wmaraci reklam

Rusya'dan selamlar!

46 Mesajlar 5.525 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

emre1080p emre1080p iloveturkiye.blogspot.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 37 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Ben farklı bir şey sormak istiyorum. Putin'in; Sovyet Rusya düşüncesini,kültürünü devam ettirdiğini düşünen halk var mı? Rusya halkı ne düşünüyor?

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Beni yanına alsana hocam. Çalışır eve ekmekte getiririm :D

cagdaskorkmaz.com.tr

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

emre1080p adlı üyeden alıntı

Ben farklı bir şey sormak istiyorum. Putin'in; Sovyet Rusya düşüncesini,kültürünü devam ettirdiğini düşünen halk var mı? Rusya halkı ne düşünüyor?

%30 35 gibi anket yapmışlardı SSBC yi destekliyordu halk. Putin faşist bir diktatörden öte bir şey değil. Sosyalistler sevmez putini. Muhalif liderleri susturup hapse attıracak kadar cani biri. Bakmayin siz rus ekonomisi vs.. berbat durumda aslinda. Bugün usa ile rusya savaşsa yerle bir eder amerika rusyayı. Kültür olarak hiç sanmıyorum devam ettiklerini tanıdıgım birçok rus asimile olmuştu yeni faşist düzen tarafından.

SelimE SelimE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 5 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

adnan358 adlı üyeden alıntı

Peki hocam biz sadece türkçe biliyoruz derdimizi anlatacak kadarda ingilizce, rusyaya gelsek yaşayabilir miyiz? Yani dili öğrenebilir miyiz? ne kadar zorlanırız?
Merakımdan soruyorum rusyaya gelme gibi bir niyetim yok :D

Hocam öğrenilir öğrenilmesine de öyle 3-5 ayda öğrenilecek bir dil değil. Bir kelimeyi yanlış ek ile değiştirsen tüm cümleyi değiştirmen gerekiyor. :D

emre1080p adlı üyeden alıntı

Ben şu ana kadar Putin'i sevmeyen birine denk gelmedim. Yaşlı kesim çok nadir de olsa SSCB dönemini özlediğini belirtiyor. Ben Tataristan bölgesindeyim ve Ruslar ile en çok savaşmış bölge geçmişte. Ancak Putin ile ters düşme durumuna, karşı görüşte olanla en azından ben tanışmadım.

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Beni yanına alsana hocam. Çalışır eve ekmekte getiririm :D

Vizeyi alabilirsen beklerim hocam her zaman :D

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

%30 35 gibi anket yapmışlardı SSBC yi destekliyordu halk. Putin faşist bir diktatörden öte bir şey değil. Sosyalistler sevmez putini. Muhalif liderleri susturup hapse attıracak kadar cani biri. Bakmayin siz rus ekonomisi vs.. berbat durumda aslinda. Bugün usa ile rusya savaşsa yerle bir eder amerika rusyayı. Kültür olarak hiç sanmıyorum devam ettiklerini tanıdıgım birçok rus asimile olmuştu yeni faşist düzen tarafından.

Ben siyasetten pek anlamam ve içli dışlı değilim. Ancak faşistlik sergileyen bir topluluk görmedim. Saf Rus bölgelerinde, Moskova Peter gibi, belirli bir şekilde olduğunu söylüyorlar. Onun dışında bir şey diyemem maalesef.
adnan358

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Hocam kazaklar ruslaşmış mesela yaşlılar bir tek biz Türk'üz diyorlar. Türkler kazaklara yeterli değeri ve özeni göstermediği için ruslar asimile etmiş. Haliyle yaşlılar sadece Türküz biz deyip kazakca konusuyor. Gençler de rusça hakim mesela. Bu da o mantik rusyadaki yaşlılar ancak SSCB dönemini bilip yasadigindan onlar objektif davranip karsilastirma yapabiliyorlar. Bunun harici putini sevmeyen sosyalistler zaten bu da %30 35 e dayanır. Yani her 10 kisiden 7si putini seviyordur elbet lakin bu onun diktatör olduğu gercegini degistirmiyor. Siyasi olarak durum bu tabii. Size birkaç soru soracagim.

1-)Rutin hayatta Rusya da Türk um deyince ne tepki alıyorsunuz
2-) Rutin hayatta kalite ne durumda yani Türkiye ile kiyaslarsanız
3-) Özgürlükler ne durumda. Yani rahatça hareket edebiliyor musunuz?

• Üyelik 03.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 5 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Kazak kimseyle tanışmadığım için bir şey diyemem hocam. Ancak Rusya ile en çok problem yaşayan özerk bölgelerin başında gelen Tataristan'da yaşayan Tatarlar bile biz Türkler ile aynı soydan geliyoruz diyebiliyorsa tek taraflı bakmamak lazım asimile olmuşluğa.

1-) Ben açıkçası hiç bir şekilde eksisini görmedim. Saf Rus bölgelerinde nadiren ters karşıladıklarını söylüyorlar. Ancak bana hiç denk gelmedi, daha ziyade bana hiç Türk gibi gözükmediğimi söyleyip şaşırıyorlar konu o şekilde devam ediyor.
2-) Yemek kültürleri yok gibi bir şey. Bu konudan çok muzdaribim ve yemek gibi ihtiyaçlar çok çok pahalı bize göre. Ama bunun dışında kalite biraz daha yukarda diyebiliriz. Ancak sırf bunlar için burada yaşanacak kadar yüksek bir fark yok.
3-) Özgürlük hat safhada. Herkesin diline dolanmış "Burası Rusya" . Böyle diyip her haltı yapabiliyorlar. Kimse de kimseyi yadırgamıyor. Her Türk'ün aklına geleceği gibi cinsellikte bu şekilde. Sokakta öp kokla ayıplamayı geçtim önlerinden geçerken bakan bile yok.

delamis delamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 17 / 29
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba, birkaç soru sormak istiyorum;

1-) İlk Rusya'ya okula giderken nasıl cesaret ettin? Başka bir dilde özellikle Rusça gibi, başka bir ülkede eğitim görmek?
2-) Denklik ne durumda? Oradaki diploma burada yeterli ilgiyi görüyor mu?
3-) Dil öğreniliyor demişsin ama sonuçta sınavlar kiril alfabesinde olmuyor mu? Hadi konuşma dilini öğrendin yazı dili nasıl gelişiyor?
4-) Kaçıncı sınıftasın ilk gittiğinde, yerleşme, öğrenme konularında ne gibi zorluklar yaşadın?
5-) Yıllık harcaman ne kadar tutuyor, komple okul,ev,yiyecek vs. dahil olarak.

Bilmiyorum ben de bu tarz bir şey düşünüyorum fakat yıllık ücretlerin çok daha fazla olduğunu zannediyordum. Okul ücretini yazmışsın uygun geldi bana buradaki özel okulların senelik istediği fiyatların yanında hiçbirşey

• Üyelik 03.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 5 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

delamis adlı üyeden alıntı

Merhaba, birkaç soru sormak istiyorum;

1-) İlk Rusya'ya okula giderken nasıl cesaret ettin? Başka bir dilde özellikle Rusça gibi, başka bir ülkede eğitim görmek?
2-) Denklik ne durumda? Oradaki diploma burada yeterli ilgiyi görüyor mu?
3-) Dil öğreniliyor demişsin ama sonuçta sınavlar kiril alfabesinde olmuyor mu? Hadi konuşma dilini öğrendin yazı dili nasıl gelişiyor?
4-) Kaçıncı sınıftasın ilk gittiğinde, yerleşme, öğrenme konularında ne gibi zorluklar yaşadın?
5-) Yıllık harcaman ne kadar tutuyor, komple okul,ev,yiyecek vs. dahil olarak.

Bilmiyorum ben de bu tarz bir şey düşünüyorum fakat yıllık ücretlerin çok daha fazla olduğunu zannediyordum. Okul ücretini yazmışsın uygun geldi bana buradaki özel okulların senelik istediği fiyatların yanında hiçbirşey

Merhaba,

1-) Bu kişilik meselesi, hani daha kötü daha iyi anlamında değil, ben hep böyle şeyleri sevdim, meraklı oldum, herhangi bir korku hissi de duymadım açıkçası.
2-) Tamamen okullara bağlı. Benim bulunduğum okul tüm dünya üniversiteleri arasında ilk 500 sıralamasında olduğu için denklik problem olmadığı söyleniyor. Ancak Türkiye'de belirli durumlarda sıkıntı çıkardıkları oluyormuş, şahit olmadığım için bir şey diyemem.
3-) Hocam ilgi ve alaka ile çalıştıktan sonra alfabeyi öğrenmesi 2 saatten fazla tutmaz. Sonrası kendi çabana kalmış, okula gitmez, hiç bir şey okumaz ya da yazmaya çalışmazsan öğrenemezsin. Ancak ben şu an alfabeyi okumakta zorluk çekmiyorum, yalnızca vurgu kısmı sorunlu, onu da kelimeyi bilmeden sadece okuyarak anlaması imkansız gibi bir şey.
4-) İlk önce hazırlık okuyorsunuz, Rusça hazırlık. Tamamen Rusça'dan başka bir dil konuşulmadan Rusça öğretiyorlar. Başka hiç bir dil konuşulmuyor. Tabii ki hala bir dersi dinlerken hiç bir şekilde denilen şey harfi harfine anlaşılmıyor. Ancak konunun içeriği, yapılması gereken anlaşılıyor ve gerisini çıkarabiliyorsunuz. Rusça dünyanın en zor dilleri arasında geçiyor.
5-) Okullar şehirden şehire değişiyor. Örneğin benim okul senelik 140.000 Ruble ve bu şu anki kur ile 10.000 TL civarına denk geliyor. Okul yurtları zaten 500-600 TL bir şey senelik. Yiyecek bizim ülkemize göre çok pahalı ve zor. Benim yemek dışında çok çok nadir bir harcamam olmasına karşın yalnızca yemeğe aylık 600 TL üzeri gidiyor.

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Gelecek sene bende Kazakistana gidicem hocam Almatıya okul için :) Rusyaya gidip gezme planım var oradan. Rusçam var ne kadar anlaşırım bilmiyorum ama hiç diyalog kurmadım bir Rus ile :D
SelimE

kişi bu mesajı beğendi.

delamis delamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 17 / 29
  • Ticaret 2, (%100)

SelimE adlı üyeden alıntı

Merhaba,

1-) Bu kişilik meselesi, hani daha kötü daha iyi anlamında değil, ben hep böyle şeyleri sevdim, meraklı oldum, herhangi bir korku hissi de duymadım açıkçası.
2-) Tamamen okullara bağlı. Benim bulunduğum okul tüm dünya üniversiteleri arasında ilk 500 sıralamasında olduğu için denklik problem olmadığı söyleniyor. Ancak Türkiye'de belirli durumlarda sıkıntı çıkardıkları oluyormuş, şahit olmadığım için bir şey diyemem.
3-) Hocam ilgi ve alaka ile çalıştıktan sonra alfabeyi öğrenmesi 2 saatten fazla tutmaz. Sonrası kendi çabana kalmış, okula gitmez, hiç bir şey okumaz ya da yazmaya çalışmazsan öğrenemezsin. Ancak ben şu an alfabeyi okumakta zorluk çekmiyorum, yalnızca vurgu kısmı sorunlu, onu da kelimeyi bilmeden sadece okuyarak anlaması imkansız gibi bir şey.
4-) İlk önce hazırlık okuyorsunuz, Rusça hazırlık. Tamamen Rusça'dan başka bir dil konuşulmadan Rusça öğretiyorlar. Başka hiç bir dil konuşulmuyor. Tabii ki hala bir dersi dinlerken hiç bir şekilde denilen şey harfi harfine anlaşılmıyor. Ancak konunun içeriği, yapılması gereken anlaşılıyor ve gerisini çıkarabiliyorsunuz. Rusça dünyanın en zor dilleri arasında geçiyor.
5-) Okullar şehirden şehire değişiyor. Örneğin benim okul senelik 140.000 Ruble ve bu şu anki kur ile 10.000 TL civarına denk geliyor. Okul yurtları zaten 500-600 TL bir şey senelik. Yiyecek bizim ülkemize göre çok pahalı ve zor. Benim yemek dışında çok çok nadir bir harcamam olmasına karşın yalnızca yemeğe aylık 600 TL üzeri gidiyor.

Cevapların için teşekkür ederim. Kaçıncı sınıftasın bu arada?

FatalRhymeR ben geçen gezmeye gittim kazakistana 1 hafta kaldım astana'da. Kazakistan beklentilerimin çok üzerinde bir ülke çıktı. Gerçekten çok hoşuma gitti Almatı'ya gitmedim fakat orayı da çok övdüler
FatalRhymeR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al