wmaraci reklam

Aşırı Kararsız ve Tedirginim. Ne yapmalıyım?

24 Mesajlar 2.433 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Guness Guness Gün olur, asra bedel. Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Hayat boyu öğrenci.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 335 / 181
  • Ticaret 41, (%100)
Bu sene orta okul son sınıf öğrencisiyim. Seneye liseye gitme planım, hatta geniş çaplı hayallerim vardı.

Açıktan okuyup çalışmak istiyorum. (Web işleri...)
Çok kazanç sağlama hayalim yok. Ancak şimdiden biriktirmeye başlayıp ilerde iş kurmak istiyorum. Örneğin tutacak bir niche blog açsam (10-20 tane) ve 10 yıl boyunca bekletsem güzel bir servetim olabilir diye düşünüyorum. Her şeyden önce kendimi her alanda geliştirmek istiyorum fakat okul buna izin vermiyor.

Ailem açıktan okuma fikrine sıcak bakmıyor. Orta okulumu özel okulda okuduğum için güzel bir liseye gitmemi istiyorlar, haklılar.

Derslerim çok iyi. Açıkçası normal şartlarda asla ders çalışmam ancak dersi derste dinliyorum ve defterlerim aşırı düzenli. Sevdiğim dersler var (yazarlık, türkçe, kitap okuma vs.) bu nedenle okula tutunabiliyorum. Onun dışında okul çok sıkıcı geliyor. Özellikle de maalesef diyebileceğim arkadaşlarım çok boş geliyor. Bu nedenle genellikle teneffüs ve öğle aralarında hayal kuruyorum veya kompoziyon/makale yazıyorum. Arada bir günlüğümü yazdığım da oluyor.

Düşünceleriniz nelerdir? Tecrübelerinizi ve bilgi birikiminizi benimle paylaşabilir misiniz?

Ek olarak eğitim sisteminin bize sunduğu *saçma* tarzda sınav ve soru yapıları da beni çok strese sokuyor. Başka okullar nasıl bilmiyorum ama sınıfımdaki öğrenciler aşırı kalitesiz ve terbiyesiz.
MehmetFazilK CitaYazilim

kişi bu mesajı beğendi.

Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç.
wmaraci
reklam

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Kurduğun cümlelere bakarsak sen level atlamışsın ama sana bir abi tavsiyesi elinde bir mesleğin ve yanında birtane diploman her daim bulunsun.

İleride bu dediklerime kesin kez ihtiyaç duyacaksın. İmkanın olduğu sürece okuyabildiğin kadar oku. Site işi akşam eve geldiğinde de yapılabilir birşey. Ekiple de yürüyen birşey olduğu için kendini eve hapsedip karanlıkta bırakma.

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 10.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 335 / 181
  • Ticaret 41, (%100)

ctnbckci adlı üyeden alıntı

Kurduğun cümlelere bakarsak sen level atlamışsın ama sana bir abi tavsiyesi elinde bir mesleğin ve yanında birtane diploman her daim bulunsun.

İleride bu dediklerime kesin kez ihtiyaç duyacaksın. İmkanın olduğu sürece okuyabildiğin kadar oku. Site işi akşam eve geldiğinde de yapılabilir birşey. Ekiple de yürüyen birşey olduğu için kendini eve hapsedip karanlıkta bırakma.

Düşünceniz için teşekkür ederim. Diploma şart haklısınız. Açık öğretim ile bitirildiğinde alınabiliyor mu peki?

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

icerikmedya adlı üyeden alıntı

Düşünceniz için teşekkür ederim. Diploma şart haklısınız. Açık öğretim ile bitirildiğinde alınabiliyor mu peki?

Açıköğretimle diploma alabilirsin tabi ki üniversite bitirebilirsin ama şunu unutma günümüzde üniversite mezunu olmaktan çok artık hangi üniversiteden mezun olduğunun önemi daha fazladır.

Eskiden Lise mezunu olup öğretmen olunabiliyorken, Şimdi özel okullarda 3 kuruş paraya ODTÜ mezunu öğretmenler çalışmak zorunda kalıyor. Diğer üniversitelerin yüzüne bakılmıyor bile.

Ben kurumsal bir şirkette çalıyorum. 5 üniversite dışında başka üniversite mezunları işe alınmıyor. 5 üniversitenin 2 si özel 3 ü zaten Türkiye'nin en büyüğü.

Ekmek aslanın ağzında olayını geçtik artık midesini de geçti affedersin bundan 10 yıl sonra aslanın götünden çıkardığı bize kalacak gibi duruyorken sen daha çok genç yaşta hedefini yüksek tutmak zorundasın. Site işinden vazgeç demiyorum ama okumak için hiç bir şey sana engel değil bunu bil.
Guness NariYuka

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bQnyy bQnyy I am what i am. Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Çevirmen ve Webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 427 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Daha yolun başındasın okulunu oku sevmesen bile derslere yüklen güzel bir liseye git iyi sonra 4 yıl daha dişini sık seni istediğin alanda geliştirecek üniversiteye git sakın okula gerek yok ben kendim kazanır kendim geçinirim falan deme 5 yıl kalmış sonra istediğin üniversiteye gidersin
Guness

kişi bu mesajı beğendi.

Kurumsal ve bireysel İngilizce çeviri ve makale işleriniz uygun fiyata yapılır.

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Okul zamanında okuldan kaçarız para kazanmak için çalışmak isteriz.
Çalıştığımız zaman keşke okusaydık da daha iyi işlerde çalışsaydık deriz.
Bu çoğumuzun düşüncesidir.O yüzden sana tavsiyem ı sıraların kıymetini bil.
Derslerinde başarılı ol ve okuyabildiğin kadar fazla oku.
Çünkü ileride milletin ağız kokusunu çekmek yerine onlar senin ağız kokunu çeksin.
Hayatta başarılı olmak istiyorsan kendine, işine, ailene güvenmelisin.
Sana hayatında başarılar dilerim
Guness

kişi bu mesajı beğendi.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Genç arkadaş, 36 yaşında ve eğitim hayatı dereceyle geçen biri olarak dinlersen sevinirim.

Küçüklükten bu yana çok hayal kurarım, hala da öyle. İlk okulda arkadaşların bozuk oyuncaklarını elektronik bilmeden tamir Edip kendime oyuncak yapardım. Parayla aldığım bozuk oyuncağı elimde oynarken gören komşu çocuğu annesini gönderip elimden alırdı.

Liseyi 4. Üniversiteyi 3. Lükle bitirdim, dershaneye gitmedim. Ailemin imkanı olmadığı için istediğim liseye gidemedim.

2 üniversite diplomam (1. Met. Ve malzeme mühendisi, diğeri açıktan tarım) var. İş güvenliği uzmanı olarak 6 yılı geçiyor iş hayatım.

Evlendim, ilk sevdiğim kızla. Çok mutluyum. Hayırlısıyla oğlum olacak yakında.

Buraya kadar kendi hikayem, geçmişim, asıl önemli olan oğlumun geleceği.

Onu sanat okullarına göndereceğim. Dünyanın her yerinde geçerli olacak ve tüm zamanlarda ihtiyacı olacak sanat dallarından birine..

Diplomaya çok takılma, eskiden di o zamanlar...

Gelecek "bilgi" ve "teknoloji" çağı. Ne yaparsan yap, ne okursan oku, bir elin her daim bilgide teknolojide olsun.

Yaşın çok genç, elindeki büyük fırsatı kaçırma... Sonra servet döksen yine sahip olamazsın..
sworks Escalous Guness

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 335 / 181
  • Ticaret 41, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

Genç arkadaş, 36 yaşında ve eğitim hayatı dereceyle geçen biri olarak dinlersen sevinirim.

Küçüklükten bu yana çok hayal kurarım, hala da öyle. İlk okulda arkadaşların bozuk oyuncaklarını elektronik bilmeden tamir Edip kendime oyuncak yapardım. Parayla aldığım bozuk oyuncağı elimde oynarken gören komşu çocuğu annesini gönderip elimden alırdı.

Liseyi 4. Üniversiteyi 3. Lükle bitirdim, dershaneye gitmedim. Ailemin imkanı olmadığı için istediğim liseye gidemedim.

2 üniversite diplomam (1. Met. Ve malzeme mühendisi, diğeri açıktan tarım) var. İş güvenliği uzmanı olarak 6 yılı geçiyor iş hayatım.

Evlendim, ilk sevdiğim kızla. Çok mutluyum. Hayırlısıyla oğlum olacak yakında.

Buraya kadar kendi hikayem, geçmişim, asıl önemli olan oğlumun geleceği.

Onu sanat okullarına göndereceğim. Dünyanın her yerinde geçerli olacak ve tüm zamanlarda ihtiyacı olacak sanat dallarından birine..

Diplomaya çok takılma, eskiden di o zamanlar...

Gelecek "bilgi" ve "teknoloji" çağı. Ne yaparsan yap, ne okursan oku, bir elin her daim bilgide teknolojide olsun.

Yaşın çok genç, elindeki büyük fırsatı kaçırma... Sonra servet döksen yine sahip olamazsın..

Düşünceleriniz için çoook teşekkürler. Bende kültür, sanat ve edebiyat lisesi istiyordum. Ancak kendimi okul var iken çok kısıtlı hissediyorum. Kafam estiğinde arabamı alıp bir sahile gidebileceğim kadar rahat olmak istiyorum. Çünkü ben doğayı ve suyu çok seviyorum, huzur veriyor. İlk okula hiç alışamamıştım, hep gökyüzüne bakar hayal kurardım. :)

Yazılıma yönelmeyi düşünüyorum. Her yönden biraz tecrübem olsa hem kendime hemde işime katkısı olabilir.

Hayat hikayeniz cidden beni etkiledi. Başarılarınızdan ötürü sizi tebrik ederim. Umarım benimde bu denli güzel bir hayatım ve ilerde benden çok çok küçüklere anlatabileceğim anılarım olur.

Tekrardan teşekkür ederim. :)

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Bir gün akşam olmuş, canım sıkılmış, kapının önündeyim, başımı gökyüzüne kaldırdım, gördüğüm yıldızlar değil gelecekti. O akşam değişti herşey.

28 yıl İstanbul'da yaşadım, 2010 yılında 5 yıl sonra İstanbul'dan gitmeye "karar verdim". Anneme balkonlu ev yaptık, babama hep istediği 4x4 jeep aldık. 5 yıl geçti sıra bize geldi. Patronum 1 yıl uzat dedi. Kıramadım. Aileme, arkadaşlarıma anlattım inanmadı kimse. "Gidemezsin" dedi. Eşimle 2016 da 5k para kazanıyor, kendi evimiz var, arabam var. İşim var.

2016 da uzmanlığım yükseldi. 5k maaş teklif etti arkadaşlar.

2016 da evi boşalttık, eşyaları nakliyeciye yükledik. Babam balkondan bakıyor, resmini çektik, hala saklarız. 2019 yılındayız. 3 yıldır Çanakkale'nin bir ilçesinde yaşıyorum.

Arsa aldık, kümes yaptım, şimdi 4 tavuk, 4 hindim var. Birde sokaktan aldığım köpeğim. 3 yaşına girecek.

Ziyarete gelen bir daha gelmek istiyor.

Sonraki durağımız, oğlum orta okul yaşına gelince İzmir olacak.

İmkansız yoktur, hayalsiz vardır.
Wallace Mad bQnyy

kişi bu mesajı beğendi.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Browland hayatında daima başarılar diliyorum hocam, okurken yüzümde tebessüm oluştu.

icerikmedya bende 14 yaşlarında falan internette çok takilirdim, siteler kurardim. Şuan 18 yaşındayım. Birkaç ay sonra 19uma giricem. lise mezunuyum, işsizim şu aralar.

Yerinde olmayı çok isterdim. Geçenlerde kendi kendime demiştim, ulan vaktini boş şeylere harciyacagina keşke birkac yazılım diline hakim olsaydın da ekmeğini kazansaydin diye.
Tavsiyem Java diline yönelip mobil uygulamalar geliştirmen yönünde olur. Gelecek mobilde. Büyük rağbet gören bir sektör. Ama farklı veya güzel olan herşeyin tutunabilecegi bir sektör.

Okulu bırakma, oku. Ben bir meslek lisesinde okudum, üniversite okumayı düşünmedim. Mezuna kaldım bu sene. Hala da okul okumak için can atar bir halim yok. Açıktan okumakta istemiyorum. Ama bu sene sınava giricem. Herhangi bir üniversite okuyacağım şehrimde. Maksat okudu densin.

Aramızda maksimum 5 6 yaş var durum olarak çok farklı sayılmaz 😊

Okuluna devam et, bir yandan da ileriye yönelik kendi adımlarını at. Bende şuan bir tane proje yürütüyorum. Umarım bu kez basaricam
Browland Guness

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al