wmaraci reklam

DMCA'lı siteler google'da önüme geçiyor ne yapabilirim?

6 Mesajlar 802 Okunma
wmaraci reklam

observer observer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 10, (%90)
Merhaba arkadaşlar başlık biraz karmaşık olabilir kusura bakmayın. Esas olarak derdim şudur. Web sitemiz önemli bbir keywordde 8. sırada ancak 1 sayfada 7 tane site gösteriliyor 3 tane DMCA yemiş site linki kaldırılmıştır diyor ve bizim sitede 2.sayfa 1. sırada çıkıyor. Bunu aşmak adına yapabileceğimiz birşey var mı? Ne bileyim bunu google'a bildirmek vb. gibisinden ? İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Zamanla o sitelwr kendiliğinden düşecektir. Ve sizin sitenizin içeriği kaliteli ise yukarı çıkacaktır. Sayfaniz için yazınızı daha da düzenlemeyi anahtar kelime varyasyonları eklemeyi sosyal ağlarda paylaşmayı deneyebilirsiniz. Dmca lı siteler sizden üstte ise mutlaka zamanla düşer alta

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

• Üyelik 31.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 10, (%90)
Anladım hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Ama şöyle ki, bu DMCA'lı siteler gözükmüyor google'da google kaldırmış. İlk sayfada 10 tane site olması gerekirken, 7 adet site var. Benim ki 8 deyken 2.sayfa 1. sırada. sofu44

HbY HbY | hepSi Bir yaLan | Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilisim Sektoru
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 6 / 55
  • Ticaret 11, (%100)
o zaman yine sonuç aynı biraz daha sabırlı olursanız sizin sayfanız ilk 10 arasına girer ve sizin arkanızdan 2 site daha girer sıralamaya.
Konu dışında önce DMCA'nın ne yaptığını bilmek gerekiyor. DMCA tarafından şikayet alan site inceleniyor ve eğer gerçekten diyelim telif haklarına aykırı bir link ise o link DMCA tarafından Google'ye bildiriliyor. Google uyarı mesajını aldıktan sonra belirli bir süre o linki sıralamada tutuyor ama DMCA uyarısınıda gösteriyor, belki içerik değişirde site kendini düzeltir diye. Yani 10 sayfa yerine 3 sayfa gösterilmesinin nedeni hala o sürenin dolmamış olmasından kaynaklanıyordur. Eğer o 3 site telif hakkını öder yada gerekli onayı alırlarsa sıralamadan düşmeyebilirlerde.

Şimdi gelelim başka bir meseleye.
Siz o linki bu önünüzde ki üç sitenin önüne çıkarmak istiyorsunuz aslında. Diğer üç siteyi yada sıralamada ki 10 siteyi kaale almayıp kendi linkinizin ilk sayfada yer almasını istiyorsanız seo yapmanız gerekiyor. Bu demek değildir ki gidip seocu gezinen adamlara üç beş kuruş para verip sıralamada yükselmeyi beklemek. O Linki facebook ta beğeni alabilecek 2 yada paylaşabileceğiniz daha fazla sayfada paylaşın.
Twitter da yine öyle yada diğer paylaşım sitelerinde. Alabiliyorsanız sağlam backlink alın. Diğer siteleri kafaya takarak olmaz bu iş.

https://kadinveaile.net
wmaraci

• Üyelik 31.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 10, (%90)
HbY yorumunuzun için teşekkür ederim hocam, ben diğer siteleri dert ettiğim için değil, 8. sırada olmama rağmen, 2 sayfada çıkıyor olmaya taktım kafayı. Eğer birinci sayfa da çıksak hatrı sayılır bit hit alacağızdır diye düşünüyorum. 100 bin arama hacmi olan bir kelime çünkü. Onun dışında söylediklerinize hak veriyorum. Zaten ona uygun bir çalışma yapıyorum siteye, alexa değeri 500 altı olan bir siteden footer link aldık, yine benzer bir kaç çalışma daha yapmaktayız. Tekrar teşekkürler ilginiz için.

HbY HbY | hepSi Bir yaLan | Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilisim Sektoru
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 6 / 55
  • Ticaret 11, (%100)
Biraz daha sabırlı olmanızı diliyorum o zaman. Emeklerinizin karşılığını alırsınız. Ama sosyal medya daha çok önemli Alexa 500 altı bir siteden link almak yerine Facebook ta Tek paylaşımda onlarca beğeni ve yüzlerce görüntülenme eşiğine sahip bir kaç sayfadan link verirseniz daha cazip olur.
observer

kişi bu mesajı beğendi.

https://kadinveaile.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al