3D Yazıcı Teknolojisi İle Araba Yapıldı

3D Yazıcı teknolojisi her geçen gün bizi biraz daha şaşırtmaya devam ediyor.Teknoloji sürekli gelişiyor.3D Yazıcı teknolojisi de bu teknolojik gelişmelerden en üst düzeyde faydalanıyor.3D Yazıcı teknolojisi başlangıçta fdm teknolojisi ile gelişmeye başladı.Yani plastik malzeme kullanarak prototip ve herhangi bir ürün üretebiliyordu.Sonrasında bu teknolojide reçine,metal,alçı tozu hammaddeleri kullanılmaya başlandı.

Yurt dışında özellikle imalat ve otomotiv sektörlerde olumlu adımlar atan 3d yazıcı teknolojisiyle birçok araba parçası yedek parçalar üretilmeye başlandı.Ve en sonunda artık otomativ sektörde araba üretilmeye başlandı.Araba yapımında metal bazlı bir üretim yapıldı.İlk önce 3 boyutlu bir model yapıldı.Daha sonrasında yazıcıya bu üç boyutlu model verilip sonrasında üretimin nasıl yapılacağı konusunda gerekli g code bilgileri yüklendi.Artık 3d yazıcının hiçbir şeye ihtiyacı yoktu.İşletme içinde çalışan kişiler sadece üretimi izliyordu.Katmanlı üretim teknolojisi sayesinde bu yazıcılar en alltan başlayarak modeli üretmeye başlamıştı.Size de tek kalan büyük bir eğlenceyle bu üretimi izlemekti.Model üretildikten sonra hemen deneme sürüşlerine geçildi.Ve gerekli çalışmalar tamamlandı.Ve çeşitli şirketlerden yapılan anketlere göre üst düzey bir beğeni oranı aldı.3D Yazıcısı teknoloji bu sayede imalat ve otomotiv sektörü için bir ışık kaynağı oldu.Çünkü artık seri üretim yapılabilcekti.Müşteri istekleri anında cevaplancak bu da markamız bakımından önemli bir artı olacaktı.

Yukardaki paragrafta anlattığım gibi 3d yazıcılar artık gelecek sanayi devriminin büyük bir parçası haline gelcek durumda.Küçük bir projeyle başlayan 3d yazıcı artık birçok sektör için olumlu bir ışık kaynağı olacaktır.3D Yazıcılarda yapılan teknolojik gelişmeler ile ilgili makalelerimi sitemde bulunan blog/haberler bölümünden takip edebilirsiniz.İyi günler dilerim.

Kaynak