wmaraci reklam

Bilişim ile alakalı başıma gelen olay ve adli süreç ve sonuç

4 Mesajlar 923 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nuti nuti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 592
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba arkdaşlar, sizenle başıma gelen bir olayı paylaşmak istedim
2014 yılında başıma gelen olay ve ***da açtığım konu;

Arkadaşlar 11.12.2014 saat 03:21 de benim sunucuma dosya yüklemişler .zip şeklinde. Şimdi türkiye geneli Türk ******* Adına Mail Atmışlar. Fatura bilgilendirme maili. Mailde;
Sayın Müşterimiz,
3,250 TL faturanız var şeklinde bilgilendirme maili göndermiş. Fatura maili Türk ******* ile aynı. Fatura Görüntüle ve Fatura detayı gibi butonlar var bu butonlara tıklayınca benim siteme yönleniyor. Şu şekilde xxxx.com/Turk*******_Fatura_Detay.zip (virüs tarzı dosya) şeklinde ama bu dosyayı ben yüklemedim bilgim dışında bir kaç kişi şikayet etmiş. Bende bilişim ile alakalı emniyete gittim onlar bana savcılığa dilekce doldur dedi. Yarın dilekçe dolduracam bundan ben ceza görürmüyüm acaba çünkü tamamen benim bilgim dışında olan bişey. Yardım ederseniz çok sevinirim.

*** Konusu ve Yorumlar : https://www.***.net/bilisim-hukuku/1373327-cok-onemli-bilisim-suclari-ile-alakali-yardima-ihtiyacim-var.html

Adli süreç
Ertesi gün adliye savcılaktan şikayette bulundum ve durumla benim alakalı olmadığımı dilekçemde belirttim ve log kayıtlarını teslim ettim.

Sonuç 09.02.2018
Sonuç cuma günü muhtarlığa gelen tebligat ile öğrendim.
Aradan kaç yıl geçti ve gelen sonuçu kısaca açıklayım
Ben konya adliyesinden şikayetde bulundum
Şüpeli erzincanda tespit edilmiş. Lakin log kayıtlarına göre vodafone kullanıcısı biriymiş.
O kullanıcı erzincanın bi köyünde oturan 56 yaşında ki birisene aitmiş. O kişi olayla alakası olmadığını karakolda ifade vermiş ve vodafonedeki imza ile kriminal inceleme yapılmış sonuç olarak da sözleşmedeki imza ile uyuşmamış.

Ve bu davanın tekrar edilmesi durumunda dava masraflarının dava edene ait olduğunu belirtilmiş.

wmaraci
reklam

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
Ne bekliyordunuz ki hocam yakalanip ceza almasinimi ?
Ceza almaya kalksa sirf shell hack den ceza evleri dolardı şu ana kadar hacklenen sitenin haddi hesabi yok devlet kurumlari bile index yiyor kim yakalandi bu zamana kadar
nuti

kişi bu mesajı beğendi.

tevfikkavil tevfikkavil Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 7 / 138
  • Ticaret 11, (%100)
Hocam maalesef bilişim suçlarında polisler emniyete ifade vermeye çağırır ben yapmadım dersin ifadende ve aynı cümleleri savcı amcaya da söyleyince sen yapmamış oluyorsun :) Türkiye’de bilişim suçları böyle yürüyor. Ceza alan çok çok nadirdir.
nuti

kişi bu mesajı beğendi.

emreboyali emreboyali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2022
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

bu tarz durumlarda kalanlar için yardım alabileğin site mevcut tavsiye ederim.  https://unionkriminal.com/karsit-adli-bilim-incelemesi-2/

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: emreboyali (10.02.2022 11:15)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al