wmaraci reklam

Facebook Benzeri Site

9 Mesajlar 1.304 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar merhaba,
Bir sosyal ağ projem var, hiç denenmemiş ve tutacağına inandığım bir şey. Maliyet tahmini için soruyorum Facebook benzeri bir siteyi (benzerinden kastım konsept benzerliği değil sitenin özellikleri açısından benzerlik) kaç liraya yazdırabilirim?

Sözleşme yapacağız ben yazılım firmasına tüm detayları ile site özelliklerini vereceğim o da kodlayıp süresi içinde teslim esecek. Bunun için ücret tahmini rica ediyorum.

İkincisi de ilk etapta tanıtım için yatırımcıyı nasıl bulabilirim? 50-100 bin kadar yatırım almak istiyorum projeye.

wmaraci
reklam

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Sadece kodlama için 50.000 TL yi gözden çıkarman gerekebilir. Tamamen size özel, sözleşmeli bir şekilde yazdırılması gerekiyor.
Sosyal ağ projeleri için yatırım bulmak çok zor bir duruma geldi. Çok fazla kişi bu sektöre girmek istedi, çok fazla site açılıp kapandı. Bu yüzden bu tür bir projeye girecekseniz kendi sermayenizi kendiniz oluşturacaksınız.

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam 50 bin TL falan bir şekilde toparlanır da projenin tutması için ilk 3-5 yıl reklam verilmesi falan gerekiyor bu sıkıntı.

Evet bu alana girmek isteyen çok ama sağlam fikirle giren çok az. Onlar da tutturdu zaten. Adam tutmuş Facebook'un aynısını yapmış onu kim niye kullansın ki? Benim kafamdaki proje iddia ediyorum tutacak bir proje, tutacağına bu kadar eminim çünkü ben empati kurdum, boyle bir site olsa hesap açar mıyım diye düşündüm, cevabım da kesinlikle evet oldu.

TEHET TEHET Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 96 / 374
  • Ticaret 1, (%100)
NovemberNight fikir size ait olduğu için empati yaparken taraflı düşünüyor olabilirsiniz. Başka kişilere sorarak daha doğru kararlara ulaşabilirsiniz.
steel BerkayYerbasan NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Üzgünüm ama arkadaşlar haklı ayrıca sosyal ağ sitesinin yönetimi seni çok kasacaktır. Tavsiyem uzak durmanızdır...
USD

kişi bu mesajı beğendi.

MobilOdemeBozdur MobilOdemeBozdur Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobil Ödeme Bozum
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 433
  • Beğeniler 61 / 61
  • Ticaret 12, (%100)
Soru olarak kullanıyorum.
1-) Sitenizi neden kullanayım Facebook var iken?
2-)Site sizin olduğu için ben geleceğim ama arkadaşlarım gelmedikten sonra tek başıma ne yapabilirim sitede?

Ama derseniz belirli bir kitleye yönelik olacak mesela Facebook gibi her işten veya yaştan kişi giremeyecek o zaman tutacağını düşünüyorum.

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Arkadaşların dediği gibi sosyal ağ projeleri biraz riskli ve uğraştırıcıdır.

Risk sebebiyetleri açık ve net ortada. Facebook,Twitter gibi devasa sosyal medya siteleri sizin büyümenize göz yumup bırak ya o da aramıza katılsın demez. Sizin gerçekten kullanıcıya bir şey kattığınız görür ve onların kullanıcılarını etkilediğinizi farkederlerse işe el atıp size engel olmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Buna iyi bir ihtimal firmanızı satın almaları eklenir fakat bu durum dışındaki tüm yöntemleri size zarar verecektir.

Diğer bir olay ise uğraşacaksınız. Sosyal Medya siteleri tek bir kişi veya 10 kişi ile yönetilemez. Destek ekibinizden, yazılım ekibinize vb. bir çok çalışanı bünyeniz altında barındırmalısınız. Örnek verelim; çok büyüdünüz ve 15 milyon kullanıcınız günlük 10 milyon tekil ziyaretçiniz oldu diyelim. Size 50 bin tl ye yazılımı yazan arkadaş, daha güzel bir rakama başka firmalara açıklarını neen satmasın ? Bu yüzden bir yazılım ekibiniz olmalı. Kendinize ait "TAMAMEN(Fiziksel Olarak)" Serverlarınız olmalı...

Yapılamaz değil hevesinizi kırmak istemem. İrlanda dan Facebook çıktı, Rusyadan Vk, Amerikadan Twitter. Neden Türkiye'den de bir sosyal medya çıkmasın diyor insan açıkçası.

Ek olarak son eklemek istediğim bir şey var. Devletimiz internet kullanımızı eline almak istediği için yakında Çin vb. diğer ülkeler gibi burada sosyal medyalara erişim kapanacaktır. Bu nedenle Türk bir sosyal medya sitesine ihtiyaç duyulacaktır. Bunu bir araştırın gerekirse ilgili makamlara ulaşarak projenizi sunun.
USD

kişi bu mesajı beğendi.

sefacandemir.com.tr

USD USD Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Özel Şirkette Sekreter
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 249 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Versiyon 1: https://wmaraci.com/forum/geyik/sahibinden-site-374748.html

Ek Olarak: Aman Öyle bir Site Açıyım demeyin hocam walla sizi bile satın alırlar.

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Bu projede 3-6 ayda donusum beklemeyin en erken size donusumu 2-3 yıl , yazılımı kendiniz yazın yada öğrenin jenerik bir domainle başlayın 100 bin tl i gözden cikarin.

Ek Olarak: Bence boş bir proje ama hayalinizde bir proje ise neden denemeyesiniz ? Kaç kere dünyaya geleceksiniz
USD

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al