erdemcrk58
erdemcrk58
erdemcrk58 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
Karşılama Mesajı

1998 Yılında Ankara'nın Yenimahalle semtinde dünyaya geldim, 2005 yılında ülseratif kolit denen bir hastalık yüzünden ameliyat oldum. Bu durum beni ve ailemi çok üzdü, ameliyat ölümcül bir ameliyattı ancak iyileşmek zorundaydım, çünkü hayatımda engellerle karışılacaktım. Ameliyathaneye doğru giderken annemin bana baktığı anı hiç unutmuyorum. Neyse işte ameliyatı olduktan sonra 50 adet dikiş ile geziyordum, kendimi hayattan dışlanmış gibi hissediyordum her çocuk top oynuyor,koşuyor ve eğleniyor ben ise sadece oturuyordum. 2 sene sonra hastaneye gittiğimde dikişlerimin alınabileceğini söylediler, çok sevinmiştim artık bende özgür olacaktım. Dikişlerimi aldılar ve hayatımın sonuna kadar bir ilaç kullanacağımı söylediler hevesim kursağımda kalmıştı ancak hayat işte ölmemem için mecbur içmem lazım. Bugüne geldik ancak hala o lanet olası ilacı kullanıyorum. Sizlere birazda webmaster hayatımdan bahsetmek istiyorum, 2009 yılında internet cafe'de otururken bedava-sitem.com'a rastladım. Baya bir uğraştan sonra çok karışık siteler kurmaya başladım, sitenin amacının ne olduğunu ben bile bilmiyordum, uğraşa uğraşa html hakkında baya bir bilgi sahibi oldum. Aklımda tek soru vardı bu facebook nasıl yapıldı ? o zamana göre çok garip bir soruydu. Google'dan aradığım tek şey bedava-sitem facebook teması idi bunun için 1 haftam gitti, tabiki bir bilene sorana kadar. Soruyu sorduğum kişi bana çok gülmüştü bende bunun üzerine baya bir araştırma yaptım ve com.nu ile site açmayı öğrendim. FTP hesabına giriş yapana kadar 3 günüm geçmişti internet cafe sahibi benim sayemde zengin olmuştu resmen. Bu konu hakkında babama sorular sordum ve artık babam beni dövecekti resmen, gitti ve bir bilgisayar aldı bana. Çok heyecanlandım, ilk yaptığım şey wmscripti.com sayesinde bulduğum hazır scriptlerdi veritabanı kurmayı öğrendim ve geliştim artık baya bir bilgi sahibiydim. Ücretsiz hostinger çöktüğü için blogger kullanıyordum tek sorun tüm içeriklerin kopya olmasıydı bu konuda araştırma yaparken SEO kavramı ile uğraşmaya başladım. İçeriklerimi özgün girmeye başladım, amcam bana .org domaini hediye etmişti. Bu konuda çok sevindim, hergün 2 - 3 özgün yazı giriyordum. Annem benim bu konular ile haşır neşir olduğumu bildiği için british school kursuna yazdırdı. Bilgisayar işletmenliği sertifikamı aldım şimdi ise Grafikerlik sertifikası için kursa gidiyorum. Tek amacım çok gelişip yararlı bir webmaster olmak.

Kullanıcı Hakkında

• Ad Soyad E.. C..
  • Üyelik 11.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25/E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 1/8
  • Ticaret 3, %100
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri