wmaraci reklam

Dizi / Film Sitesi Fikir ve Önerilerinize İhtiyacım Var

11 Mesajlar 2.597 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

CagePhoenix CagePhoenix Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese Merhaba,

İyi kazançlar, iyi çalışmalar. Aşağıda belirttiğim kategorilerde bir site açıp kısaltma linkleri, indirmelerden, Vip ve Aylık olmak üzere seçenekler belirleyip sektöre girmek istiyorum. Allah izin verirse ...

Kategoriler:

* Yabancı ( Türkçe Altyazılı ) Eğitim Setleri,
* 4k Film, ( Sürekli Güncellenecek Şekilde ) ''Öncelikli''
* Kore Dizi ( Çok Sevilen, Eski Efsane Diziler, Yeni Sezon Diziler ) ''Öncelikli''
* Hint Film ( Sadece İyi Puan Almış - Beklenen, Güncel) ''Öncelikli''
* Program, ( Önemli ve Sürekli Gerekenler )
* Grafik ( Tasarımı Kapsayan Her Şey ) ''Öncelikli''
* Belgesel, ( Bütün Belgeseller ) ''Öncelikli''
* Ekitap, ( Telif Sorunu Olmayan, Kategorilendirilmiş Şekilde )
* Oyun, ( Sadece En Çok Oynananlar )

Upload ederek ''Turbobit'' den kazanç sağlamak istiyorum. Daha doğrusu ''yatırım'' yapmak gibi bir niyetim var. Bu söylediklerim için nasıl bir internet bağlantısına ihtiyacım var ? Simetrik ''Metro'' internet mi almalıyım ?

Şimdilerde ''Turbobit'' yöntemiyle kazanç sağlamak zor mu ?
Çerez parası ancak çıkar diyenler oldu. Diğer alternatiflerimden sıyrılmak için bir kaç stratejim var, kendime göre. Tabi bir de ''Seo Optimizasyonu'' konusuna da ağırlık vereceğim ama telif konuları eskisine göre çok mu sert politikalar uyguluyor ?

Mesela, bu linkleri sitede değil de başka bir sunucuda paylaşsam o şekilde telife düşer mi ? Sonuçta kendi aramızda paylaşmış olacağız bir şekilde bilemedim. Gerçekten unlar kafamdan geçenler. İşin içinde olmadığım için sizlerden yardım bekliyorum.

Vps, Vds server seçenekleri var sanırım ama elimde harddisklerde bulunan filmleri yüklemek için çok iyi bir upload hızına sahip olmam lazım mı?

Yaptığım hesaplara göre ilk etapda ''400-500 Tb gibi bir arşiv ortaya çıkıyor. Kendi turbobit listemi yapıp paylaşacağım için bunları evden yüklemenin imkansız olduğunu düşünüyorum. Bu işlerle uğraşanlar nasıl bu arşivleri internete yüklüyorlar ve yedekliyorlar herhangi bir sıkıntı yaşandığı zaman ne şekilde ilerliyorlar. Yeniden mi yüklüyorlar. Bir süre ''Metro İnternet'' açsam belki 1 ay ya da 2 ay her neyse ...

Gerçi 1 Hafta da düzenli bir şekilde 500 Tb kadar yükleyebilirim diye düşünüyorum.
Bu mümkün değilse nedeni nedir bilmek isterim ?

Ya da kardeşim sen çok yanlış anlamışsın olayı derseniz fikirlerinizi beklerim.
Hayal kırıklığı yaşamak istemem.

Bir de tabi ki internete yüklerken sürekli yedeğini alma durumu var.
Bu kadar yüksek rakamlar ve günlük yükleme trafiği dolayısıyla nasıl bir depolama sistemiyle yedek almalıyım ?

En fazla sanırım 1-2 Tb Yandex Disk gibi yerlerde yedekleme seçeneğimiz var.

Fikir ve Önerilerinizi Bekliyorum.
Teşekkürler Şimdiden ...
frknmedia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sinematic sinematic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bence film dizi indirme sitesi düşünüyorsan hiç düşünme hele sadece turbobitten kazanmayı hedefliyorsan çünkü turbobitin birinci sorunu film dizi dosya boyutları büyük turbobitte hız engeli var premium üyeliği olmayan adam 1 gb'lık bir dosyayı 60-70 kb ile indiriyor büyük sıkıntı ki film dosya boyutları en kötüsü 1 gb ikinci sorunu da 1000 indirmeden max kazanacağın 1-2 dolar civarı hadi 3-4 olsun diyelim sen giderlerini karşılaman için günlük en kötü 3000 indirilmeye sahip olman lazım 3 bin de ciddi bir rakam böyle yeni başlayan bir site için oralara gelene kadar çok uğraşman lazım ayrıca artık film sitelerinde indir butonları var film-dizi indirmek artık çok kolay hem de sınırsız hızda mesela diziboxı örnek vereyim yandex indirme butonuna bastığın an idm kullanıyorsan en geç 2 dakikada inmiş oluyor bu kadar uğraşıp bu kadar kaliteli emeği normal film dizi izleme sitesine harcasan çok çok iyi yerlere gelirsin
CagePhoenix

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Buradan site isimlerini vermem ne derece doğru bilmiyorum. O yüzden alternatif yani rekabete gireceğim siteler belli sayıda diye düşünüyorum. Diğer büyük dizi siteleriyle baş etmek çok zor olur diye düşünüyordum o yüzden sıcak bakmadım.

Turbobit için de zaten premium kullanan adamlar gelsin isterim siteye olmayan için de vip olmayanlar seçeneği olacak indiren oradan indirir. Seçenekler de 1080, 720p Orıgınal bluray vs olacak zaten bahsi geçen blurayler 300 TB üstünde yer kaplıyor. Bir indiren en az 40-50-60-70 gb dosya indirecek 4k film dosyası. Yani yüksek çözünürlükte olması ve güncel olması ön plana geçmesini sağlayacak ve tabi ki seo çalışması da senkronize çalışacak.

Turbobit yetkilisi tanıdık bir arkadaşım kefil olacak ona göre turbobit oranlar için güzellik yapacak o şekilde konuştuk.

Güzel diyorsun indirme seçeneği var artık diyorsun da bu adam nereden kazanıyor milyonluk reklam alacak hali yok değil mi ? Film indirme stesinde olduğu gibi dizi izleme sitesinde de telif ile diziler filmler kaldırılmıyor mu ?

Senin siteye de baktım bol kazançların olsun ama bir şey kazandığını sanmıyorum reisim. :confused:

antrode antrode WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
yerli film ve dizilere bulaşma derim telif olayı çok oluyor. yabancı dizi filme odakların özellikle film serileri çok revaşta böyle serileri bir araya getirip arşıvlerseniz çok büyük ziyaretçi kitlesi alabilirsiniz.
CagePhoenix

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

theredor theredor kötülerinsin sen dünya Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
Film dizi sitesi açmak isteyenlere hizmet verebilirim. https://wmaraci.com/forum/genel-ilanlar/film-and-dizi-izleme-siteleriniz-acilir-teslim-edilir-b-633472.html

https://www.***.net/ilan-panosu/2336422-sizin-icin-film-amp-dizi-izleme-sitenizi-acabilirim.html

• Üyelik 27.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

antrode adlı üyeden alıntı

yerli film ve dizilere bulaşma derim telif olayı çok oluyor. yabancı dizi filme odakların özellikle film serileri çok revaşta böyle serileri bir araya getirip arşıvlerseniz çok büyük ziyaretçi kitlesi alabilirsiniz.

Film serilerinden kasıt nedir ?
Örnek verir misin ?

Ben izleme değil de indirip izleyenler için yüksek kalitede yapmayı düşünüyordum.
Yani hem arşivci hem de yüksek kalite hastalığı olanlar için.

antrode antrode WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Film serilerinden kastım örneğin hızlı ve öfkeli diyelim bunların tüm serilerini bir arada kaliteli bir şekilde sunulabilir. Atıyorum 2 tanesi var 1 tane eksik gidecek başka siteden bulmaya çalışacak ordan burdan toplaması dansa sizin siteden hd bir şekilde indirebilir
CagePhoenix

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Demek istediğinizi anladım.
Rica etsem, acaba göremediğim şeyleri görmek adına rekabet edebileceğim en iyi yüksek kaliteli film indirme sitelerini özelden paylaşır mısınız benimle ?

Elimdeki oluşturmuş olduğum listeyle aynı sitelere mi sahip bunu görmek için. Belki de rekabeti düşündüğüm siteler çok yüksek siteler değildir.

Teşekkürler.

115880 115880 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 52 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
1 GBPS hat ile kesintisiz yükleme yaparsan haftada 70 TB yapar. Ev internetiyle baş edebileceğin bir şey değil yani. Ona vereceğin paraya 1 GBPS dedicated sunucu alır hem upload yapar hem siteyi host edersin. Ayrıca telif konuları hakkında bilginiz yok. Araştırmadan sektöre girmeyin çok yüksek cezalar ödemek zorunda kalmayın. Başarılar.

• Üyelik 27.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
@binotuz

1 GBPS hat ile demişsiniz de elimde local olarak arşiv var 400 TB kadar bu bahsettiğimiz işlemde sanırım local yani bilgisayarımdan en direk upload etmek imkansız çünkü benim netim kağnı arabası olacak yani vds vpd de kurtarmaz o açıdan dedim. Metro internete bir kerelik olmak şartıyla 1-2k para versek elimde olanı kendi yedeğimi ve arşivimi internete aktarmak amacıyla kullanmak mantıklı mı ? Başka bir yöntemi de yok sanırım. Kendi internetimizle zaten olmaz. İnternetten indirip yine aynı internet ile yani vds, vps neyse o şekilde upload tabi ki işin işleyişinde var.

Telif konusuna gelirsek, onu bu işin içinde olan filmci bir arkadaş gösterdi bana eposta adresi full telif bildirimleriyle dolu ve bu arkadaş sektörde sağlam üye ve kitleye sahip. Gel gelelim kimse nasıl güveneceğiz o vakit. Telif hakkında gerekli bilgiyi bir araştırmacı ile halledebilirim. ( Ücretli olarak ) Yeter ki oluru olsun. Yoksa bu işleri yapan nasıl yapıyor. İzleme değil de indirme anlamında örnek vermek amaçlı siteleri paylaşayım,

* divxn.com
* ultrahdindir.com
* indir46.online
* bifilmindir.com
* hdarsivi.net
* dizifilmag.fun
* filmoyunindir.com
* hdmekani.com
* hdblurayindir.com
* divxup.org
* mayonez.net
* warezturkey.org
* oneindir.com

Bu siteler nasıl barınıyor o vakit. İster istemez bu kadar fazla olmaları da bir açıktan faydalandıklarını anlamına gelmez mi ? Benim algıladığım nokta bir şekilde ''pr'' da olmuş oluyor gibi düşünüyorum bazen. Yani uyarı sistemine uydukları sürece herhangi bir ceza ile karşılaştıklarını sanmıyorum. Ya da bir şekilde uzlaşıyorlar ya da içeriklerini ''herkese açık'' değil de gizliden paylaşıyorlar. Barındırmak suç ama paylaşmak değil diye biliyorum. Doğru diyorsun tabi ki telif kanunlarını bilmek önemlidir. Bir yandan da bakıyorum hani bu işlerle uğraşan adamlar milyonluk zekası olanlar da değil diye düşünüyorum. Dizi olayı bambaşka bir olay asıl bilgi ve tecrübe orada lazım. O iş beni aşar tek başıma mesela. Neredeyse vazgeçeceğim ama bir yandan da yapabilirim diye düşünüyorum. Belki milyon tane konu açıldı üstünde konuşuldu bilmiyorum. Herkes bir şekilde bu işten ekmek yedi veya yemeye devam ediyor. Ne kadar yasal bir yol olmasa da ...

Bir tane ceza alan da ne bileyim açıp bütün süreci paylaştı da her şeyi bilinmesi gerekenleri anlattı da bir yerlere konu açtıysa söyle üstad bileyim. Elbet vardır birileri, google amcaya soruyorum ama bulamıyorum. Fikirlerini almak isterim. Teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al