wmaraci reklam

Access Point veya Modem Önerisi Yapabilir misiniz?

6 Mesajlar 1.081 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Arkadaşlar merhabalar. Evdeki modem yetersiz kalıyor. Bazı odalarda internet çekmiyor. Çekmeyen odada modemden gelen bir internet kablosu var. Bununla tek bilgisayar kullanabildiğim için access point almak istiyordum. Sonra düşündüm madem alacağım hem modem hem access point olan bir cihaz alayım.

Biraz araştırdım çok fazla ürün var. Sizden yardım istemek istedim. 150 TL'ye kadar para verebilirim bana hem modem hem access point olacak veya sadece access point özelliği olan cihaz önerisinde bulunabilir misiniz?

Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.

wmaraci
reklam

demontara demontara Mobil Ziyaretçi Trafik Sistemi Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Yazılım & Sistem Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 54 / 53
  • Ticaret 2, (%100)
Normal bir Zyxel modem al. O modemin DHCP ayarını Relay olarak ayarla ve senin şu anda kullandığın modemin ip adresini gir. o modem artık Access Point olarak hatatına devam edecektir, gelen kabloyu onun herhangi bir portuna bağla ve Wifi üzerinden ona bağlanarak kullanabilirsin.

Eğer elinde eski bir modem varsa yine aynı şekilde kullanabilirsin.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

demontara adlı üyeden alıntı

Normal bir Zyxel modem al. O modemin DHCP ayarını Relay olarak ayarla ve senin şu anda kullandığın modemin ip adresini gir. o modem artık Access Point olarak hatatına devam edecektir, gelen kabloyu onun herhangi bir portuna bağla ve Wifi üzerinden ona bağlanarak kullanabilirsin.

Eğer elinde eski bir modem varsa yine aynı şekilde kullanabilirsin.

Bunun için farklı modem alsam uygun mu? Birde böyle yapmak mı mantıklı yoksa access point alarak dağıtmak mı? Çünkü anlattığınız gibi bir düzen kurmak istiyorum

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
asus kullanıyorum. Bi ara sıkıntı vardı ama sanırım ana modemdendi. 150tlye almıstım bayağı geniş alana yayıor ve alıor sinyali. Siz yine araştırıp güncel bişe alın benimkinin modeli baya eski.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-rt-n12-300mbps-kablosuz-4-port-router-access-point-universal-repeater.html?srt=UP

MultiAnaliz.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

demontara demontara Mobil Ziyaretçi Trafik Sistemi Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Yazılım & Sistem Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 54 / 53
  • Ticaret 2, (%100)
Farketmez ne modem kullandığın DHCP ayarı önemli sonuçta bazı modemlerde relay özelliği olmayabiliyor o yüzden öyle söylemiştim.

USglm adlı üyeden alıntı

Bunun için farklı modem alsam uygun mu? Birde böyle yapmak mı mantıklı yoksa access point alarak dağıtmak mı? Çünkü anlattığınız gibi bir düzen kurmak istiyorum

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Yeninesil44 adlı üyeden alıntı

asus kullanıyorum. Bi ara sıkıntı vardı ama sanırım ana modemdendi. 150tlye almıstım bayağı geniş alana yayıor ve alıor sinyali. Siz yine araştırıp güncel bişe alın benimkinin modeli baya eski.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-rt-n12-300mbps-kablosuz-4-port-router-access-point-universal-repeater.html?srt=UP

demontara adlı üyeden alıntı

Farketmez ne modem kullandığın DHCP ayarı önemli sonuçta bazı modemlerde relay özelliği olmayabiliyor o yüzden öyle söylemiştim.

Teşekkür ederim arkadaşlar biraz daha araştırıyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al