wmaraci reklam

--------

5 Mesajlar 514 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BigBang BigBang Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 20 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
--------

wmaraci
reklam

Gukuk Gukuk Hukukçu Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Big Data dediğimiz olay bu. Saydığın organizasyonlar spesifik hizmetler dışında neredeyse tüm servislerini ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor. Bunu hayır içinde yapmadıklarına göre kullanıcı hareketlerinin izlenmesi son derece normal.

Buradaki problem şu veriler alenileştirilerek mi depolanıyor yoksa kullanıcının kim olduğu doğrudan tespit edilerek mi? Ürün ve hizmet kalitesinin artması için kişisel verilerin alenileştirilerek kullanılmasını ben de destekliyorum. Örneğin benim Facebook'da sürekli araba sayfalarında dolaşmamı Facebook raporlayabilir ve benzer kullanıcılara benzer içerikleri gösterebilir. Ancak Facebook'un yargılanmasına sebebiyet veren bu verileri kişiyi belli edecek şekilde depolaması idi.

Ben de özetleyecek olursam kişisel verilerin kaliteyi arttırmak adına işlenmesini ve takip edilmesini destekliyorum ancak kullanıcının gizliliğinin ihlal edilerek bunun yapılmasını desteklemiyorum. Keza Avrupa Genel Veri Koruma Regülasyonu (GDPR)'da hemen hemen aynı şeyi söylüyor.
MasterKazanc

kişi bu mesajı beğendi.

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
fikrinizin almadığı konularda bu kadar net konuşmak yersiz.

Olay, yaa ben kimim ki gibi kendini aşaği görmek değil. olay; milyonları, milyarları kategorize etmek onların tercihlerini bilmek ve de dilediği gibi her konu da manipule edebilme imkanı, tabii kişisel ihlal edilen haklar da var. Facebookun, abd seçimlerine etkisini bir okuyun. Belki biraz daha fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca, kac defa karşiniza cikan reklamdan alışveriş yaptiniz merak ediyorum.

BigBang BigBang Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 20 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

osidosi adlı üyeden alıntı

fikrinizin almadığı konularda bu kadar net konuşmak yersiz.

Olay, yaa ben kimim ki gibi kendini aşaği görmek değil. olay; milyonları, milyarları kategorize etmek onların tercihlerini bilmek ve de dilediği gibi her konu da manipule edebilme imkanı, tabii kişisel ihlal edilen haklar da var. Facebookun, abd seçimlerine etkisini bir okuyun. Belki biraz daha fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca, kac defa karşiniza cikan reklamdan alışveriş yaptiniz merak ediyorum.

birincisi ben kendimi aşağı görmüyorum ikincisi, madem rahatsız oluyorsun o zaman ne facebook ne google nede whatsapp kullanacaksın. tamam ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)

BigBang adlı üyeden alıntı

birincisi ben kendimi aşağı görmüyorum ikincisi, madem rahatsız oluyorsun o zaman ne facebook ne google nede whatsapp kullanacaksın. tamam ?

:D bu nasıl cevap ya, bizde ciddiye alıp yazıyoruz bir şeyler ahah.
Vtcam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al