Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

cekirdek cekirdek şuan çevrimdışıdır.

WM Aracı

Ticaret Puanı

Genel Durum Son Durum
Ticaret Puanı:
Ticaret Yüzdesi:
57
100,0%
Olumlu bildirim yapan üyeler:
Olumsuz bildirim yapan üyeler:
57
0
Toplam olumlu geribildirim: 70
[cekirdek] Aldığı Bütün Geribildirimleri İzle
  Son
30 Gün
Son
6 Ay
Son
12 Ay
 Olumlu 0 0 0
 Tarafsız 0 0 0
 Olumsuz 0 0 0

Hakkımda

 • cekirdek Hakkında
  Hakkımda
  Ressam Tuncay Takmaz'ın Galeri Kent ve Niş İstanbul'da aynı anda başlayacak "Figürler Karnavalı" adlı sergileri, 2 - 27 Kasım tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
  video haber
  Çavuşoğlu'ndan PYD resti
  Sergide Tuncay Takmaz, rengarenk aşırı yorum ve yorumsuzluğu kendi dünyasında bir araya getiriyor.

  Takmaz kimdir?

  1975 yılında İstanbul Şişli'de doğan Tuncay Takmaz, bugüne kadar 30 kişisel sergi açtı, çok sayıda karma ve grup sergilerine katıldı.

  Resimleri ulusal ve uluslararası olmak üzere birçok özel koleksiyonda yer aldı.

  1997 yılında bir grup arkadaşı ile birlikte Çekirdek Sanat Topluluğu'nu kurdu. 1999 yılında Çekirdek Sanat Dergisi'nin yayımlanmasına öncülük etti ve derginin editörlüğünü yaptı. Çekirdek Sanat Çağdaş Sanat Sergileri'nin genel koordinatörlüğünü yürüttü, birçok serginin tasarımını gerçekleştirdi.

  2000 yılında kendi sanatıyla ilgili, metnini Mehmet Ergüven'in yazdığı ilk katalogu yayımlandı, www.cekirdeksanat.com web sitesini oluşturdu ve editörlüğünü üstlendi.

  2003-2004 tarihleri arasında askerliğini yaparken "Bu Bir Sanat Eylemidir" başlıklı mektuplar yayınlayarak bir dizi performans gerçekleştirdi. 2005 yılında İstanbul Beyoğlu'da Çekirdek Sanat Atölyesi'ni kurdu.

  2002-2005 tarihleri arasında yazdığı şiirler toplamından geniş bir seçkiyi kapsayan "Unutma Aşk" isimli şiir kitabı yayınlandı.

  2006 yılında yaptığı seri resimlerden ve hakkında yazılan metinlerden bir seçkiyi kapsayan ikinci kataloğu yayımlandı. 2007 yılında üçüncü kataloğu (Ekrem Kahraman ile birlikte) yayınlandı.

  Sanatçının atölyesi, Düşünce Kültür Sanat Seçkisi'nin Yayın Koordinatörlüğünü üstlendi, www.cekirdekshop.com adresinde online satış sitesi oluşturdu ve Çekirdek Sanat Yayınları'nı kurdu.

  2006-2007 yılları arasında yazdığı şiirler toplamından bir seçkiyi kapsayan "Okunmuyor Aşk" adlı ikinci kitabı yayınlandı. 2009 yılında Kirpi Şiir Dergisi'ni yayınladı, Çekirdek Film'i kurdu ve Durmuş Akbulut yönetmenliğinde "Dünyayı Değiştiren Ressamlar", "Sinemanın İlkleri", "Çağdaş Türk Ressamları", "Başlangıcından Günümüze Korku Sineması" başlıklı dizi belgesellerin yapımcılığını üstlendi, dünya sinema tarihine imza atmış önemli yönetmenlerin filmlerini "Başyapıtlar" dizisinde derlemeye başladı.

  "Camgöz Kitap" adlı ikinci yayınevini kurdu. 2010 yılında "Leylek Kırmızısı" adlı üçüncü şiir kitabı yayınlandı. 2011 yılında Kadir Aydemir ile birlikte seçme öyküler dizisinin ilk kitabı Aşk Öyküleri'ni yayınladı.
  Meslek
  ressam
  Cinsiyet
  Erkek

İstatistik

Mesaj Sayısı
Genel Bilgiler
 • Son Aktivitesi: 09 Haziran 2019 00:38
 • Üyelik Tarihi: 29 Haziran 2012
 • Tavsiye Puanı: 0

Arkadaşlar

Arkadaşlar: 1 : 10 Toplam: 16


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 19:53.