wmaraci reklam

2 Cümleyi Bir Araya Getiremeyenler Makale Yazıyor

70 Mesajlar 6.999 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Makale yazma eğitimi verilen bir kurum açılsa çok iyi olur. 2 cümleyi bir araya getiremeyen, virgülün nerede kullanılacağını bilmeyen, "makalede" sözcüğündeki "de" ekini ayrı yazan makale katilleri makale yazıyor!

Bu sefer böyle bir konu açtım, çünkü arkadaşları deşifre etmek istemiyorum. Önce eğitim alsınlar, doğru ve düzgün yazım kurallarını öğrensinler ve ondan sonra makale yazarlığı yapsınlar. Önüne gelen makale yazarı olmuş ama yazdığı makaleyi değil ziyaretçi, bot okusa bir daha siteye adım atmaz...!
Bayro nokta kohreg

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
herkes ona göre kazanıyor :)

muhammedakif muhammedakif www.muhammedakif.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bende Bilmiyorum
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 61 / 106
  • Ticaret 1, (%100)
Konu başlığına bayıldım :)
KorAykor

kişi bu mesajı beğendi.

Ölümü Unutmayın, Çünkü Ölüm Sizi Unutmadı !

Symbolic Symbolic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 29 / 35
  • Ticaret 18, (%94)
En başta memur ve gazeteci olarak konu başlığına ve konu içeriğine kesinlikle katılıyorum. Yazılan makale örneklerine bakıyorum böyle bir kepazelik yok.
Makale pazarına söyleyeceğim bir şey yok ama her önüne gelen de makale yazmasın yani...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Sırf bu sebepten ötürü artık yeni sipariş almayı bıraktım bende. Bu yüzden satıcılar kadar alıcılar da sorunlu aslında üstadım. Örneğin, bilmediğim bir sektör için sipariş geliyor. 2 gün sonra teslim ederim diyorum, çok geç diyorlar. Nasıl çok geç yahu? Bilmediğim bir konuda bana bir sipariş veriyorsun, bunun metnini yaz diyorsun ama bana bir okuma, öğrenme süresi tanımıyorsun.

Ki zaten "GTA IV Sistem Gereksinimleri" başlıklı metine "makale" denilen bir ortam da eğitimli yazar bulunması adeta mucize olur üstadım. :)
KayfeBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

magender magender WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad I** C**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 49 / 128
  • Ticaret 23, (%100)
kötü yazan 1 lira istiyor iyi yazan 3-4 lira. Herkes bütçesine göre bence

KaanYilmazz KaanYilmazz Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 178 / 103
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle doğru Türkçe imla kuralları önemli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Symbolic cnrsgr magender Arkadaşlar, bende günde 3.000 kelime makale yazıyorum. Günlük olarak da teslim ediyorum, ancak yazdığımı tekrar tekrar okuyorum. Yani öncelikle insanın kendisi beğenmeli yazdığını. Bahsettiğim gibi yazan arkadaşların 1 TL ya da 5 TL ile alakası yok! Yazım kapasitesi bu kadar ama makale yazarı olmuş, bir de makale profesörü diye kendine nick koymuş. Makalesini okuyorum evlere şenlik..
KayfeBilisim AdnanSimge

kişi bu mesajı beğendi.

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
İmkan oluşmuşken bende iki kelime yazmak isterim. Ben makale nedir ortaokulda öğrendim lisede pekiştirdim, makale özü itibariyle bilimsel bir metindir. Kanıtlanabilirlik zorunluluğu vardır ve sohbet havasında yazılamaz,yorum eklenemez...

Kendi yorumlarını katarsan sohbet olur bunun adı :)

Benim "makale nedir ?" sorusuna verecek cevabım WM aracında değişti baya :D bambaşka bir yorumu var çünkü...
Özgün makale isteniyor, eyvallah bende makale alımı yaptım dün 50 adet istedim amma velakin %10 %20 özgün olmayabilir. Çünkü ben senden doğru şeyleri yazmanı istiyorum, doğru şeyler yazılırsa birbiriyle çakışma ihtimali olabilir hoş görülür ama o %10 %20 özgün olmayan kısmı gören alıcının "kendi yorumu katarak düzelt kardeşim orayı" demesinide gördüm. Güzel hocam o makale olmuyor bil istedim...Yazacak çok şey var ama herkes 3-5 şey söyleyecektir zaten onun için öyle uzun uzun yazmaya gerek duymuyorum.

Ayrıca başlık vermeden iki üç kelime verip "kardeşim şunun hakkında makale yaz" diyemezsin. "kompozisyon yaz" dersin eyvallah.

MAKALE NEDİR?

[COLOR="red"]Makalede temel unsur düşünce “fikir”dir.
Yazar, herhangi bir konudaki görüşlerini, belli kanıtlar, belgeler, inandırıcı veriler kullanarak anlatmaya çalışır, böylece okuyucuyu bilgilendirmeyi amaçlar.
Makalenin amacı; açıklama, eleştiri, tanıtım, bilgilendirme de olabilir. Ama genellikle eleştirel tutum ön plandadır.
Makaleler, yazıldıktan sonra bir araya getirilerek makale kitapları şeklinde yayımlanabilir.
Makalede açık, anlaşılır, ciddi bir dil kullanılır.
Makaleler öğretici yazılardır. Bu nedenle yazar tutarlı, tarafsız, bilimsel bir üslûp kullanır.
[/COLOR]
soulmy birsevda bulgay

kişi bu mesajı beğendi.

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

Aykut adlı üyeden alıntı

Symbolic cnrsgr magender Arkadaşlar, bende günde 3.000 kelime makale yazıyorum. Günlük olarak da teslim ediyorum, ancak yazdığımı tekrar tekrar okuyorum. Yani öncelikle insanın kendisi beğenmeli yazdığını. Bahsettiğim gibi yazan arkadaşların 1 TL ya da 5 TL ile alakası yok! Yazım kapasitesi bu kadar ama makale yazarı olmuş, bir de makale profesörü diye kendine nick koymuş. Makalesini okuyorum evlere şenlik..

:) Projelerime maddi yatırım sağlayabilmek adına bende bir kaç ay öncesinde başladım metin yazarlığına. Çok güzel getirisi oldu, olmadığını asla söyleyemem. Ama makale için araştırma yapma, konuyu öğrenme, makaleyi yazma, son okumasını yapma, imla kontrollerini yapıp teslim etme aşamaları bir hayli yorucu oluyor. Günlük +2500 teslimat yapar iken, her ne kadar getirisi güzel oluyor olsa da mevcut müşterilerime durumu izah edip ilanımı iş alımına kapattım. Mevcut müşterilerimin talepleri olduğunda devam ediyorum çalışmaya sadece.

Konuya dönecek olursak da; herhangi bir program bilgisi gerektirmeyen bir sektör olduğu için ve "bakarak yazarım işte" şeklinde bir psikolojiyi benimsettiği için bu konunun önüne maalesef geçemeyiz. Benim bu konuda yazarlara olduğu kadar müşterilere de sitemim var. Çünkü kaliteli ve doğru bilgi barındıran makaleler için 100 kelimesini 1 TL, 1.25 TL üzerinden satın almak istemek, ucuz makale yazarı aramak bu durumun ana sebebidir. 2 cümleyi bir araya getiremeyen adamlar, günlük 5000 6000 kelime teslim ederek para kazandıkları için sürekli ortadalar. :)
Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al