wmaraci reklam

Büyük bir firmanın domaini var

33 Mesajlar 2.875 Okunma
wmaraci reklam

budaks budaks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar merhabalar, daha önce şimdi soracağım soru ile ilgili burada çok kez soru gördüm ama genede net bir şekilde bilgi almak istiyorum.
Büyük bir iletişim firmasının bir hizmet/applikasyon isminin yer aldıgı domain düştü ve bende şans eseri görüp aldım. Aldıgım domain örnek olarak; asus.com
Tam olarak örnekte ki gibi bir domain aldım yani bahsettiğim iletişim firmasının kullandıgı ve hergün tv de reklamı dönen hizmetin açık ismi ile ilgili bir domain. Bu domaini düşmeden öncede görmüştüm ama domain 2 yıldır hizmette olmasına ragmen boş olarak duruyordu herhangi bir tasarım yada işlev için kullanılmamış ve öylece kalmış. Şimdi diyeceksiniz ki bu marka şuan hangi domaini kullanıyor. Şuan kullandıgı domainde örnek olarak asusbilgisayar.com olarak örneklendirebilirim. Marka bahsettiğim domain dolu diye örnekte ki gibi bir domain almış. Şimdi ben bu domaini bu firmaya satmayı teklif etsem bu bir suçmudur ? para kazanıcaz derken mahkemelerde sürünür müyüm ? Bu arada bahsettiğim firma tamamen Türk ve erdeyse hergün bu hizmeti için reklamları tv de dönmekte

Asus ile ilgili verdiğim örnekler TAMAMEN ÖRNEKTİR. Aldıgım domainin ASUS markası ile kesinlikle alakası bulunmamaktadır. Şuan önümde duran bilgisayar ASUS oldugu için buradan esinlenip örnek verdim :))

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Weyso Weyso Seslendirme Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 1140
  • Beğeniler 259 / 260
  • Ticaret 5, (%100)
.com global bir alan adıdır,
Ama şirketle İletişim kurup satmak isterseniz ayrı.
Sıkıntı olmayacaktır .

Bilgilerim yanlış olabilir siz yinede araştırınız.
budaks

kişi bu mesajı beğendi.

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Bu yüzden mahkemede başı yananlar var o yüzden siz siteye satılık ilanı koyun ve fiyat belirtmeyin isterlerse teklif verirler.
biletshop budaks

kişi bu mesajı beğendi.

erkaner erkaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek metaratör,inci 2.nesil yazar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 17 / 105
  • Ticaret 19, (%95)
kesinlikle teklifi sen verme tehtit algilaniyor bu sekilde mahkemelik olan cok kisi taniyorum
budaks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
Al satılık diye belirt teklif gelmesini bekle
budaks

kişi bu mesajı beğendi.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Satılık olduğuna dair bilgilendir, elimde bu domain var ilgilenirseniz satabilirim de. Yok isim hakkı bizde zaten falan mahkeme kararıyla alırız derlerse sakın yeme, yok öyle bir şey ama siteyi aktif hale getirir o markayla ilgili paylaşım yaparsan öpücüğü kondururlar haberin olsun ^^
budaks

kişi bu mesajı beğendi.

adm34 adm34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi / Fotoğra
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 338 / 208
  • Ticaret 2, (%100)
Eğer siz gidip adamlara elimde bu domain var size satayım diye teklifte bulunursanız mahkeme kötü niyetli kullanımdan karşı tarafı haklı bulacaktır. Eğer domaini adamların logosunu ve ürünleriyle alakalı içeriklerini kullanmadan yayına sokarsan, muhtemelen adamların tescili olduğu için size dava açacaklardır(tescil içeriğine bakarak başka bir alanda marka tescili yapılabilir mi bilemedim). DNS bilgileriniz gizli değilse size zaten ulaşacaklardır(eğer belirttiğiniz kadar büyük bir firma ise). Bu süreçten sonra sizden domaini almak isteyeceklerdir. Ve mahkeme yoluna başvuracaklarını belirteceklerdir. DNS bilgileri gizli ise çok uğraşmak isterlerse -bildiğim kadarıyla- Domain firmanızdan bilgilerinizi alıp size ulaşabilirler. Size dava açmaları durumunda kendinizi başarılı bir şekilde savunursanız domaini kaptırmazsınız, yok eğer savunamazsanız muhtemelen domaini kaptırabilirsiniz. https://www.dndisputes.com/ adlı sitede açılan davalar ve sonuçlarını görebilirsiniz. Bu tarz davalarda karşı tarafa domain kaptırma oranları %80 olarak gözüküyor (benim tahminim,sitede yazıyor mu bilmiyorum). Benim görüşüm dikkatli olmanızda fayda var. Ben olsam öyle bir domain gördüğümde alırmıydım? Evet alırdım :D Ama bence adamlara satmayı teklif etmeyin. Kendi ayağınıza kurşun sıkabilirsiniz.
budaks

kişi bu mesajı beğendi.

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Her şekilde elinizden alırlar. Şehir efsanelerine inanmayın

En basit hali ile Dav açsalar Savunma bütçenizi onların bütçesi ile karşılaştırın :)

.com Uluslar arası değil ABD uzantısı bu arada
budaks

kişi bu mesajı beğendi.

www.Hizliisler.com

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)

erkaner adlı üyeden alıntı

kesinlikle teklifi sen verme tehtit algilaniyor bu sekilde mahkemelik olan cok kisi taniyorum

Aynen
budaks

kişi bu mesajı beğendi.

SpeedTroller SpeedTroller CODe! Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 305 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
Yapılan yorumlardan genel bir açıklama yapmak istiyorum. İlk olarak domaini satılığa çıkarın. Sonrasında firma domain ile ilgileniyorsa zaten size ulaşacaktır. Sizden domaini vermenizi isterlerse domain satılıktır ilan üzerinden yada direk size ulaşarak teklif yapabilirsiniz gibi bir açıklama yapabilirsiniz. Bu açıklama sonunda ya teklif sunarlar yada yasal olarak işlem yapacaklarını belirtecektir. Yasal olarak işlem yapılmaya başlanırsa eğer kendinizi savunacak doğru bir avukat veya kendi açıklamanızı yapamazsanız davayı diğer taraf kazanabilir. Kendinizi iyi olarak açıklarsanız ve yasal adımlardan karşı taraf yarar göremez ise verecekleri teklifleri arttırmak size kalıyor.

Ve kendi düşüncemi söylemem gerekirse dava açsalar bile sizin kazanmanız gerekli ama Türkiye kanunlarında sonuçlar farklı olabiliyor.

Edit: Domainle ilgili davalara WIPO bakıyormuş :) adm34
adm34 budaks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al