wmaraci reklam

Discourse Alternatifi Bilen Var Mı ?

7 Mesajlar 7.322 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Sedat Sedat Güzel Hayat Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bİlgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
Merhabalar discourse alternatifi paylaşımlı hosting de kullanabileceğim bir script bilen var mı ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Flarum. Discourse ile çoğu yönden neredeyse aynıdır. Paylaşımlı hostingler üzerinde düzgün bir şekilde çalışsa bile tavsiye edilmez. 3.5$ - 5$ 'lık bir VPS yeterli olacaktır.

Yarın veya cumartesi günü WMAracı üzerinden sıfırdan Flarum'un sunucuya nasıl kurulacağına dair bir içerik yayınlayacağım. Özellikle sunucu bilgisi olmayan arkadaşlar da faydalabilecekler.
Avi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
sworks peki Flarum da wordpress gibi dosyaları indirip kurabileceğimiz bir yazılım mı flarumu 1 saattir falan araştırıyorum fakat sonuca ulaşamadım. Birde anlamadığım bu yazılımlar neden paylaşımlı hosting ile çalışmıyor.
looktr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Sedat Çünkü WordPress gibi standart bir web uygulaması değiller. Örneğin Discourse için sunucuda Docker olması gerekiyor. Flarum için ise composer. Tabii bunların dışında sunucuya yüklenmesi gereken bir çok modül...

Flarum yinede biraz uğraştırsa bile hostinge yüklenebilir. Ama sonrasında sorunlar verme, çökme gibi arızalardan kurtulamayabilirsiniz.

Zaten hosting paketi yeterli gelmez. Hosting paketleri %25-%35 oranında CPU tüketim hakkı tanıyor. Örneğin Discourse için en az 1GB ram olması gerekir.
Sedat looktr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
anladım teşekkür ederim şuan sunucu masrafına girmek istemiyorum açıkçası deneme amaçlı kurup ilerletebilirsem diye düşünüyordum. Ama askıda kalacak sanırım
sworks peki bu tür bir siteyi wordpress ile yapabilme şansım var mı ? Wordpress bbpres ile bu tarz bir site çıkabilir mi ? Yada wordpress soru cevap eklentileri ile ama blog kısmını kullanmak istemiyorum. Bunu yapabilir miyim ?
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
WordPress yerine Question2Answer kullanabilirsiniz. Bizzat soru cevap üzerine yazılmış bir script.
https://www.question2answer.org/qa/

WordPress'e ait forum temaları ve eklentiler de var ama tavsiye etmem.
Sedat

kişi bu mesajı beğendi.

looktr looktr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad N** N**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 170 / 65
  • Ticaret 3, (%100)

Sedat adlı üyeden alıntı

anladım teşekkür ederim şuan sunucu masrafına girmek istemiyorum açıkçası deneme amaçlı kurup ilerletebilirsem diye düşünüyordum. Ama askıda kalacak sanırım
sworks peki bu tür bir siteyi wordpress ile yapabilme şansım var mı ? Wordpress bbpres ile bu tarz bir site çıkabilir mi ? Yada wordpress soru cevap eklentileri ile ama blog kısmını kullanmak istemiyorum. Bunu yapabilir miyim ?

Hocam önemli ve faydalı bir bilgi olduğu için sözlük siteme kaynak belirterek ekledim. umarım sakıncası yoktur
https://looktr.com/flarum-discourse-neden-sunucu-gerektiriyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al