wmaraci reklam

E-Ticaret sitesi kurmak

6 Mesajlar 744 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

2000 2000 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek MT
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 18 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Tamamen resmiyete dayalı olarak bir e-ticaret sitesi kurmak istiyoruz. İki ana başlık ile sorularımız bulunmakta. Direk sorulara giriyorum.

• Resmiyet kazanma ve vergi ödemek için ayrıntılı bilgi ?

• Wordpress üzerinden kredi kartı ile ödemek için bankaların apilerini yükleyebilecek miyiz ? nasıl olacak

• Neler önerirsiniz?

wmaraci
reklam

SosyalVagon SosyalVagon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 90 / 21
  • Ticaret 3, (%100)
woocommerce ile yapılabilir ama ben opencart ya da türevi yazılımları tercih ederdim.
bankaların apileri yüklenebilir onun için eklenti yazdırmak gerekir. (wordpress)
iyzico ile wordpress eklentisini ücretsiz halledebilirsiniz (iyzico sanal pos kullanmak isterseniz)
resmiyet kazanmak için vergi ödemek şart, bunu devletten bilgi alabilirsiniz.
önerim e-ticaret yazılımları olur ama bunlar için ek ücret ödemek istemezseniz woocommerce kullanabilirsiniz.
2000

kişi bu mesajı beğendi.

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
E-Ticaret sitenizin altyapısını Wordpress yerine Prestashop veya Opencart gibi sistemlerden oluşturun. Bu sistemler tamamen E-Ticaret için yapılmış ve stabilitesi kaliteli sistemlerdir.

Kredi kartı ile ödeme almak için PAYTR gibi ödeme sistemlerini kullanabilirsiniz. Bu sistemler genellikle tüm kredi kartları ve ön ödemeli kartları kabul etmektedir. Ek olarak Opencart, Prestashop ile uyumlu modülleride mevcuttur.

Yasalara uygun iş yapmak için bir muhasebeci ile görüşüp e-ticaret hakkında detaylı bilgi almanız en sağlıklısı olacaktır. Genel olarak bir şirket kurmanız gerekiyor. Bunun için şahıs şirketi kurarak başlayabilirsiniz. Vergi ile ilgili tüm konuları muhasebeciden destek alarak öğrenebilirsiniz.

Uyarı: Muhasebecinizi iyi seçin. Finansınızın kontrolünü (kısacası mekanizma) döndüren kişi odur :)

İyi çalışmalar. Bol şanslar !
2000

kişi bu mesajı beğendi.

kisabiara kisabiara Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 33 / 60
  • Ticaret 15, (%93)
işi büyütmek gibi bi amacınız varsa opencart gibi daha kapsamlı yazılımlar tercihiniz olmalı sonuçta wordpress'in amacı belli.

Kaldı ki opencart gibi yazılımlar dahi bir noktadan sonra yetersiz kalmakta ve özel yazılıma itmekte. işe başlamadan önce ne kadar paranız var bilmiyorum ama 100.000'den yukarı ise özel yazılım ile başlamanız.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BluemR BluemR E-Ticaret Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 7 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam son zamanlarda herkes tarafından bir e-ticaret sitesi kurayım para kazanayım olayı aklında. Öncelikle işin içinde biri olarak, e-ticaret sektörüne girmeden sektör ile ilgili iyice bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. E-ticaret sektöründe rekabet çok yüksek düzeyde hele de ürünler XML ile ile çekip e-ticaret yapan daha doğrusu yapmaya çalışan çok kişi var sektörde tutunmak istiyorsanız ya reklam bütçeniz çok iyi olmalı yada ürünleriniz farklı olmalı.

> Resmiyet için öncelikle şahıs işletmesi açmanızı tavsiye ederim giderleri en az ve açılışı en hızlı olan vergi mükellefiyeti başlangıç için idealdir. Ortalama 1 gün içerisinde vergi levhanızı alabilir satışa başlayabilirsiniz. Maliyeti ortalama 500 ile 1000 TL arası tutmaktadır size yakın olan bir mali müşavirden bilgi talep edebilirsiniz. Resmi kısmı takip etmelisiniz ve muhasebecinizi sürekli kontrol etmelisiniz (Aklınıza takılan birşey olursa mesaj atabilir veya konu altından yazarsanız cevaplayabilirim işimde çoğu vergi olaylarını kendim takip ediyorum lise üniversite ve bir sürede mali müşavirlik ofisi deneyiminden sonra muhasebeyle ilgili sorun çekmiyorum :) )

> Tek tek banklardan sanal pos almanız yerine ödeme aracı kuruluşlar ile daha az maliyet ve daha hızlı bir şekilde sanal pos sistemine sahip olabilirsiniz. Aşağıda bazı ödeme alma kuruluşlarını yazıyorum size uygun olanı seçebilirsiniz.

*İyzico
*Hepsipay
*Payu
2000

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
E-ticaret yazılımı olarak Opencart tavsiye ederim.

Bir arkadaş Opencart yetersiz kalmakta ve özel yazılıma itmekte demiş ancak unutulmamalıdır ki Opencart açık kaynak kodlu bir yazılım olarak geliştirilmeye zaten müsaittir ve yetersiz kalmaz kesinlikle.

Kiralık yazılımlardan uzak durun, para tuzağından başka bir şey değildir.

Unutmayalım ki Wordpress bir blog yazılımıdır. İlk zamanlar ihtiyacınızı karşılayacak gibi görünse de bir süre sonra mutlaka problem yaratacaktır.

Vergi konusunda ise, bulunduğunuz yere yakın olan bir vergi dairesine gidip bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır.

Kolay gelsin.
2000

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al