wmaraci reklam

Wbb4 Bomba gibi Geliyor

10 Mesajlar 1.987 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Woltlab Burning Board (Wbb), forum yazılımları konusunda 3. sürümüyle açtığı çığırdan sonra, yakın zamanda çıkacak olan 4. sürümüyle beraber, kullanıcıları kendine hayran bırakacak gibi görünüyor. Wbb, bu sürümüyle, kalitesini, tecrübesini konuştururken, dönemin gerektirdiği modern ihtiyaçları ve kullanıcı tecrübesi ve isteklerini göz ardı etmeyerek, gerekli fonksiyonları başarıyla uygulamakta.

Şu an yayında olan Burning Board 4.0.0 Beta 1 released sürümüyle, bu harika yazılımı inceleme fırsatım oldu. Daha önce kurulu demosunu incelemiştim fakat bunu kurulumdan itibaren deneyimlemek, ayrı bir heyecan oldu benim için.

İncelememize kurulumundan başlayalım. 3.x sürümünden alışık olduğumuz kurulum yönteminde bir değişiklik yok. Aynı şekilde önce bir veritabanı oluşturup, kurulum dosyalarını ftp’ye atıyor ve tarayıcımızla kurulumu gerçekleştiriyoruz. Beta olmasından mıdır bilinmez ama 3.x sürümüne göre oldukça hızlı bir kurulum süreci yaşadığımı söyleyebilirim. Kurulum sürecinde karşıma çıkan modern ara yüzü, sabırsızlanmama neden oldu. Kurulum süresi kısa olmasına rağmen, bir an önce foruma girmek istedim.

Kurulumdan sonra kontrol paneline geçiyoruz. Kontrol panelinde görünüm olarak ciddi bir değişikliğe gidilmiş. Burada alışık olduğumuz kontrol paneli ikonları yok. Daha sade ve akıcı bir görünüm seçilmiş ki, bu en azından benim açımdan harika olmuş. Kontrol paneli gibi görselliğin önemli olmadığı bir yerde ikonların gereksizliğinden yakınmıştım hep. Wbb4, bu sürümüyle beni üzmedi. Kontrol edilebilecek metalardaki karışıklık da giderilmiş. Artık aradığımızı daha rahat bulup, ufak bir ayar için bile vaktimizi boşa harcamıyoruz.

Gelelim foruma. Abartıyor olabilirim ama tek kelimeyle mükemmel. Arayüzdeki modern sadelik, beni benden almış durumda. Göz yormayan, dikkat çeken, işlevsel bir arayüz kullanılmış. 3.x sürümdeki gibi tek sütun olayı 4.x sürümde yok. 2 sütunluk bir tasarım tercih etmişler. İlk sütunda forumlarımız yer alırken, ikinci sütunda son konular, en aktif konular, faaliyet akışı gibi fonksiyonlara yer vermiş ki, işlevselliği bir kat daha arttırmış bu özellik. Ayrıca istemezseniz, bu ikinci sütunu kapatmanız mümkün.

Yönetim için “forumu kapat”, kullanıcılar için “forumları okundu olarak işaretle, aşağı in, rss, sitemap” gibi fonksiyonlara, forum alanının hemen üstünde bulunan simgelerle rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Menüler de elden geçirilerek daha fonksiyonel bir hale getirilmiş.

Bunların dışında, 3.x sürümünde eklentilerle elde ettiğimiz bir çok özellik varsayılan olarak geliyor. Her yorum başında bulunan “Share” özelliği ile, yorumları diğer platformlarda paylaşmak için size gerekli kodları sağlıyor. Yine her mesaj altında bulunan “like, disklake” gibi butonlar harika olmuş. Konu ve yorumların sosyal platformlarda paylaşılması için konu altlarına da sosyal paylaşım butonları konumlandırılmış.

Kullanıcının online olup olmadığı, konu içerisinde avatarda mükemmel bir görsellikle gösteriliyor. Avatarlara da yansıma özelliği eklenmiş ki tadından yenmiyor. Ranklar avatar altında, yine harika bir görsellikle sunulmakta. Aldığı beğeniler, konu sayısı, yorum sayısı gibi beilgilendirmeler de yine kullanıcı panelinde avatarın altına konulmuş.

“Alıntı, özel mesaj, beğeni” gibi bildirimler, size anında bildiriliyor. Bunun da varsayılan olarak gelmesi hoşuma gitti ki 3.x sürümünde bunlarla ilgili ciddi sıkıntılar yaşıyorduk. Tam olarak test edemedim ama kurulum dosyalarında gördüğüm ses dosyalarından yola çıkarak tahmin etmesi zor olmayan bir özellik daha eklenmiş; bildirim geldiğinde sistem sizi sesli olarak uyarıyor.

Bunların dışında, görselliği olsun, akıcılığı ve hızı olsun, bir forum için lazım gelen tüm özelliklerin varsayılan olarak sistemde bulunması olsun şunu diyebiliriz ki Wbb 4.x, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek donanıma sahip olduğunu, forum yazılımı konusunda piyasada söz sahibini olacağını, Beta sürümünde bile kanıtlıyor diyebiliriz.

Tam srümünü ne zaman kullanıcılara sunulacağı konusunda net bir tarih yok fakat, takip ettiğim kadarıyla 2014′ün Ocak ayında, bu harika yazılıma sahip olabiliriz diye tahmin ediyorum.

Yayınlanan beta sürümü İngilizce ve Almanca. Bu yazılımı deneyimlemek isterseniz, buradan beta sürümünü indirip 7 gün boyunca kullanabilirsiniz. Eğer lisansınız varsa süre kısıtlaması yok.

wmaraci
reklam

8Dizayn 8Dizayn Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 4 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
ixlk kez duyuyorum. xenforo'ya benziyor...

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Xenforaya benzettim.Kullandığı editör ck editör.Ancak yanlış hatırlamıyorsam ck editör bazen chromelerde sıkıntı yaşatabiliyor diye biliyordum

http://www.emrekarakaya.com.tr/

• Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Benim varsayılan tarayıcım Chrome'dur. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Omer Omer ÖFB Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Güvenlik Ekipmanları
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 44 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
Bir Ara Kullanmıştım. Gerçekten Güzel Sistem Bence :)

MaxTeknoloji.Net - Bozkurt.Net.TR

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
bedava mı o kadar araştırdım hiç duymadım çok süper gözüküyor 4 sürümü çıkınca bir kez olsun denemek isterim

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
WBB ücretli bir sistemdir. Umarım 3. sürümü lite olarak bize sunarlar.

• Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Woltlab Burning Board 4 sürümü satışa sunulmuştur arkadaşlar. Henüz Türkçe dilini desteklemiyor. Planlarımda bir aksama olmazsa Türkçe dil paketini hazırlayıp Woltlab'a en kısa sürede sunacağım.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Bende geçen hafta tesadüfen gördüm.
Çok çok iyi olmuş baya inceledim beğendim.
https://www.woltlab.com/forum/index.php/BoardList/

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Kart Kart WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 16 / 38
  • Ticaret 7, (%71)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Bende geçen hafta tesadüfen gördüm.
Çok çok iyi olmuş baya inceledim beğendim.
https://www.woltlab.com/forum/index.php/BoardList/

Kurşun Kalem adlı üyeden alıntı

Woltlab Burning Board 4 sürümü satışa sunulmuştur arkadaşlar. Henüz Türkçe dilini desteklemiyor. Planlarımda bir aksama olmazsa Türkçe dil paketini hazırlayıp Woltlab'a en kısa sürede sunacağım.

agg1401 adlı üyeden alıntı

WBB ücretli bir sistemdir. Umarım 3. sürümü lite olarak bize sunarlar.

Fiber Türkiye adlı üyeden alıntı

bedava mı o kadar araştırdım hiç duymadım çok süper gözüküyor 4 sürümü çıkınca bir kez olsun denemek isterim

Burning board wbb4 lisansı son sürüm satılıktır https://wmaraci.com/forum/account-lisans-satisi/burning-board-son-surum-lisans-satilikdir-235310.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al