wmaraci reklam

visual basic veri tabanı

6 Mesajlar 809 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

patron55 patron55 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
visual basic de hesap programı yapmak istiyorum ama başka bilgisayardan da bakıldığında hesapların görülmesi gerekiyor bunu nasıl yapabilirim

wmaraci
reklam

kaanst kaanst Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 435 / 160
  • Ticaret 31, (%94)
MSSQL kullanabilirsiniz.

Lizard1 Lizard1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Karmaşık Olmadan İnşallah Anlatabilirim, İhtiyacın Olan Eleman Listesi Standart Hesap Makinası Formundaki Elemanlar Haricinde Bir Gizli Label ve Eşittir Tuşu Olarak Kullanacağın Bir Buton

Öncelikle Form Açıldığında Sessionda veya Gizli Bir Labelde Benzersiz Sayı Oluştur Kullanıcı Tarafından Görünmesin Sonrasında Hesap Makinanda İşlem Yaptırırken Sonucu Görmek İçin İşlem Yaparak İlerlemek Yerine Yapılan İşlemleri Bir Butona Bağlayıp Sonuç Göster Örnek: 2+2 Yazdığı Zaman Ekrana 4 Yazdırmak Yerine 2+2 Yazdığında Sonucu Alabilmek İçin Eşittir Tuşuna Basması Zorunlu Olsun Eşittir Tuşuna Sonuç Göstermek İçin Yazacağın Komut Dışında Birde Aldığın Session veya Labelda Tuttuğun Benzersiz Sayı ile DBye Kaydetsin Diye Bir Fonksiyon Yazacaksın. Eşittirden Sonra İşlem Yapmaya Devam Ederse Örnek 2+2 = 4 Sonucunu Aldıktan Sonra Tekrardan İşleme Devam Ederse 4+2 Kaç Eder Gibisinden Bunuda Aynı Session veya Formu Çalıştırdığında Labelde Gizleyeceğin Benzersiz Sayıya İle Db'ye Kaydedeceksin. Session veya Benzersiz Aldığın Sayı Normal Hesap Makinasına Göre Konuşuyorum C Tuşuna Yani Sıfırlama Tuşuna Basana Kadar Aynı Kalacak ve Sıfırlama Tuşuna Basılmadan Önce Yapılan Her İşlemi Aynı Benzersiz Sayı veya Session İle Dbye Kaydebileceksin. C Tuşuna Yani Sıfırlama Tuşuna Bastığında Bu Session veya Benzersiz Sayı Değişsin Diye Bir Kod Yazacaksın Bu Kadar Umarım Anlatabilmişimdir. Kolay Gelsin.

• Üyelik 22.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

kaanst adlı üyeden alıntı

MSSQL kullanabilirsiniz.

hocam bu konuda nasıl bi araştırma yapmalıyım yada kaynak varmı

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Lizard1 adlı üyeden alıntı

Karmaşık Olmadan İnşallah Anlatabilirim, İhtiyacın Olan Eleman Listesi Standart Hesap Makinası Formundaki Elemanlar Haricinde Bir Gizli Label ve Eşittir Tuşu Olarak Kullanacağın Bir Buton

Öncelikle Form Açıldığında Sessionda veya Gizli Bir Labelde Benzersiz Sayı Oluştur Kullanıcı Tarafından Görünmesin Sonrasında Hesap Makinanda İşlem Yaptırırken Sonucu Görmek İçin İşlem Yaparak İlerlemek Yerine Yapılan İşlemleri Bir Butona Bağlayıp Sonuç Göster Örnek: 2+2 Yazdığı Zaman Ekrana 4 Yazdırmak Yerine 2+2 Yazdığında Sonucu Alabilmek İçin Eşittir Tuşuna Basması Zorunlu Olsun Eşittir Tuşuna Sonuç Göstermek İçin Yazacağın Komut Dışında Birde Aldığın Session veya Labelda Tuttuğun Benzersiz Sayı ile DBye Kaydetsin Diye Bir Fonksiyon Yazacaksın. Eşittirden Sonra İşlem Yapmaya Devam Ederse Örnek 2+2 = 4 Sonucunu Aldıktan Sonra Tekrardan İşleme Devam Ederse 4+2 Kaç Eder Gibisinden Bunuda Aynı Session veya Formu Çalıştırdığında Labelde Gizleyeceğin Benzersiz Sayıya İle Db'ye Kaydedeceksin. Session veya Benzersiz Aldığın Sayı Normal Hesap Makinasına Göre Konuşuyorum C Tuşuna Yani Sıfırlama Tuşuna Basana Kadar Aynı Kalacak ve Sıfırlama Tuşuna Basılmadan Önce Yapılan Her İşlemi Aynı Benzersiz Sayı veya Session İle Dbye Kaydebileceksin. C Tuşuna Yani Sıfırlama Tuşuna Bastığında Bu Session veya Benzersiz Sayı Değişsin Diye Bir Kod Yazacaksın Bu Kadar Umarım Anlatabilmişimdir. Kolay Gelsin.

hocam atıyorum toplattık verileri kayıt ettirmek istiyorum ama başka bi pc den program açıldığında o verileri görebilsin bunu sormuştum ben

Lizard1 Lizard1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
E Tamam Kardeşim İşte Verileri Kaydetme Mantığını Yukarıda Yazdım. Görüntülemek İçinde +Bir Buton Daha Bırakır Geçmiş Kayıtları Göstersin Diye Yeni Form Açar Kayıtları Orda Listelersin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al