wmaraci reklam

Blogger'dan Wordpress'e Nasıl Geçilir?

5 Mesajlar 712 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

teknoburgers teknoburgers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)

Öncelikle Yapacaklarımız:
1.)Blog yazılarımızı XML dosyası olarak alacağız.
2.)Wordpress'e yazılarımı yükleyeceğiz.
3.)Eski indexlerde 404 hatası almamak için kalıcı bağlantı ayarlarını değiştireceğiz.

1.) Blog Yazılarımızı Dışa Aktaralım
Öncelikle Blogger hesabımıza giriş yapalım ve Wordpress'e çevireceğimiz bloğumuzun AYARLAR sekmesine gidelim. Bu sekmede bulunan Diğer bölümüne girelim. İçeriği yedekle butonuna basalım ve açılan uyarıda Bilgisayarınıza kaydedin butonuna basın. İnen XML dosyasını bir yere kaydedelim.

2.) Wordpress Sitemize Yazılarımızı Aktaralım
Wordpress'e yazıları aktarabilmek çok kolay. Öncelikle Yönetim Paneli'nde oturum açmamız gerekiyor. Oturum açtıktan sonra Araçlar menüsünde bulunan İçe Aktar alt menüsüne tıklayalım. Açılan ekranda Blogger yazısının altında bulunan Hemen Yükle linkine basalım. İşlem tamamlandıktan sonra ekrana bir uyarı gelecek, Aktarıcıyı Çalıştır linkine basalım.

Ekrana gelen sayfada daha önce indirdiğimiz XML dosyasını seçelim ve Dosya Yükle ve İçe Aktar butonuna basarak yükleyelim.

Yine gelen ekranda kullanıcı ayarı yapmamız gerekiyor. İstersek yeni bir kullanıcı oluşturabiliriz ama ben var olan kullanıcıyı seçmeyi tercih ediyorum.

Bu işlemleri yapınca yazılarınız Wordpress'e eklenmiş olacak.

3.) Kalıcı Bağlantı Ayarını Yapalım
Blogger'da yazıların adresleri şunun gibidir; "http://blogadresi/2018/01/yazi-adi.html". Wordpress'te ise bunu el ile ayarlamamız gerekmekte. Bunun için Yönetim Paneli'nde Ayarlar kısmında bulunan Kalıcı Bağlantılar'a tıklayalım. Özel Yapı'yı seçelim ve şunu aynen kutucuğa girelim:
/%year%/%monthnum%/%postname%.html
Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayalım.

İşte bu kadar... Blogger bloğumuzu Wordpress'e kolayca taşıdık. Yazının başında da belirttiğim gibi ben Blogger'ı öneren bir kimseyim, tavsiyem Blogger'dan vazgeçmeyin. Ancak yine de Wordpress'i istiyorsanız umarım bu yazı yararlı olmuştur.

Kaynak: https://teknoburger.blogspot.com.tr/2018/01/bloggerdan-wordpresse-nasl-gecilir.html

wmaraci
reklam

confused confused ¿ Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 68 / 67
  • Ticaret 4, (%100)
tşkler ancak daha ayrıntılı bilgi olsaydı iyi olurdu blogger kullanan birisi wordpresi kurmadan nasıl sitesini taşıyacak sorması ayıp.
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)

confused adlı üyeden alıntı

tşkler ancak daha ayrıntılı bilgi olsaydı iyi olurdu blogger kullanan birisi wordpresi kurmadan nasıl sitesini taşıyacak sorması ayıp.

Burada Wordpress kurulumundan sonrası anlatıldı. Wordpress kurulumu hakkında internette tonla kaynak mevcut.
confused

kişi bu mesajı beğendi.

NarKo NarKo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)
17 k içerikte ne kadar kayıp olur ve sonraki yazı eklemelerinde ise hem html olarak mı çıkacak url ve iç linklemeler ne olacak hocam. Benim içeriğim az olsa wordprese belki geçerdim ama bana göre blogger hızlı wordpress kullandım bıraktım nedense blogger a daha çok güveniyorum.
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

Kitaplardan önce kendimizi okumaya çalışalım
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)

NarKo adlı üyeden alıntı

17 k içerikte ne kadar kayıp olur ve sonraki yazı eklemelerinde ise hem html olarak mı çıkacak url ve iç linklemeler ne olacak hocam. Benim içeriğim az olsa wordprese belki geçerdim ama bana göre blogger hızlı wordpress kullandım bıraktım nedense blogger a daha çok güveniyorum.

Çok fazla kayıp olabilir diye düşünüyorum. Özellikle tema değişiklikleri için uzunca bir süre ayar yapılması gerek. Size önerim Blogger'da kalın. İllaki geçmek isterim der iseniz uzun bir süre ayar yapıp bir gecede geçin derim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al