WM Aracı

WM Aracı (https://wmaraci.com/forum/)
-   Webmaster Genel (https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel.html)
-   -   Backlink Hakkında Birkaç Soru (https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/backlink-hakkinda-birkac-soru-512308.html)

hasimsavsak 19 Haziran 2018 18:10

Backlink Hakkında Birkaç Soru
 
Merhaba değerli arkadaşlar. Backlink alımı ve kullanımı hakkında birkaç soru sormak istiyorum.
1- Kendimizden otoriter bir siteden backlink alırken yükselmeyi hedeflediğimiz anahtar kelime üzerinden mi almalıyız yoksa site ismi ile mi almalıyız?
2- Birkaç sitede footer link olarak site adresine link alındığını gördün bunun etkisi ne kadar olur?
3-Sizce tanıtım yazısı mı yoksa footer link mi? Aradaki farklar nelerdir?

Kusura bakmayın belki biraz fazla oldu ama hiçbir sitede bu soruların yanıtlarını doyurucu bir şekilde alamadım. Şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim

QtQ 19 Haziran 2018 18:46

Footer link eskisi kadar işe yaramıyor. Tanıtım yazılarına öncelik verin. Tanıtım da hem anahtar kelimenize hem dr site adınıza bağlantı verebiliyorsunuz.

KeremYknd 19 Haziran 2018 19:34

Tanıtım yazısı sitenin tüm kullanıcıları tarafından farkedilir.Ancak footer pek işe yaramaz diye düşünüyorum.

umutr 19 Haziran 2018 19:39

Sorularınızın yanıtlarını sırayla vermeye çalışacağım;
  • Link alırken tabiki de yükselmek istediğiniz anahtar kelime üzerine link almalısınız. Fakat site adresine link alan kişileri de gördüğünüzü söylüyorsunuz, bunu sizde yapabilirsiniz.

    Şu şekilde izah edeyim, örneğin site adresiniz "teknolojihaberlerim.com" ve siz "teknoloji haberleri" kelimesinde yükselmek istiyorsunuz. Site titleniz de "Teknoloji Haberleri Buradan Takip Edilir" site adresine de link alsanız arama motorları otomatik olarak kelimeniz olan teknoloji haberleri kelimesini algılayacak ve o kelimede yükseleceksiniz. Bunun haricinde bir kelimede yükselmek istiyorsanız kelime bazlı link çıkışı yapmalısınız.
  • Son güncellemelerden sonra tanıtım yazısı daha çok önem kazandı. Tabiki footer linklerde tamamen öldü diyemeyiz ama tanıtım yazısı ağırlıklı alım yapmanız size daha faydalı olacaktır.
  • Tanıtım yazısı ile Footer link arasındaki farka gelecek olursak,

    Tanıtım yazısı tavsiye ve haber niteliği taşır. Yani adından da anlaşılacağı üzere ana amacı "tanıtım" dır. Google bunu bir sitenin sizden bahsetmesi, sizi kullanıcılarına anlatması olarak algılar ve böylece yararlı bir site olduğunuzu düşünür. Bu nedenle otoriter sitelerden tanıtım yazısı almak daha önemlidir.

    Footer link ise bildiğiniz üzere sitenin footer kısmında yer alan ve her sayfada görüntülenen linklerdir. Arama motorları bir siteye girdiği zaman tüm sayfalara didik didik eder. Fakat arama motorlarının gördüğü site yapısı ile bizim gördüğümüz çok farklıdır. Arama motorları bir siteyi kaynak kodlarından okur ve indexler. Footer linklerde arama motorlarının tarama yaptığı her sayfada kaynak kodlarda bulunur ve böylece sayfa taraması yapan örümcekler sizi de okumuş, hatta sitenize giriş yapmış olur.

Umarım yardımcı olabildim, bol şans :)

hasimsavsak 19 Haziran 2018 21:10

@umutr ve diğer hocalarım bilgilendirici açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 11:09.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.