wmaraci reklam

Bilgisayarım kafayı yedi :(

3 Mesajlar 846 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar delirmek üzereyim, bilgisayarımın başına sabah 06:00 saatlerinde oturdum saat 9'a kadar hiç bir şey yoktu ancak gelelim 9 dan sonrasına..
Lol oynuyorum, karakter olduğu yerde duruyor ama yazdıklarım anında gidiyor. Bağlantı bir süre sonra kopuyor hiç bir internet sitesine vb. giremiyorum. Modeme kablosuz olarak 1 telefon ve kablolu olarak 2 pc bağlı. Diğer pc'de hiç bir sorun yokken göz bebeğim bilgisayarım da sıkıntılar bu saate kadar yavaş yavaş arttı. İnternet bir geliyor bir gidiyor. Modeme hard reset attım yeniden modem kurdum sorun düzeldi gibi internet falan düzeldi derken 10-20 dk sonra tekrar aynı sorunlar devam etti onların yanında bilgisayarda değişiklikler olmaya başladı. Kendine kendine masaüstü yenilenir gibi simgeler bir beyaz olup duruyor. Virüs tarattım temiz gözüküyor, ancak biraz önce virüs programını kaldırdım. Kaldırmaz olaydım pc kafayı yemeye başladı, daha da ağırlaştı. Şimdi ise yedek alıp formatlamaya karar verdim ancak bana yardımınız gerekiyor. Gerçekten şu windowsu güzel güzel kullanabilen var mı? Bir daha böyle olmaması için ne yapmam gerekiyor, Bilgisayar ihtiyaçlarımı karşılayacak düzeyde eski de değil ama bu tarz sorunlar sülük gibi yapıştı gitmiyor bana. Format için kullandığım DVD'den midir nedir, bir zaman sonra (aylar veya yıllar değişiyor.) böyle saçma sapan sorunlar ortaya çıkıyor. Şimdi temiz bir format attıktan sonra neler kurmalıyım, neler kurmamalıyım. Sistemimi nasıl en güzel halde kullanırım bana lütfen yardım edin kafayı yemek üzereyim bıktım bu sorundan. Buraya kadar okuyup yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim. :(

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..
wmaraci
reklam

ErcanDinsel ErcanDinsel E' Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker. / ercandinsel.org
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Kullandığınız işletim sistemi nedir? Orjinal windows sitesinden win10 indirerek temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Ardından varsa keyinizi kullanabilir, yoksa key satın alabilir yada yasal olmayan yollarla aktif edebilirsiniz. Tabikide en sağlıklısı key almak olur. Sistemi en güzel nasıl kullanırım sorusu çok açık bir soru, düzenli olarak girdiğiniz web siteleri, ne sıklıkla nereden ne tür dosyalar indirdiğiniz önemli, eğerki bir virüs problemi yaşadıysanız.

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)

ErcanDinsel adlı üyeden alıntı

Kullandığınız işletim sistemi nedir? Orjinal windows sitesinden win10 indirerek temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Ardından varsa keyinizi kullanabilir, yoksa key satın alabilir yada yasal olmayan yollarla aktif edebilirsiniz. Tabikide en sağlıklısı key almak olur. Sistemi en güzel nasıl kullanırım sorusu çok açık bir soru, düzenli olarak girdiğiniz web siteleri, ne sıklıkla nereden ne tür dosyalar indirdiğiniz önemli, eğerki bir virüs problemi yaşadıysanız.

Windows kullanıyorum hocam, dün kendimde bulunan windows 10 pro dvd'si ile format attım. Dediğiniz gibi key almanın vakti geldi çünkü tahminimce windows aktivasyon programları başlı başına virüs zaten. Bundan ayrı olarak şüphelendiğim bir şey yok çünkü çoğu şeyin bilincindeyim bilmediğim, güvenmediğim şeyleri indirmem. Kullandığım programlar sistemi arkaplanda yoracak şeylerde değil tahminimce.
Illustrator, Photoshop, After effects, Android Studio Başka da bir şey yoktu bilgisayarda. Yani özeti şudur hocam bilgisayarım orta seviyede güzel bir pc arka planda bir şey kullanıyor gibime geliyor yoksa bu kadar yavaşlamaz.

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al