wmaraci reklam

Adım Adım Planlı Büyüme - Admod ve Adsense Geliri

27 Mesajlar 3.744 Okunma
wmaraci reklam

Farukyldzfa Farukyldzfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 38 / 36
  • Ticaret 0, (%0)
Bu yazıda 21.01.2019 tarihinde açmış olduğum sitenin gelirlerini ve bu gelirlerle nasıl proje yürüttüğümü anlatacağım. Yazı gelir oldukça güncellenecektir. İlk yazıyı yazdığımda yani şuan mobilim ve resimleri yükleyemiceğim. İsteyen olursa resimleri bilgisayara geçtimi rezerve edebilirim.

Siteyi kurduğumdan 27.11.2019 tarihinde web siteden net kazancım 1.296.45TL. Genelde 2 ayda bir ödeme aldım.

En son ödeme (21 Kas 2019)
364.46TL

Bu parayı cebime koymaktan çok 300 liraya yakın bir miktarını mobil uygulama geliştirmek için kullanmayı düşündüm ve öylede yaptım.
Bir test çözme uygulaması düşünün. Web arayüzü var gerekli ayarları, kullanıcı yönetimini, soruların eklenebildiği, silindiği, düzenlenebildiği gelişmiş arayüzü sahip. Uygulama tamamen web arayüzünfen kontrol edilebiliyor. Bunun için sitem için kullandığım host yerine ayrı bir host almak isterim bağıımsız olsun diye.
Domain + hosting = 100 TL
Uygulama fiyatı = 200 TL
Google play yayınlara = 140 TL
Şuanki web sitem için domain + hosting ödemesi = 200 TL
(Fiyatlar 5 aşağı 5 yukarı yuvarlanmıştır.)
Şuanda aldığım gelir ve ödediğim paralar bu şekilde. Web site gelirimden ilk defa yatırım yaptım. Diğer paralarımı kendi ihtiyaclarım doğrultusunda harcadım. Üniversite 2. Öğrencisiyim kendi bursumdan üstüne para katarak bu işleri gerçekleştirmeye çalışıyorum. Uygulamayı dün akşam yayına sundum, şuan yayınlanma aşamasında. Yayınlanında sizinde güzel desteklerinizi bekliyorum. Gelen reklam gelirlerinden günlük 5 - 7 TL arasında günlük reklam vermeyi düşünüyorum. Her ay gelir ve giderlerimi bu yazı altında güncelleyeceğim.

Sizler için küçük bir yatırım olabilir lakin ben öğrenciyim bütcemi zorlayarak bu yatımı yaptım. Nassettin Hoca misali ya tutarsa :)

02.12.2019
Uygulamam uzun bir bekleyişten sonra yayına alındı. Reklamlar yerleştirildi. Birkaç hatalar var onlarda gelecek güncelleme ile giderilecek. Uygulamayı tanıtmam için giderim ne kadar olacak?, uygulamadan gelirim ne kadar olacak? Bu soruların hepsini şeffaf bir şekilde sizlerle de paylaşacağım. Paramı güzel bir şekilde katlamayı düşünüyorum.

14.12.2019
Yazımda 1 ay için gelir paylaşacağım dedim ama dayanamadım yazıyı tekrar güncelleyeyim dedim. Böylelikle de yazı daha aktif kalmış olur. Uygulama yayınlananı 18 gün oldu. Bu sırada yakın çevremdeki arkadaşlarım instagram üzerinden hikaye paylaşarak indirmelerini sağladım. Panelimde kullanıcı sayısı daha fazla gözüksede google play console'de şu şekilde;

En önemli konu bu konunda asıl açılma sebebi gelir ne oldu. Tabi bu kadar az kullanıcıyla pek büyük bir gelir elde etmek mümkün değil. Hatta gelen kuruşlara gelir bile denilmez. Henüz aktif kullanıcı olmadığından gösterim sayıları düşük buna takiben normal olarakda gelir yok denelecek kadar az. Yazıyı açtığımdan itibaren gün gün tüm gelir bu şekilde;

İstatisten grafiklerden hoşlanmam diyenler için;

Dediğim gibi henüz daha aktif kullanıcım olmadığından gelirler ve oranlar yok denelecek kadar az. Aklımdaki plan İnstagram hikayeleri ve anasayfada çıkan uygulama tanıtım reklamlarına reklam vermek. Biraz buna vakit var kendimi toplamam için. Mağlum öğrenciyiz. Reklam verdiğimde, reklam giderleri, reklam geri dönüşleri ve diğer istatistik verileride yine bu yazı altından paylaşacağım. Bu işe girmek mantıklı mı mantıksız mı sizlerde görmüş olacaksınız.

Sizlerde destek olmak için uygulamayı indirip 5 yıldız bırakabilirsiniz. İsteyen olursa 'Sorularla Yarış' abilir :) Şimdiden herkese teşekkürler.

Uygulama linkli: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sorularlayaris.fy

02.02.2019
Merhabalar yazımda her ay güncelleyeceğimi söylemiştim. Yalnız uygulamadan yeterince verimi alamayınca istemedende olsa paylaşamadım.
İki ay boyunca hergün birkaç kullanıcı uygulamama girip 10-15 arası soru çözüp çıkıyordu. Canımı sıkmaya başladı bu durum. Yine yazımda belirttiğim gibi İnstagram'da uygulamamı tanıtmak için reklam alacağımı söyledim bunuda maddi imkanlardan dolayı yapamadım.

Onun yerine sosyal medyanın gücünü kullanmayı tercih ettim. İnstagramda uygulamanın sayfasını açmaya karar verdim. @sorularlayarisuygulamasi kullanıcı adıyla hesabımı oluşturdum, hergün 3-4 tane uygulamadan soruların ekran görüntülerini alarak, hashtag araçları kullanaraktan uygulamayı tanıtımına çıkardım. Gerçekten çok güzel geri dönüşler aldım, günlük 4-5 kullanıcı kaydı alıyordum. Başlangıç için gayet güzeldi. Bende günden güne uygulamaya soru girmeye devam ettim. Son istatistikler şöyle;

Hergünde yeni yeni sorular girmeye devam ediyorum. Kategorileri ise bu şekilde düzelltim.

Herkesin merak ettiği noktaya gelelim bu kadar çabadan ne kadar gelir elde ettim? İşte uygulama kurulduğundan beri Admod gelirlerim;

Admod Ağı İstekleri: 7.021
Gösterim Sayısı: 5.494
Eşleşme Oranı: %84,80

Bu kazancın düşük olmasının tek sebebi tabikide gösterim saysının az olması. Yaklaşık 3 ay oldu ve toplam 7k gösterim oldukça az. Yani kullanıcı eksiğim ve kullanıcıyı uygulamamda tutamamadır. Tabii Türkiye reklam fiyatlarıda var.

Bonus olarak websitemin uygulama açıldığından beri (3 Ay) gelirini koyuyorum;

Son 3 Aylık Website Verileri;
Gösterim Sayısı: 258.202
Tıklanma: 2.052
Toplam Kazanç: ₺599,57

Her şeye rağmen inancımı kaybetmedim, son hızla devam ediyorum. İleriki aylarda maddi bir sıkıntı olmazsa İnstagram reklamlarını deneyimliğimde ne kadar gideri ve ne kadar geri dönüş olduğunu yine sizlerle bu yazı altında paylaşacağım.

Uygulamayı merak edenler için; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sorularlayaris.fy

Desteklemek için indirip 5 yıldız ve güzel bir yorum bırabilirsiniz. Sorularınız varsa yine bu yazı altında cevaplayacağım. İyi Forumlar.
mimarcan grsy alperi

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

berlin berlin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** E**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 55 / 70
  • Ticaret 2, (%100)
Siteyi görebilir miyim pmden, merak ettim hocam

• Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 38 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

berlin adlı üyeden alıntı

Siteyi görebilir miyim pmden, merak ettim hocam

Siteyi güvenlik sebebiyle paylaşmıyorum maalesef.
MehmetMasa GGRIP

kişi bu mesajı beğendi.

mimarcan mimarcan Mimar Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 1244 / 182
  • Ticaret 2, (%50)
Allah emeklerinizi zayi etmesin. Başarılarınız daim olsun, takipteyim.
Farukyldzfa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
1.296,45 TL harika rakam zaten bence farklı bir şey yapmanıza gerek yok böyle devam. Ama kankalarınıza tıklatıyormusunuz bilmem. Mesela benim bir arkadaşım öğretmen sürekli öğrencilerine tıklatıyor adam her ay 500-1000 TL arası alıyor. Ama sizin ki organikse tebrik ederim. Benim 13 yaşında haber sitem aylık 50 TL bile getirmiyor :)) ama asla ve asla hile yok, zaten hile olsa günde 1 tl getirmezdi :)
Farukyldzfa ibrahim2784

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 38 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

mimarcan adlı üyeden alıntı

Allah emeklerinizi zayi etmesin. Başarılarınız daim olsun, takipteyim.

selcuksofta adlı üyeden alıntı

1.296,45 TL harika rakam zaten bence farklı bir şey yapmanıza gerek yok böyle devam. Ama kankalarınıza tıklatıyormusunuz bilmem. Mesela benim bir arkadaşım öğretmen sürekli öğrencilerine tıklatıyor adam her ay 500-1000 TL arası alıyor. Ama sizin ki organikse tebrik ederim. Benim 13 yaşında haber sitem aylık 50 TL bile getirmiyor :)) ama asla ve asla hile yok, zaten hile olsa günde 1 tl getirmezdi :)

Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Planlı ve düzenli çalışma yapınca karşılığı geliyor.

Geçenlerde forumda 6 yıllık siteyle aylık 4000TL kazananı gördüm. Nerden bakarsan bir memur maaşı. Biraz şans işi diyelim.
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
Tebrik ederim, bol şans kardeşim
Farukyldzfa

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan27 Serkan27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Uygulamanizin ismi nedir ?

94087 94087 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 10.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 20 / 19
  • Ticaret 2, (%100)
Tebrikler, gayet iyi bir girişim. Başarılar, bol kazançlar.
Farukyldzfa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 38 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

Serkan27 adlı üyeden alıntı

Uygulamanizin ismi nedir ?

Uygulamının adını yayınlanmadan önce vermeyi doğru bulmuyorum. Zaten 1 ya da 2 güne yayınlanıyor diye umuyorum. İlk defa uygulama ile uğraşıyorum. Videolardan ve forumlardan edindiğim bilgilere göre 2-3 saate yayınlanıyor diyorlar ama bazı yerlerde de 1 haftayı kadar bulabilir diyorlar.

Bu şekilde bende beklemedeyim...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al