wmaraci reklam

Bitcoin Hakkında Bir Soru

5 Mesajlar 651 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sofgames sofgames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazar - Eğitmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 109 / 45
  • Ticaret 30, (%100)
Merhabalar,

Arkadaşlar internet üzerinde çok sayıda kişi bilgisayarları aracılığı ile bitcoin madenciliği yaptığını ve para kazandığını belirtmektedir. Yine bazı uzaktan arkadaşlarımında böyle bir şeyler yaparak aylık birkaç bin liralık gelir elde ettiğini duymuştum.

İnsanlardan önce para talep ederek sonradan ortadan kaybolan çok sayıda site olduğunu biliyorum.

Peki şimdi bilgisayarlar yardımı ile bitcoin madenciliği ya da mining denilen sistemler yapılarak ücret kazanılıyor mu? Bunu para yatırmadan sadece bilgisayarları aracılığı ile yapan arkadaşlar var mı? Konu hakkında bildikleriniz ile yardımcı olabilriseniz şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: Bitconi konusu açmak yasak ise kaldırılabilir.

wmaraci
reklam

AsosyalAdam AsosyalAdam Makale-SEO-Tanıtım Yazısı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek SEO - Tanıtım - Backlink
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 40 / 114
  • Ticaret 39, (%100)
https://goo.gl/wRvHnc bu siteye üyeyim 2014 'den beri ödeme yapıyor 1 haftaya basacağım ben, bastığın para 4 ayda çıkıyor diğer aylar sana çalışıyor. 12 Ay boyunca bastığın paradan kazanabiliyorsun.

Ne kadar güvenilir dersen 2014den beri ödeme yapıyor ancak ben bu tarz sistemlerde bastığını almadan yeni ara basmayı büyük risk olarak görüyorum. Bastığını geri aldıktan sonra kazandığının bir kısmını tekrar basarsın ve kaçsa dahi zarara girmezsin.

Ekran kartın ile madencilik artık çok çok zor, bunun işlevini gören cihazlar çıktı. Ama Türkiye'de elektriğin pahalı olduğu hesaplandığında buda çok karlı değil büyük paralarla giriş yapmadıktan sonra.
sofgames

kişi bu mesajı beğendi.

mFrkan mFrkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Anestezi
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 21 / 52
  • Ticaret 1, (%100)
Bireysel olarak bitcoin kazma artık çok zor ama uğraşılabilir. Bunun için özel olarak geliştirilmiş cihazlar var bilgisayar büyüklüğünde falan değiller daha küçükler. Bunların üretimini falan hesap edebiliyorsun. Ancak ne kadar elektrik tüketirve aynı zamanda soğutma masrafları ne olur o kadarını bilemeyeceğim. Küçükte olsa bitcoin farmı olan birisi varsa cevap verirse sevinirim. Bende takip ediyorum konuyu.
sofgames

kişi bu mesajı beğendi.

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Bİtcoin kazma işi geçti artık, büyük miktarda yatırım yapılıp sağlam rigler kurulursa kazançlı olabilir. Ethereum kazma işi de geçmek üzere. Arkadaşım 13bin liralık rig kurdu ayda 1-2 ether çıkıyor diyor, elektrik faturasını düşünce kalan para 1000 TL gibi miktar. Onun için düz mantık ether ile ayda 3-4 bin kazanmak için ona göre sistem 40-50 bin tutabilir.

Bunun dışında bi dünya altcoin var onlar da kumar gibi hangisinin ne zamna patlayacağı belli değil. 1 dolara 100K coin alıp 1 hafta sonra milyon dolar sahibi de olunabilir ama hangi coin patlayacak , nereden alacaksınız nasıl koruyacaksınız ?

Ben de son zamanlarda çok araşrıtıyorum bu konuları, bitcoin şuan bir anda zengin olmak için değli de eldeki parayı bir miktar artırmak için btcturk , paribu gibi sitelerden al - sat yaparak değerlendirilebilir, ethereum bütçe varsa mining için, diğer coinler de bir miktar para ile satın alıp ileride değerlenmesini bekleyerek unutmak için.
sofgames

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yigitcangokmen yigitcangokmen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blockchain
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 41 / 65
  • Ticaret 1, (%100)

AsosyalAdam adlı üyeden alıntı

https://goo.gl/wRvHnc bu siteye üyeyim 2014 'den beri ödeme yapıyor 1 haftaya basacağım ben, bastığın para 4 ayda çıkıyor diğer aylar sana çalışıyor. 12 Ay boyunca bastığın paradan kazanabiliyorsun.

Ne kadar güvenilir dersen 2014den beri ödeme yapıyor ancak ben bu tarz sistemlerde bastığını almadan yeni ara basmayı büyük risk olarak görüyorum. Bastığını geri aldıktan sonra kazandığının bir kısmını tekrar basarsın ve kaçsa dahi zarara girmezsin.

Ekran kartın ile madencilik artık çok çok zor, bunun işlevini gören cihazlar çıktı. Ama Türkiye'de elektriğin pahalı olduğu hesaplandığında buda çok karlı değil büyük paralarla giriş yapmadıktan sonra.

AsosyalAdam hocam 2.500 tl yatırsak 12 ayda ne kadar alabiliyoruz bilgilendirebilir misin?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al