına yerli tercih edeceğim gibi duruyor.

Ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz. Sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.

Bu arada CyberPanel 'de herhangi bir ücret söz konusu değildir. Bahsettiğiniz ücret Litespeed içindir. Openlitespeed ise Litespeed'in açık kaynaklı halidir. Aralarında pek bir fark yoktur. İsterseniz 32Gb RAM'i olan bir sunucu bile çalıştırsanız herhangi bir ücret ödemezsiniz OpenLiteSpeed ile.
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
AWS kullanın gidin support ile pazarlık yapın hem kaynak hem ücret olarak istediğinizi verirler, öldüm fiyatına gerçek cloud sunucunuz olsun. İlla panel olsun diyorsan plesk kullan trial keyler ile ücretsiz bir sürü key piyasada dolanıyor zaten.
AhmetCakmak34 fstdesk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Neden kimse google cloud önermiyor?

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
sworks Serdar hocamla yerli firmada bulunan 3gb ram'li ve cpanel'li VDS sunucudan Vultr'ye vps sunucusuna taşıdık sorunsuzca. Yeni sunucuda panel yok ve 2gb ram'li bir vds. Yerli firma ile devam etseydim aylık en az 130-140 lira sunucu masrafım olacaktı. Şuan yarı yarıya Vultr'ye aylık 12 dolar ödüyorum günlük yedeklemeyle birlikte.

Serdar hocam sağolsun kendi konusunda detaylıca yazdığı gibi tüm güvenlik vb. şeyleri haletti ve sonunda an itibariyle Redis Cache'i de aktif edip işimizi bitirmiş olduk. Aylık 250-300 bin tıklanma alan ve 25 gb veriye sahip böyle bir siteyi başkasına güvenerek taşıtmak zor ama sağolsun kendisine güvenerek verileri teslim ettim ve bundan sonra da sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Kendisinin konusunda yaptığı işlemleri de görebilirsiniz. Zaten iş sonrası size yapılanları da PDF dökümanı olarak sunuyor. Kendisine çok teşekkür ederim.

Serdar hocamın konusu: https://wmaraci.com/forum/wordpress-hizmetleri/cloud-vps-uzerine-cyber-panel-litespeed-kurulumu-572569.html
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Asıl güzel geri dönüşleriniz için ben teşekkür ederim. Artık sunucunuz eskisine (Apache) oranla RAM'i az olmasına rağmen kat ve kat daha fazla ziyaretçi kapasitesiyle hizmet verebilecek. Ekstra hız ve güvenlik konusunda da aralarında uçurum olacak.

Destek konusunda bundan sonra ne zaman isterseniz iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin. Umarım web siteniz daha da iyi yerlere gelir. :)

İyi çalışmalar.
AhmetCakmak34 68136 yusufdj

kişi bu mesajı beğendi.

apollon1 apollon1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 52 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Escalous Teşekkür ederim sizinle de irtibat kurarım ücretli destek için.

Şu zamana kadar sunucu açma/yönetme tecrübem hiç olmadığı için ve site de biraz büyük olunca biraz strese sokuyor beni durum. Sadece geçen ay biraz tecrübe edinmek ve test etmek için Digital Ocean üzerinden sunucu açıp Wordpress vs kurdum. Şuan forum sitemde Cpanel mevcut ve sanırım yaklaşık 0.5-1 gb ram kullanıyor. Sadece bu site olacağı için panel konusunda olsun mu olmasın mı konusunda kararsızım. En fazla olursa subdomain eklerim sunucuya küçük bir çalışma için. Onun dışında tek domain üzerinden işlem yapılacak.

Hocam belki konudan biraz alakasız olacak ama bir şey merak ettim. 250-300 bin kişilik site için hazır forum mu kullanıyorsunuz, yoksa kendiniz mi kodladınız. Kendiniz kodladıysanız hangi dilde yazıldı? Ek olarak 250-300 bin hitli bir sitenin sunucuya olabildiğince az yüklenmesi, kullanıcıların hiçbir sorun yaşamaması için ne gibi düzenlemeler ve püf noktalar önerirsiniz.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
apollon1 Merhaba, çoğu büyük forum sitesinde olduğu gibi bizimkisi de hazır forum yazılımı. Vbulletin, Xenforo gibi ücretli bir yazılım. Adı Invision Community olarak geçiyor, TR'de pek popüler değil.

Sunucu optimizasyonu yapıldıktan sonra sistemdeki ufak gibi görünen önemli tüm detayları ayarladıktan sonra gerisi az çok normal bir siteyle aynı sayılır. Veriler çoğaldıkça ona göre optimizasyonu vs yapılır, geriye de pek bir şey kalmıyor. İhtiyaç olursa özelden yazarsanız yine elimden geldiğince yardımcı olurum. Teşekkürler.
apollon1

kişi bu mesajı beğendi.

fstdesk fstdesk yolla.dev Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Marketing Manager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 496
  • Beğeniler 153 / 83
  • Ticaret 13, (%100)
dostum amazon AWS kullan arkana yaslan.

yolla.dev
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al