Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Web Tabanlı Uygulamalar

374x90

Bu Alana Reklam Ver

GreenCheap CMS - Açık Kaynak, Esnek ve Hızlı Yapı

Okunmamış 04 Ağustos 2020, 02:24
greencheapnet Adlı Üyenin Avatarı
GreenCheap CMS

Yaş / Cinsiyet: 28 / Erkek
Ad, Soyad: Yu... Se...
Ticaret: 0, 0%
2.0.10-RC1 Sürüm yayınlandı

Bu güncelleme ile Symfony 4'den 5.1'e geçiş yapıldı. Dashboard yönetim paneli mobil menü sorunu düzenlendi. Bir çok hata giderildi ve stabil sürüm gelene kadar beta versiyonunun üstü olan RC1 ile artık projelerinizi gönül rahatlığı ile geliştirebilirsiniz. Bu güncelleme ile ilgili makalemizi okumanızı tavsiye ederim.

2.0.10-RC1 Versiyonu Yayında - Symfony 5.1 Güncellemesi

2.0.9.3-beta güncelleme:
Marketplace eklentisi yayına girdi. Hem GreenCheap resmi sitesinden hemde yönetim panelinizden markete erişebilir, hızlı bir şekilde eklenti ve temalar yükleyebilirsiniz.

Türkçe dil dosyaları güncellendi.

https://greencheap.net/marketplace

2.0.8.6-alpha güncelleme:
Sistem nasıl güncellenir videolu bir şekilde bu linkde
Buraya tıklayın

2.0.8.4-alpha güncelleme:
Buraya tıklayın

------

Merhaba arkadaşlar, 2019 mart ayından bu zamana kadar geliştirdiğim bir paketi sizlere duyurmak istiyorum. Bugün itibari ile alpha versiyonunda yayına aldım. Tek eksiği market uygulaması, onuda ilerleyen vakitlerde geliştireceğim.

Bu CMS benim şahsi projelerimde kullanmam için geliştirildi, başta kapalı kaynaktı ancak son anda aldığım bir kararla açık kaynak yaptım ve tüm bilgileri / dokümantasyonları yayınladım (Bir kaç eksik dışında neredeyse tamam). Paket pagekit adlı cms'den devşirilmiştir. 2017 yılında tamamen desteği kesen yootheme firmasının projesi. Vuejs 2.x Symfony 4.x sürümlerinde şuanda çalışıyor ve sürekli arka planda güncelleniyor. Tüm bilgileri ve güncellemeleri ücretsiz yayınlanacaktır. Destek olmak isteyen arkadaşlar github sayfasından puan vererek bana katkıda bulunabilir. Proje tamamen esnek bir yapıya sahiptir, ister e-ticaret, ister forum yada tamamen hayal gücünüze kalmış herhangi bir şeyi geliştirebilirsiniz. Aynı zaman da topluluklardan destek alabilirsiniz. Yakın bir zamanda bu konuyu daha düzenli bir hale getireceğim.

github sayfası: https://github.com/greencheap/greencheap
web sayfası: https://greencheap.net

Ayrıca planlı yada plansız yapılacaklar listemiz de açıktır, sizde buradan takip edebilir ve bize destekde bulunabilirsiniz
https://trello.com/greencheap

Green Cheap bir den fazla dil destekler yönetim ve kullanıcı tarafı için. Bu çeviriler de merkezi konsept ile gerçekleşir. Mevcut dillerde kelime güncellemek için aşağıdaki linkden destek olabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz dilleri de ekleyip Green Cheap'in ana dizinine eklenmesini sağlayabilirsiniz.
https://transifex.com/greencheap/

Green Cheap Market henüz geliştirme aşamasında, buna istinaden Green Cheap için geliştirilmiş resmi eklentileri ve temaları https://github.com/greencheap linkinden bulabilirsiniz. extension-* theme-* resmi Green Cheap eklentileridir.

-- Topluluklar ve yenilikler için son güncel makaleye buradan erişebilirsiniz.
https://greencheap.net/blog/topluluk...%C5%9Ftirmeler

Geri bildirimleriniz benim için çok önemlidir, olumlu/olumsuz düşüncelerinizi lütfen üşenmeden bana bildirin.

İlk günden alpha versiyonuna bu kadar destek gelmesi, halkımızın aslında açık kaynağa düşman olmadığını gösteriyor. Alışa gelmiş "Bizim ülkemiz açık kaynağa destek vermez" sözünü çüretmeye başladığınız için sonsuz teşekkürler.
mimarcan, oktayt, AtaTekin ve 7 kişi daha bunu beğendi.
Konu greencheapnet tarafından (14 Eylül 2020, 12:30 ) değiştirilmiştir.

374x90

Bu Alana Reklam Ver

Okunmamış 04 Ağustos 2020, 05:38
Saffet Adlı Üyenin Avatarı
Web Hizmetleri

Meslek: Webmaster
Ad, Soyad: Sa... Ön...
Güzel görünüyor, ücretsiz paylaşılması da taktir edilesi teşekkürler.
greencheapnet bunu beğendi.
Okunmamış 04 Ağustos 2020, 09:44
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 34 / Erkek
Meslek: Doğalgaz
Ad, Soyad: Ne... Ba...
Ticaret: 2, 100%
Güzel paylaşım başarılar dilerim böyle projeleri hep yabancılardan bekliyorduk ama bizim türklerinde böyle şeyleri yapıp paylaşması çok iyi başarılar dilerim tekrardan
greencheapnet bunu beğendi.
Rhost.com.tr EchoBilisim.com AnlıkHaber.com.tr webmasterturkiye.com
Okunmamış 04 Ağustos 2020, 10:21
Lions Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Meslek: Web-Developer
Ad, Soyad: Me... Ko...
Ticaret: 4, 100%
Emeğinize sağlık, gayet sade ve estetik.
greencheapnet ve zegido bunu beğendi.
Okunmamış 04 Ağustos 2020, 10:29
cinarweb Adlı Üyenin Avatarı
Çınar Web

Meslek: Web tasarım
Ad, Soyad: Ar... Ka...
Demo var mı? , güvenlik açıklarını kapattınız mı wordpressin açıklarına bakarak?
www.ardacinar.com | Profesyonel Web Tasarım
Okunmamış 04 Ağustos 2020, 11:36
GreenCheap CMS

Merhaba cinarweb,

Green Cheap Symfony 4.* bağımlılıklarını ve Symfony felsefesini kullanır. Bu yüzden symfony de güvenlik önceliklidir, ORM paketi doctrine kullanıyor. CSRF gibi bir çok güvenlik önlemide mevcut. Bunun yanı sıra dediğim gibi Esnek bir yapıdır, Green Cheap'in beğenmediğiniz bağımlılıklarını kullanmak zorunda değilsiniz, composer ile projenize istediğiniz paketi paketi hızlı bir şekilde ekleyebilirsiniz. Tabi bu tavsiye edilmez, Green Cheap çekirdek yapısı ekstra bir güvenlik önlemine ihtiyaç duymadan size her konuda cevap verebiliyor.

Haklısınız size bir demo sunmam gerekiyor. Bana bir kaç gün müsade edin lütfen, çalıştığım firmanın bir kaç projesi mevcut onları geliştirmem gerekiyor ardından bunu hemen yapacağım.

Ayrıca planlı yada plansız yapılacaklar listemiz de açıktır, sizde buradan takip edebilir ve bize destekde bulunabilirsiniz
https://trello.com/greencheap
mimarcan ve zegido bunu beğendi.
Konu greencheapnet tarafından (04 Ağustos 2020, 11:38 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 04 Ağustos 2020, 15:21
BHA Adlı Üyenin Avatarı
BHA BHA şuan çevrimdışıdır.
Hasta Siempre, Comandante

Ad, Soyad: Be... Ak...
Ticaret: 17, 100%
Yunus ile uzun süreli bir geçmişimiz var. Hala takıldığım, anlamadığı yada çözüm bulunması gereken bir konuda kendisine danışır ve yardımcı olmasını isterim. Seve seve, sabırlı her seferinde yardımcı olur. Böyle bir proje çıkacaksa bu proje kesinlikle senden çıkacağı aslında belli bir şeydi.

Daima söylerim sadelik varsa, minimalist bir tasarım varsa bakmama gerek yok benden geçmiştir. Gerçekten çok başarılı bir tasarıma sahip. Umarım kendine bu projede yardımcı geliştirici arkadaşlar bulur ve projeni en üst segmentlere getirmende sana yardımcı olacak insanlarla tanışabilirsin dostum.

Başarılar dilerim Konunun takipçisiyim
Okunmamış 04 Ağustos 2020, 17:14
GreenCheap CMS

Teşekkür ederim Berkin, aynen dediğin gibi uzun süredir arkadaşız. Umarım bir gün greencheap ile sana güzel bir proje oluşturabiliriz. Umarım insanlara ilham kaynağı olabilirim ve umarım insanlar benimle birlikte bu projeyi geliştirmek isterler. Artık hazırcılık alışkanlığımızdan kurtulup, yerel servislere daha çok başvurmamızın zamanı çokdan geldi de geçiyor Berkin.
mimarcan, Rootz ve zegido bunu beğendi.
Konu greencheapnet tarafından (04 Ağustos 2020, 17:16 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 04 Ağustos 2020, 17:56
mimarcan Adlı Üyenin Avatarı
Mimar

Yaş / Cinsiyet: 36 / Erkek
Meslek: Mimar
Ad, Soyad: İd... Ya...
Ticaret: 0, 50%
Merhaba,

Yazılımcı olmasam da projeyi ve değerlendirmeleri inceledim.

Türk bir yazılımcıdan kendi ifadesiyle "devşirme" de olsa emek verilerek hazırlanmış bu çalışmayı tüm yazılımcı ve son kullanıcı olarak bizlerin öncelikli olarak sahiplenmesi, sonrasında desteklemesinin gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum.

Değerli kardeşimizi bu emek verilmiş çalışmasından dolayı taktir ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
greencheapnet, refalert ve zegido bunu beğendi.
Okunmamış 04 Ağustos 2020, 18:57
Saffet Adlı Üyenin Avatarı
Web Hizmetleri

Meslek: Webmaster
Ad, Soyad: Sa... Ön...
Şirketimizin blog kısmında tercih edeceğiz.
mimarcan ve zegido bunu beğendi.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

1113x90

Bu Alana Reklam Ver

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Web Tabanlı Uygulamalar