wmaraci reklam

[ANKET] AddBlock Kullanıyor musunuz?

8 Mesajlar 1.018 Okunma
wmaraci reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
    • Üyelik 01.08.2011
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Proje Yönetimi
    • Konum Sivas
    • Ad Soyad A** Y**
    • Mesajlar 1279
    • Beğeniler 386 / 731
    • Ticaret 29, (%100)
    Dünya'da gerek bilgisayar başında gerekse tablet ve mobil kullanıcılar da her geçen gün addblock kullanımı yaygınlaşıyor. Bizler ise web sitesi sahipleri olarak haliyle bu durumdan rahatsız bir durumdayız. Peki bizim bu kadar rahatsız olduğumuz bir durum karşısında kendimiz bunu tercih ediyor muyuz?

Anket şıklarında görüşlerinizi tam anlamıyla ifade etmeyen seçenek-ler- varsa lütfen yorum ile belirtiniz.

Bakalım Webmaster ve ticaret sektörü bu durum karşısında ne yapıyor? :confused:

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
    reklam

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
    • Üyelik 27.03.2014
    • Yaş/Cinsiyet 24 / E
    • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Ç** K**
    • Mesajlar 1534
    • Beğeniler 184 / 336
    • Ticaret 68, (%100)
    Bana sorarsanız adblock'u en çok webmasterlar kullanıyor. Normal kullanıcıların bir kısmı bilmediklerinden, bir kısmı da uğraşmak istemediklerinden dolayı adblock kullan/a/mıyor. Kendi kendimizi zora sokuyoruz yani :)
    odyolog yakupdemir noktapanel

kişi bu mesajı beğendi.

ihsanKESKiN ihsanKESKiN #Wordpress Kullanıcı
    • Üyelik 14.12.2016
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek IT Manager
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad I** K**
    • Mesajlar 550
    • Beğeniler 141 / 196
    • Ticaret 15, (%100)
    Kendime şunu soruyorum; İlk çıkan android bir telefonla yapabilir miyim diye ama yapamayacağımı anlıyorum çünkü daha hızlı olmasını hemen her işimin hallolmasını istiyorum :)

Evet Adblock kullanıyorum çünkü açılan popup reklamlardan gına geldi kapamak için dakikalar harcıyorum sebebi ise aynı anda bir çok işi halletmeye çalışıyorum.

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
    • Üyelik 01.08.2011
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Proje Yönetimi
    • Konum Sivas
    • Ad Soyad A** Y**
    • Mesajlar 1279
    • Beğeniler 386 / 731
    • Ticaret 29, (%100)
    Kişisel düşüncem;

Ben de kullanıyorum. Bazı reklam yayıncıları işi o kadar abarttılar ki ve abartmayı yapan insan sayısı da o kadar çoğaldı ki, artık İnternet ortamında gezinmekten keyif alamadığımı, aslında sinirlendiğimi gözlemledim ve adblock kullanmaya başladım. Üşengeçlikten sanırım reklamları görmek istediğim sitelerde bile kapatmak aklıma gelmiyor açıkçası. Bir eklenti/ürünün çıkması için talep gerekir, talep için ihtiyaç gerekir. Adblock'u ihtiyaç haline getirenler bu işten para kazanamadıkları gibi, kazananların da önünü kesti.
    Michel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 11.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Bilgisayar Mühendisi
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 1077
    • Beğeniler 361 / 361
    • Ticaret 33, (%100)
    Kullanmıyorum, kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum. Bir siteye giriyorsam, o siteye girmeye ihtiyacım varsa, o sitedeki reklamları görmek beni rahatsız etmiyor. Aksine sayemde para kazanmalarına seviniyorum. Bunun dışında girdiğim siteler doğru/işini bilen siteler olduğu için de saçma sapan reklam tipleri ile karşılaşmıyorum. Kullanmayı da kesinlikle yanlış buluyorum.

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Kullanıcı
    • Üyelik 18.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad H** M**
    • Mesajlar 1267
    • Beğeniler 359 / 358
    • Ticaret 170, (%100)
    Asla kullanmıyorum, gerek te duymuyorum. Webmaster sitesinde bile kullananlar kullanmayanlardan fazla ise artık para kazanamıyorum, adsense çok az para veriyor gibi konuların açılmaması gerekiyor. Her sitede emek var, bu emeğin karşılığı da reklamdan çıkıyor. Biraz emeğe saygı bence...

Michel Michel WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 10.11.2012
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Adana
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 341
    • Beğeniler 66 / 62
    • Ticaret 7, (%100)
    Kullanıyorum ama şöyle; dizi - film izleyeceğim zaman, çok fazla reklam olduğunu bildiğim sitelerde açıyorum özellikle. Onun dışında kapalı tutuyorum. Bi de Youtube'da :)

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
    • Üyelik 21.09.2012
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek N/A
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad İ** G**
    • Mesajlar 1439
    • Beğeniler 372 / 373
    • Ticaret 20, (%100)
    Sürekli kullanıyorum, hatta engellemediği reklamları kendim engelliyorum. Çünkü reklamlar çok cafcaflı oluyor dikkatimi dağıtıyor. Pop-up zaten işin sonu birde girdiğim siteden sayfayla reklamın hareket etmesi başlı başına kullanma sebebi.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al