wmaraci reklam

0'dan Başlamak mı Satınalma Yapmak mı?

3 Mesajlar 598 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar merhaba,
Bu başlığı kendi durumumla ilgili açıyorum ama aslında bu konu genel bir konu. Bu başlıktaki fikirlerin de bu ikilemdeki herkes için yararlı olacağını sanıyorum.

Soru şu: Bir miktar para biriktirdim diyelim. Farz edin ki bugünün parasıyla 100 bin TL. Bu parayla İstanbul'da olmasa da İstanbul'dan başka bir şehirde iyi kötü bir ev alınabilir ve kiraya verilebilir. Muhtemelen 500-1000 arası da bir kira getirir. Bunda risk nispeten daha azdır hatta yoktur.

İkinci bir opsiyon, kazançlı bir site alınabilir. 100 bin TL'ye alınan bir site en azından 3-5 bin TL kazandırır.

Riskler:
-Siteyi ben büyütmediğim için yönetmekte zorlanabilirim ve iyi yönetemeyebilirim.
-Siteyi iyi yönetemediğimden hit ve kullanıcı kaybedebilirim
-Sitenin kazancı belirtildiği gibi olmayabilir, masrafı çok olabilir
-Elimdeki parayı kaybedebilirim

Bir diğer opsiyon sıfırdan site kurum, azar azar bu siteye harcayarak geliştirmek
Riskler
-Site tutmayabilir
-Site iyi kazandırmayabilir
-Elimdeki parayı kaybedebilirim

Bu konuda görüşleriniz nelerdir. Yatırımcılık açısından sizce doğru karar nedir? Satın alma ise hangi alanlar en az risklidir?

Not: Arkadaşlar şu an 100 bin liram falan yok, özelden şöyle bir sitem var vs. diye yazacaklar boşa yazmasın lütfen. Geleceğe dönük bir fikir alış verişi için açtım bu başlığı. Teşekkürler.

wmaraci
reklam

myofset myofset WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 11 / 42
  • Ticaret 7, (%86)
Hocam öncelikle ev almakla site bir değil zaten. Ev 100bin liraya alır kiraya verirsiniz 3 sene sonra ev 130 140 bin olur satarsınız kira kar kalır. Site açmakta bence eğer ilgi alanınız olan bir site bulabilirseniz alın derim ama onun yerine sırf gelir için bir site alınmaz içerik giremezseniz o site yok olur gider. Bana sorarsanız 0dan açmak daha iyi zaten 4 5 bin lira bütçeye bile 1 yıl içinde ilk sayfalarda olan güzel bir site kurulabilir ama en önemlisi her zamanki gibi içerik yazmak. Youtube bile ilk 2 yıl fazla tutmamıştı ama şuanki halini görebiliyoruz. 4 5 bin liraya 2bin lirasına tema makale gibi hizmetler alınır geri kalan parayada seo reklam çalışması yapılırsa çok güzel yerlere gelebilir siteniz.
turkojen34 NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

uzayhaberlerim.com

dnaz dnaz Back to Front End Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 101 / 147
  • Ticaret 34, (%100)
Bu ve benzer dusunceler genelde aynı kapıya çıkıyor. Takdir edersiniz ki, ev var ev var siz nasıl bir ev aldiniz yada site var site var siz nasıl bir site almayı isterdiniz. Sonuçta ben web site işlerini normal günlük işler gibi görüyorum emek ister sabır ister çalışmak gerek. Fakat bilmemiz gereken en önemli nokta aldığımız ev yada web sitesi ile nasıl ilerleme sağlayabiliriz ? Eğer hiç anlamadığımız bir web sitesi alırsak elimizde erir gider. her şey bosa gider ama ilginiz dahiinda bir site olursa bence ev den daha yararlıdır. Sonuçta web sitesinin tutmama ihtimali var çokebilir hacklenebilir bir gecede yok olabilir. Ama ev aldiniz diyelim, oda bir gecede bir deprem ile yok olabilir. Sonuc olarak içinizden hangisi geçiyorsa hangisi ile ilgilenmeyi canınız istiyorsa onu sıfırdan elde etmelisiniz.
NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al