wmaraci reklam

Gamer Kasa Toplama ( öneri istiyorum)

10 Mesajlar 1.216 Okunma
wmaraci reklam

mamo mamo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Reklam ve danışmanlık
  • Konum Batman
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 11 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese iyi forumlar Gamer İnternet kafe açacağım 21 tane masa kurmayı düşünüyorum (20 müşteri 1 ana masa)
Maximum 3.500 4.500tl arası sistem önerileriniz var mıdır 1 den fazla ürün alınca indirim yapan firmalar var mı bu konuda bir yardımcı olur iseniz müteşekkir olurum

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Sarp35 Sarp35 Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Araştırmacı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 40 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Benimde böyle bir düşüncem var. Geçen kendim için topladım iyi bi makina 17 bin tuttu ama ryzen işlemci 1070 ekran kartı felan 5-6 bine kadar düşebilir sanırım. Pc geçince bi matematik yapıp tekrar yazarım.
mamo

kişi bu mesajı beğendi.

uluslu uluslu WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 17.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İnternet Cafe
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 3, (%100)
Teknobiyotik'e bakabilirsin her az hazır sistemler koyuyorlar sitelerine

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam 3 - 4K ' ya maalesef Gamer kasa toplayamazsın. Geçen detaylı bir fizibilite sonucu en azz 300K yatırım gerektiğini hesapladım. Uzun lafın kısası tabi ki 3 - 4 K ya ya da açabilirsin fakat yeni çıkan oyunlara yetişebilmek adına maalesef 2 sene sonra kasalara tekrar el atmak zorunda kalacaksın o da amortisman süreni uzatacak. Dediğim gibi günlük doluluk - kasanın sana yetmeyeceği zaman - sonradan alman gereken donanımı iyi ayarlayamazsan ancak 20 Pc li bir cafede ayda 2 - 3 elinde kalan net gelirin olur oda 24 ay sonra tekrar yatırımına yetmeyecektir.

Not: Sebil bilgisayar toptancıdır.Oradan alabilirsin.
grkm61

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam donanım arşivi vb. YouTube kanalları bazen uygun fiyatlı bilgisayarlar topluyor. Bir göz atın derim

• Üyelik 14.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Batman
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 11 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Üstadım mesajınız için çok teşekkür ederim 2 aydır İnternet kafe mi açtım dediğiniz yerlerden bilgileri sağladım :)
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

zekaigulin zekaigulin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bu yolun yolcusu
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Hayırlı uğurlu olsun işlerin iyidir inşallah bende 4 yıl o işi yaptım .
mamo

kişi bu mesajı beğendi.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Bütcene gore
https://www.teknobiyotik.com/amd-ryzen-5-2500x-3-6ghz-gtx1060-6gb-8gb-ram-240gb-ssd-oyuncu-bilgisayari-27636.html
Olmasi gereken
https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/temmuz-ayi-sistemleri/amd-ryzen-tm-5-2600-3-4ghz-rtx2060-6gb-8gb-ram-1tb-hdd-oyun-bilgisayari.html

• Üyelik 14.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Batman
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 11 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
EyvAllah hocam çok şükür tıngırdıyor risk aldık bakalım ne olacak

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Selam,

Bu tarz işler için bu işi yapan kişilerden bilgi almanız gerektiğini düşünüyorum. Ne yayıncıların böyle bir girişim veya tecrübesi var nede youtuberlerin. Dükkan kirası nedir ? Kiranın stopajı nedir ? Muhasebeciye ne verilir gibi bir çok uzun vadeli düşünülmesi gereken kriterler var ve 1 yıl en az açık tutacak sermaye lazım. Açılacak yerdeki rakip firmalar ve ne oynattıklarına bakmak da gerekiyor.

Tavsiyem bu tarz iş yapan yerlerin kimlerle çalıştığını öğrenmeniz. İtopya vsden daha makul fiyatlara ürünü ancak bu şekilde bulabilirsiniz bence. Diğer yandan bizim buralarda genelde
i5 9xxxf işlemci, 16 ram, 1060 vga kartı kullanıyorlar. Ama amd r2600'ün bu tarz için her anlamda bu cpu'yu tokatladığını düşünüyorum. i5 çok gereksiz ısınıyor ne kadar performanstan ödün vermiyor olsa da. Diğer yönden işletim sistemi denetimleri de var. Toplu lisans desteği var microsoftun bu işi yapanlar için. 100 200 dolar arası işletim sistemini tek site altından yönetebiliyor lisanslarınızı ücretsiz 7den 10 a geçirebiliyorsunuz gibi gibi.

Diğer açıdan teker teker makinelerde oyun güncellemek çok sıkıcı ve işi aksatıcı bir süreç. Mesela disksiz sistemler var artık bu iş için. Tüm oyunlar ana makine üzerinden çalışıyor. Ana makinede oyun güncellediğinizde tüm makineler güncel oluyor. Tabii yedeklemeniz lazım server giderse kafe gider. Dieğr açıdan makine başına ssd, oyun arşivi diski ( 2 4 6 tb ) almamış oluyorsunuz buradan bir artıya giriyorsunuz. Tabi götürüsü de var iyi switchler ve iyi kablolar gerekiyor sistem için.

Diğer bir gider azaltıcı olarak gömülme sistem yapan kafeciler de var. Tek düzen masa stili yapıp anakartı başka yerlere monte ediyorlar. Cihazlar hem açıkta serin kalmış oluyor hemde kasa maliyetinden yırtıyor.

Son olarak hazır oyun yazılımı satanlar da var. Adam sunucudan oyun listesini güncelliyor. Kullandığın yazılımda seni uyarıyor tek tıkla yeni oyunu tüm makinelerde aktif hale getiriyorsun gibi gibi.

Hayırlısı.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al