wmaraci reklam

vBulletin forum sitesini büyütmek – Forum Sitesini Geliştirmek Bu yazı kopyalanmıştı

8 Mesajlar 1.540 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Anonim334 Anonim334 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci.
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 69 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba Arkadaşlar,
Bilindiği üzre artık forum siteleri hayatımızda önemli bir yere sahip olmaya başladı bunun beraberinde akla "Bir Forum Sitesini Nasıl Büyütebilirim ? , Forum Sitemi Kurdum Fakat Nasıl Geliştirebilirim ? , forum siteme üye nasıl çekebilirim ? ,Forum Sitemi Nasıl Doldurabilirim" v.s Cümleler aklınızda dolaşmıyor değildir eminim.
Bu sorulara yanıt bulmak istermisiniz ? O Zaman yazmızın devamını okuyun ve anlayın
Aslına "Bir Forum Sitesini Nasıl Büyütebilirim ? , Forum Sitemi Kurdum Fakat Nasıl Geliştirebilirim ? , forum siteme üye nasıl çekebilirim ? ,Forum Sitemi Nasıl Doldurabilirim" sorularına cevap bulmak o kadarda zor değil, Zor değil derken şimdi yapmanız gerekenleri Madde madde yazayım size.
[COLOR=#ff0000]Tasarım :[/COLOR] Tasarımınızı Güzel yapmanız forum sitenizi 1-0 önde başlaması demektir unutmamılıyızki göze hitap eden bir tasarımı herkez beğenir ve foruma ilgi duyarak sizi güncel olarak takip edebilir.
[COLOR=#808080]
Nasıl Tasarım yapmalıyım ? ;[/COLOR] Aslında vBulletin tasarımı yapmak ''wordpress ,ve joomla'' ya göre daha kolaydır bunun için ideal renkleri seçmeniz yeterlidir. Göze hitap edecek ve gerçekten güzel sayılabilecek bir tasarım örneğide Burada'dır

[COLOR=#ff0000][U]Üyelik ve Doğrulama[/COLOR][/U] : vBulletin bilindiği üzre üyelik sistemini destekleyen bir forum scriptidir ve vBulletin forumlar için üye sayısı gerçekten önemlidir üye sayısının artması içinse insanların üye olması gerekiyor haliyle

İşte kolay üyelik te tamda burda devreye giriyor bu kolay üyelik foruma kayıt olanlara ''e-mail doğrulama işlemini iptal'' etme en önemli hususlardan insanlar foruma kayıt olduğunda üyeliklerini aktif etmek için e-mail onaylaması olmaması gerekir neden diye soracak olursanız bizim Türk milletimiz biraz üşengeçtir ve onaylamaz üyeliğide öylece aktifsiz halde kalır ve buda sizin zararınıza olur.

[COLOR=#ff0000][U]Üyelere Hitap ve Saygı[/COLOR][/U] : Evet bu da önemli bir husustur forumunuz eğer bir ''yardım , destek '' forumu ise sizin kesinlikle sabır taşı olmanız gerekiyor ve sorulan her soruya özenle kibarca cevap vermeniz gerekiyor aksi halde üyeler tarafından zebellah gibi görülür ve tabiri caizse ''Havalı'' durumuna düşersiniz. Buda sizi 1-0 geride başlatır.

[COLOR=#808080]Peki Üyelere Hitap Ederken ne yapmalıyım ? ;[/COLOR] Üyelerinize daha iyi hizmet verebilmek kimseyi kırmadan ve kimseyi düşman edinmeden yardım etmenin en iyi yolu forumunuzda açılan soruları kendiniz 5 dakikalığına araştırıp daha sonra forumunuzunda konusunu açmanız olmalı hem forumdaki post ve konu sayısı yükselir hemde üye tarafından ''Ooo çok iyiymiş hem konusu bile varmış istediğim zaman okuyabilirim'' gibisinden tepkiler alır ve konularınıza Teşekkür mesajları gelir. Şahsen ben böyle düşünüyorum.

[COLOR=#ff0000]Doğru ve Özgün İçerik ;[/COLOR] Forumlarda pek yaygın olan birşey söyleyeyim size bazı insanlar forumlarını günde 1.000 konu ile doldurup sonrada webmaster forumlarında konu açarlar ''Sitem Neden İndexlenmiyor , Neden Üst Sıralarda Çıkamıyorum , Google Beni İndexlemiyor'' gibisinden aslında bu sorunun cevabı çok bellidir ''Çalıntı Konular''. Google Örnek veriyorum bizim bu yazımızı indexlediğinde özgün içerik olduğunu görür ve +1 değer katar ama aynı yazıyı başka bir yerde görmüş ve yine indexlemişse artık bu yazı özgün bir yazıdan çıkmış ve herhangi bir makaleyi dönüşmüştür bunun sonucunda sizide pek dikkate almayabilir ama ''Hem kaliteli konuları özenle seçip , tagınızı iyi yazarsanız'' sizden iyi hit alan forumda olmaz belirtelim bunuda

[COLOR=#808080]Doğru ve Özgün İçerik Nasıl yazılır ? ;[/COLOR] Forumlarda özgün içerik yazan kişi bulmak milyonda 1 dir şahsi görüşürüm sitedeki yazılan teşekkür v.s mesajlar dışında hiç bir forumda özgün içerik yok

Pardon ya da sözümü geri alıyorum bu güne kadar rastladığım tek özgün forum Burasıdır. Neyse konumuza dönelim özgün içerik aslında ''Kendin kelimelerinizle oluşan makale şeklinde açtığınız konulardır '' bunu yapmak o kadarda zor değildir kısa ve öz bir şekilde açıklama yaparak açtığınız konulara konu ile akalaı tag lar ekleyerek iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

[COLOR=#ff0000]İyi Bir Yönetim Kadrosu Oluşturma ;[/COLOR] vBulletin forumlar'da Wordpress ve Joomla nın aksine ''Moderatör , Süper Moderatör , Yönetici v.s'' gibi yönetim kadrosu halindedir bu yönetim kadrosu sizin belirlediğiniz kişiler tarafından olduğu için bu kadro yu çok iyi belirlemelisiniz. Bu sizi çok etkileyen bir faktördür

[COLOR=#808080]İyi Bir Yönetim Kadrosu Nasıl Oluşturabilirim ? ; [COLOR=#000000]İyi Bir yönetim kadrosu oluşturma Örnek veriyorum Forumunuz Webmaster Forumu Siz tutup bu foruma metin 2 , knıght gibi online oyunlardan anlayan birilerini tutupta moderatör yaparsanız bu adamın yapacağı , yapabilceği ne olabilirki ? Gidip diğer webmaster forumlarından konu çalmak olur ki bu siteniz oyun-yama sitesi ise başkasının yamasını felan paylaşırsa başınız belayada girebilir bunun için en önemli faktör açtığınız sitenin konusuna uygun kişiler seçmek tabiki bu seçeceğiniz kişiler sizi yarı yolda bırakmayacak ve güvenilir kişilerden oluşmalıdır.[/COLOR][/COLOR]

[COLOR=#ff0000]İyi bir Tanıtım , Reklam ve Çekilişler ;[/COLOR] Tanıtımınız ne kadar ses getirirse hitiniz de aynı şekilde devam eder bunun devamını reklamlarda getirmelidir tabikide reklam derken gidipde diğer forumlarda uygun olmayan yerlerde forumunuzun tanıtımını yapın demiyorum fakat belirli ve yüksek hitli sitelerden belirli bir ücret karşılığı reklam verebilirsiniz. En önemliside çekiliş yapmanız size çok büyük bir değer sağlar elinizde olan kullanmadığınız bir domaininiz varsa onu verebilir ve ya bir flash disk alarak hediyede bulunabilirsiniz ''Çekiliş bu konularda gerçekten önemlidir''

Evet Arkadaşlar ben gözlemlediğim kadarıyla '' Forum sitesini nasıl büyütebiliriz ? '' Sorusuna Cevap Vermek İstedim Umarım Sizlere Faydalı Bir Makale Olur

Uğur Gündüz

Kaynak : vBulletin Blogu

wmaraci
reklam

phatgit phatgit WordPress Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 294 / 385
  • Ticaret 21, (%100)
Güzel backlink kasıyosun.
brk KeremZOR

kişi bu mesajı beğendi.

ApranaX ApranaX E-ticaret Yöneticiliği Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek E-ticaret Yöneticiliği
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 77 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
Sanırsam Zengn metin Editörünü kullanmış

• Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci.
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 69 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

phatgit adlı üyeden alıntı

Güzel backlink kasıyosun.

Teşekkür ederim

ApranaX adlı üyeden alıntı

Sanırsam Zengn metin Editörünü kullanmış

evet onu kullandım

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Link manyağı yapmışsın yazıyı :)

• Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci.
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 69 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

siyahgiyen adlı üyeden alıntı

Link manyağı yapmışsın yazıyı :)

illaki hocam malum webmaster forumu burası benim bloguma rakip olacak değil ya ekledim bende linklerimi :)

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

Anonim334 adlı üyeden alıntı

illaki hocam malum webmaster forumu burası benim bloguma rakip olacak değil ya ekledim bende linklerimi :)

Linkleri azaltmalısın kardeşim çöpe atabilirler konuyu :o

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

• Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci.
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 69 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

SpeciaL adlı üyeden alıntı

Linkleri azaltmalısın kardeşim çöpe atabilirler konuyu :o

Bold yazdığım için sadece düzenledi moderatörümüz bir sakınca görmedi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al