wmaraci reklam

En İyi CMS Sistemi? [Anket]

171 Mesajlar 30.791 Okunma
wmaraci reklam

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
    • Üyelik 11.12.2010
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Emekçi
    • Konum Edirne
    • Ad Soyad H** K**
    • Mesajlar 5984
    • Beğeniler 3896 / 3903
    • Ticaret 6, (%100)

WordPress (PHP)
    WordPress, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir, açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik eklemeye yani bloglamaya başlayabilirsiniz.

Joomla (PHP)
    Joomla! açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Joomla!'nın güçlü uygulama çerçevesi, geliştiricilerin Joomla!'nın gücünü neredeyse sınırsız ölçüde genişletebilen gelişmiş eklentiler oluşturmasını kolaylaştırır. Ana Joomla! çerçevesi, geliştiricilerin hızla ve kolayca Stok denetim sistemleri, Veri raporlama araçları, Özel ürün katalogları, Tümleşik e-ticaret sistemleri, Karmaşık iş dizinleri, Ayırma sistemleri, İletişim araçları ve çok daha fazlasını oluşturmasını sağlar.

Drupal (PHP)
    Drupal ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. Modüler yapısı sayesinde, web uygulama çatısı, topluluk portalı, forum ya da blog motoru olarak da kullanılabilmektedir. 2000'li yılların ortalarında Drupal esneklik, genişleyebilirlik, yönetim kolaylığı ve etkin bir topluluğun desteği ile popülerlik kazanmıştır.

ModX (PHP)
    Çok büyük firmalardan en küçük projelere kadar 100 binin üzerinde web sitesinde kullanılan ModX, teknik bilgisi olmayan kullanıcıların kolayca içerik üretebilmesi gibi bir yeteneğe sahip. Bunun yanında aynı sayfada birden fazla stil uygulayabilen bir yapısının olması da en güzel avantajları arasında. Merak eden varsa ModX’in de PHP ile yazılmış olduğunu hemen belirteyim. Ayrıca ekstra bir eklentiye ihtiyaç duymadan, SEO uzmanı olmanıza gerek kalmadan Google ve diğer arama motorlarının ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri sunabiliyor olması da cabası. Bu kullanışlı CMS, 2013 People’s Choice Ödülünü, ikinciye açık ara fark atarak kazandı.

concrete5 (PHP)
    Concrete5, kullanım kolaylığına odaklanan ücretsiz bir içerik yönetim sistemi. Bu özelliği ile web tasarımcılar için ideal. Dikkat çeken ana özellikleri ise toplu dosya yüklemeye izin veren dahili bir dosya yöneticisi, sürükle – bırak yöntemiyle düzen oluşturmaya olanak verek bir editöre sahip olması ve eklentiler için bir marketinin mevcut olması. Çok para ve zaman yatırmak istemeyen kullanıcılar için ideal.

Textpattern (PHP)
    Textpattern; zarif, esnek ve kullanımı kolay bir içerik yönetim sistemi. Ücretsiz ve açık kaynak kodlu olması, geliştiriciler için büyük bir avantaj.. Minimalist, sonuç odaklı yönetim paneli ve esnek tasarım modülü ile kurumsal site ve blog projeleri için mantıklı bir tercih olacaktır. Başka bir içerik yönetim sisteminden veri aktarmaya imkan sağlayan içe aktarma aracı ve spam içeren yorumları engelleyen anti-spam aracı ile başlayan yapısının yanında farklı özelliklerin eklenerek kullanım amacının genişletilmesine olanak sağlayan eklentiler de yüklenebilmekte.

SilverStripe (PHP)
    Dünya üzerindeki birçok hükümet, firma ve kar amacı gütmeyen organizasyon tarafından kullanılan açık kaynak kodlu bu uygulama, çıktığı 2007 yılından bu yana bir çok ödül kazanmış bir uygulama. SilverStripe CMS, güçlü ve içerik yazarlarına göre kurgulanmış bir uygulama olmasının yanında, çok güçlü bir php5 framework’ü üzerine kurulmuş. The SilverStripe framework’ü harika bir esneklik sunmakta, sitenizi şekillendirmede kolaylık getirmekte ve güvenlik modelleri, iş akışı, önbellekleme, dil desteği ve alt site desteği gibi temellere olanak sağlamaktadır.

RefineryCMS (Ruby on Rails)
    Ruby on Rails framework’üne dayanan RefineryCMS, Ruby on Rails’i başarılı kılan kolaylıklara sahip. RefineryCMS, kullanıcı arayüzünün geliştirilmesinde son kullanıcıya odaklanarak hazırlanmış ve hem ön yüzde hem de admin ekranlarında yeni fonksiyonların ve tasarımların eklenmesini kolay bir hale getiriyor. Blog, üyelik, arama, resim galerisi gibi birçok ihtiyacı karşılayan bu CMS, farklı işletmeler için de uygun.

DotNetNuke (ASP.Net)
    Dünya üzerindeki CMS çözümlerinin birçoğu PHP yazılım dilinin egemenliğindedir. DotNetNuke ise bunlardan farklı, ender bir uygulama. Microsoft’un ASP.NET yazılımıyla üretilmiş bu uygulama, Windows sunuculara uyumlu olması nedeniyle özellikle kendi intranetlerini windows sunucuda bulunduran firmaların tercih etmesinde güçlü bir neden olarak karşımıza çıkmakta. Açık kaynak kodlu yazılımı kullanarak geliştiricilerin kolayca düzenlemesine olanak sağlayan yapısı ve son kullanıcının yararlarından kolayca faydalanabiliyor olması da, diğer önemli özellikleri arasında.

Umbraco (ASP.Net)
    Başka bir ASP.Net çözümü olan Umbraco da ücretsiz olmasına karşın destek ve eğitim gibi hizmetleri ücretli olarak vermekte. Açık kaynak kodlu olması ve nispeten basit yapısı sayesinde kurumsal şirketler arasında da popüler olmayı başarmış. Örnek vermek gerekirse SanDisk ve Heinz, Umbraco’yu kullanıyor. Tarayıcı tabanlı bir web server yönetim konsolu kullanmış olan tüm adminler için alışması kolay bir yazı oluşturma arayüzü var.

Sitecore (ASP .Net)

ProcessWire (PHP)

Kentico CMS Free (ASP.Net)

CMS Made Simple (Java)

Liferay (PHP)

Expression Engine (PHP)

Diğer Tüm CMS Sistemleri İçin:
    Batuhan kilitbilgi WaLek

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
    reklam

mondschein mondschein WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 27.05.2013
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek sd
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad S** D**
    • Mesajlar 1206
    • Beğeniler 52 / 147
    • Ticaret 5, (%100)
    neden dle ( datalife engine ) yok ki ?
    hasanali317 tolgahanuzun alkinkasap

kişi bu mesajı beğendi.

teknoonur teknoonur WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 22.07.2013
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek EEM Öğrencisi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad O** K**
    • Mesajlar 510
    • Beğeniler 207 / 112
    • Ticaret 2, (%100)
    wordpress'in üstüne tanımam
    erdinc18209

kişi bu mesajı beğendi.

http://onurkinay.com.tr

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 11.05.2013
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Geliştirici
    • Konum Malatya
    • Ad Soyad E** K**
    • Mesajlar 3142
    • Beğeniler 60 / 764
    • Ticaret 5, (%100)
    Wordpress bence içlerinden en gelişmişi

wmaraci

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
    • Üyelik 17.06.2011
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Network &amp; Linux/UNIX
    • Konum Rusya
    • Ad Soyad T** A**
    • Mesajlar 4146
    • Beğeniler 0 / 1357
    • Ticaret 89, (%100)
    WordPress. Çünkü ben bunu kullanırım. Forum felan olursa xenforo ve saire. Kullanmasına göre değişir. Her bir cms genel anlamda iyidir. Ama yinede bana göre WP

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
    • Üyelik 11.12.2010
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Emekçi
    • Konum Edirne
    • Ad Soyad H** K**
    • Mesajlar 5984
    • Beğeniler 3896 / 3903
    • Ticaret 6, (%100)

mondschein adlı üyeden alıntı

neden dle ( datalife engine ) yok ki ?

Konuda zaten bu yüzden açıldı. Neden DLE en iyisi sizce? Yazın, öğrenelim :)

Ankette de diğer seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
    • Üyelik 17.06.2011
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Network &amp; Linux/UNIX
    • Konum Rusya
    • Ad Soyad T** A**
    • Mesajlar 4146
    • Beğeniler 0 / 1357
    • Ticaret 89, (%100)
    DLE iyimi? :) İlk önce iyi olan wp gibi ücretsiz olur bol eklentisi olur kolay olur. Dle çok karışık. Rusya sitelerinde azeri sitelerinde çok fazla görürüz. bende kullandım kaç defa

mondschein mondschein WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 27.05.2013
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek sd
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad S** D**
    • Mesajlar 1206
    • Beğeniler 52 / 147
    • Ticaret 5, (%100)
    çok bilgim yok ama yine de yazayım. esnek bir sistem temalar basit,cogu fonksiyonu kendi içinde standart olarak geliyor. arayüzü cok basit. ben wp nin admin panelinde zorlanınca dle yi keşfetmiştim.

eksi yönü ise türkiyede destek cok cok az. wp joomla dan 100 kişi anlıyorsa dle den 1 kişi anlıyor. sorular cok havada kalabiliyor.

Psycho adlı üyeden alıntı

Konuda zaten bu yüzden açıldı. Neden DLE en iyisi sizce? Yazın, öğrenelim :)

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 04.12.2011
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek .
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 2376
    • Beğeniler 704 / 791
    • Ticaret 1, (%100)
    Bana sorsan WP derim ama diğerlerine hiç aşinalığım yok. :D

ibrahimTatar ibrahimTatar öğrenci Kullanıcı
    • Üyelik 04.12.2011
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Yazılım
    • Konum Eskişehir
    • Ad Soyad İ** T**
    • Mesajlar 1106
    • Beğeniler 283 / 282
    • Ticaret 35, (%100)
    Tabikide Wordpress.

wmaraci
    Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al