wmaraci reklam

E-Ticaret Sitesi Açmak İstiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim Ne Yapmalıyım ?

17 Mesajlar 1.865 Okunma
wmaraci reklam

Arwenn Arwenn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 527
  • Beğeniler 212 / 119
  • Ticaret 11, (%100)
Merhaba dostlar e-ticaret sitesi açmak istiyorum nelere dikkat etmeliyim hangi hususlarda uyanık olmalıyım ayrıntılı bilgi verirmisiniz birde ne tur şeylerin satışını yapmalıyım ? Günde ne kadar süre ayırmalıyım gibi ayrıntılı bilgi verirmisiniz rica etsem ?

Gorevcim.com ile Hemen Para Kazanmaya Başla
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

TurkCraf TurkCraf Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet Bilişim Hizmetleri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** T**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 72 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba , ilk olarak ne yapacağınıza karar vermeniz doğru olur aslında ama fikir istiyorsanız , yöresel ürünler satışını yapabilirsiniz , veya ucuz hediyelik eşyalar satabilirsiniz.

- Sistemi oturtana kadar günde 7-8 saat ayırmanız gerekebilir.
- Eticaret yazılımı konusunda size yardımcı olabilirim iyi çalışmalar dilerim.
Arwenn

kişi bu mesajı beğendi.

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konuda atacağınız adımların yasal olmasını öneririm. Aksi halde çok büyük ama çok çok büyük sorunlarla karşılaşırsınız.

e-ticaret için olmazsa olmaz bir durum şirket sahibi olmak.

Eğer bu durumu aşabilirseniz gerisi sizin için daha kolay olacak.

e-ticaret işine girecekseniz ve kazanç elde etmek istiyorsanız gününüzün çoğunu buna ayırmanız gerekiyor ilk 1-2 yıl.

Uyanık olmak konusuna gelince e-ticaret için kurulan siteler var ve sizi kendilerine bağlıyor bir çoğu. host+domain haricinde her yıl sizden hizmet parası alacaklardır. Bir çoğu dolar kuru üzerinden hareket etmekte. Bu işlerden anlıyorsanız iyi bir script bulmanızı veya iyi bir firma ile çalışmanızı öneririm. Bulduğunuz firmaları mutlaka internette araştırmalarını yapınız. Referanslarımız kısımlarını inceleyiniz. Eğer bir çok referans çökmüş veya ulaşılamıyorsa o firmalarla çalışmamanızı öneririm.
Arwenn

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.ilgikolik.com

• Üyelik 30.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 527
  • Beğeniler 212 / 119
  • Ticaret 11, (%100)

TurkCraf adlı üyeden alıntı

Merhaba , ilk olarak ne yapacağınıza karar vermeniz doğru olur aslında ama fikir istiyorsanız , yöresel ürünler satışını yapabilirsiniz , veya ucuz hediyelik eşyalar satabilirsiniz.

- Sistemi oturtana kadar günde 7-8 saat ayırmanız gerekebilir.
- Eticaret yazılımı konusunda size yardımcı olabilirim iyi çalışmalar dilerim.

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 527
  • Beğeniler 212 / 119
  • Ticaret 11, (%100)

SEBTURKA adlı üyeden alıntı

Bu konuda atacağınız adımların yasal olmasını öneririm. Aksi halde çok büyük ama çok çok büyük sorunlarla karşılaşırsınız.

e-ticaret için olmazsa olmaz bir durum şirket sahibi olmak.

Eğer bu durumu aşabilirseniz gerisi sizin için daha kolay olacak.

e-ticaret işine girecekseniz ve kazanç elde etmek istiyorsanız gününüzün çoğunu buna ayırmanız gerekiyor ilk 1-2 yıl.

Uyanık olmak konusuna gelince e-ticaret için kurulan siteler var ve sizi kendilerine bağlıyor bir çoğu. host+domain haricinde her yıl sizden hizmet parası alacaklardır. Bir çoğu dolar kuru üzerinden hareket etmekte. Bu işlerden anlıyorsanız iyi bir script bulmanızı veya iyi bir firma ile çalışmanızı öneririm. Bulduğunuz firmaları mutlaka internette araştırmalarını yapınız. Referanslarımız kısımlarını inceleyiniz. Eğer bir çok referans çökmüş veya ulaşılamıyorsa o firmalarla çalışmamanızı öneririm.

Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkürler zaten yasal yapmak istiyorum fakat şirket açmak için gereken şeyler nedir ? Ayrıntılı yazarmısınız ?

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Yeni başlayanlar için şahıs şirketi açmanızı öneririm. Hem açılışı hem idare etmesi hemde kapanması çok kolaydır. Limited şirketi açılışı, idare etmesi ve kapanması zordur.

Şirket açmak konusunda aşağıdaki linki incelemeni öneririm. Aşağıdaki adreste her şey detaylı yazılmış.

https://medium.com/mali-müşavir-evren-özmen/şahıs-şirketi-masrafları-38cdd086e335

Not: e-ticaret yapacağınız için ticaret odası evraklarına ihtiyacınız var. Ayrıca ETBİS sistemine dahil olmanız gerekir e-ticaret için.

Şirket kurma aşaması ile meşgul olurken bir yandan da siteniz için isim aramanızı öneririm.

http://www.ilgikolik.com

wpdenizi wpdenizi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 36 / 152
  • Ticaret 1, (%100)
1- Kesinlikle yasal olmalı.
2- 2.000 TL civarı bir masrafla kolayca bir şahıs şirketi kurabilirsiniz.
3- E-Ticaret yazılımlarına boşuna para vermeyin. Bir defalık olsa neyse, her yıl para vermeniz gerekli ve çok fazla bence.
4- E-Ticaret sitesi için Woocommerce işinizi fazlasıyla görür.
5- Kredi kartıyla ödeme almak için İyzico gibi bir aracı firma ile çalışın derim. Evet komisyon alıyorlar ama bankalarla anlaşmaktan daha karlı.
6- Ne satarsanız satın, ama alanın memnun kalacağı şeyler satın.
7- Zaman konusunda ise, ne kadar çok zaman ayırırsanız, o kadar başarı ihtimaliniz artar. Özellikle başlarda.
8- Ne yaparsanız yapın, ama sakın ben bu işi yapamayacağım galiba demeyin.

Şimdiden başarılar dilerim.
Arwenn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 527
  • Beğeniler 212 / 119
  • Ticaret 11, (%100)
wpdenizi değerli yorumunuz için teşekkürler.

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Selamlar. E-Ticaret yazılımları sağlayan firmalardan ben şimdiye kadar hiçbir hayır gör(e)medim. Onun yerine müşterilerime sıkça yaptığım Wordpress kullanmanızı tavsiye ederim. Bunun sebebi; hem size çok çok daha ucuza mal olacaktır hem daha önce wordpress ile uğraşmışsanız (film sitesi, blog sitesi vs. farketmez) kolay yönetimi olması hem de sitenizin istediğiniz her detayı değiştirebilmenizdir.

Ayrıca ben zamanında 1-2 sene E-Pin satışı yaptım, herhangi bir şirketim olmadığından Shopier altyapısını kullandım. İnstagram'da ilk Shopier altyapısını kullanan site bendim, benden öncekiler hep html tema ile sonteklif'e yönlendiriliyordu. Benden gören herkes o alana dönmeye başladı.

Diyeceğim o ki e-pin satış sitesinde ilgilenmediğim halde harçlığımı çıkarabiliyordum. Ortada herhangi bir kargo veya fiziksel bir ürün olmadığından stok derdi falan da yoktu. Ben herhangi bir sıkıntı da görmedim. Belki fiziksel ürün satarken falan en azından şahıs şirketi kurulması gerekirdir ama bende öyle bir sıkıntı yoktu. Zaten ödeme de benim sitemden yapılmıyordu. Ödeme esnasında Shopier'in sitesine yönlendiriliyordu, ödeme yapıldığı zaman da sipariş onaylandı şeklinde geri dönüş sağlanıyordu siteye.

Siz de açacağınız E-Ticaret sitesini Wordpress altyapısı ile kurmak isterseniz buyrun link;
BURAYA TIKLA
Arwenn

kişi bu mesajı beğendi.

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri

• Üyelik 30.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 527
  • Beğeniler 212 / 119
  • Ticaret 11, (%100)
emreyavsan teşekkürler dostum benimde aklımdaki fikir e pin satışı idi bunları nereden tedarik ederim rica etsem soylermisin rp vs. de satmak istiyorum yardımcı olursan çok iyi olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al