wmaraci reklam

Fake Pr Nedir? Nasıl Anlaşılır?

17 Mesajlar 2.151 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
merhabalar şimdi boşa düşecek domainlerin bazılarının pr değerleri var ancak bunların hangisinin gerçek pr hangisinin fake pr olduğunu nasıl sorgulayacağız fikri olan sakın bana fake sorgulama sayfasını link atmayın bana pek mantıklı gelmiyor mantıklı açıklamalar yaparsanız çok sevinirim mesela anadoluekspres.com sizce fake mi ?

yani sorgulama sayfasına yönlendirmeyin derken buradan hürriyeti sorguladım fake diyor :) nasıl anlayacağız nasıl güveneceğiz

http://www.rankchecker.com/?domain=hurriyet.com.tr

wmaraci
reklam

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Hürriyet gibi bir gazete sitesinin Pagerank değeri 8 ancak Fake olarak gösteriyor ilginç değilmi? :) Bence site de sorun olabilir diye düşünüyorum. Tek bir yere bağlamamak gerekiyor. Farklı siteler üzerinde hızlı sorgular yaparak aslında çelişkide kalmamak gerekiyor. Belki fake olabilir ama bu Hürriyet'in kendi sorunu bizde bundan sonra tanıtım yazısı ve link satın almayız :p

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
Fake pr şudur. Zamanında prler esas alınıp yansıtılıp ve güncelleniyorken örneğin pr5 bir siteyi 301 ile farklı bir domaine yönlendirdiğinde, yönlendirdiğin domain o pr yi alıyordu. daha sonra 301 i bozuyorlardı 2 adet pr5 domain ortaya çıkıyordu.

Birisi gerçek, diğeri fake.

Ama şuan pr nin bir önemli yok pr 0 gibi gözüken bir domain pr8 siteden daha fazla pageranka sahip olabilir.

PR ye bu kadar bağlı kalırsanız hiç bir halt edemezsiniz ne seo açısından nede başka bir açıdan. 8 sene öncenin olayına bağlı kaldınız hala anlam veremiyorum.

Ne pr imiş. Güncellenmeyecek dedi zaten adamlar milattan önce artık.
oguzhan

kişi bu mesajı beğendi.

>/dev/null 2>&1

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
pagerank mı kaldı

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Pagerank kalktı artık, fake olsa ne olur olmasa ne olur :)

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Pagerank kalktı diye bir ibaresi yok Google'ın. Link ticareti nedeniyle suistimal edildiği için sadece Google geliştirici ekibinin erişimi var. Bunca kaynak var. Hadi ingilizce yetersiz de ezberden ne de güzel sallıyorsunuz. O yok, bu kalktı, şunun önemi yok... Bu kadar yetkinseniz Google'a iş başvurusu açın ya da kendi arama algoritmanızı yazın.
Türkiye'de herkesin her konuda fikri var.
aktuelsoylesi

kişi bu mesajı beğendi.

SynapseMm SynapseMm Yalan Dünya... Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 200 / 201
  • Ticaret 4, (%100)
PR kalktı ama etkisinden kalkamadı millet.Şu PR yerine gelecek yeni sistem bir an önce getirse Google iyi olacak.
aktuelsoylesi

kişi bu mesajı beğendi.

Derdi Dünya olanın Dünya kadar derdi olurmuş.

• Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Pagerank kalktı diye bir ibaresi yok Google'ın. Link ticareti nedeniyle suistimal edildiği için sadece Google geliştirici ekibinin erişimi var. Bunca kaynak var. Hadi ingilizce yetersiz de ezberden ne de güzel sallıyorsunuz. O yok, bu kalktı, şunun önemi yok... Bu kadar yetkinseniz Google'a iş başvurusu açın ya da kendi arama algoritmanızı yazın.
Türkiye'de herkesin her konuda fikri var.

Hocam bomboş yorum yapma kim neyi sallıyor. 6 sene öncesinin prlerinin hiç biri gerçek falan değil.

Pagerank var ama kimse göremez göremediği için pr5 gerçek sandığınız domainlerin hiç biri o pr de olmayabilir.

Bu arada bilme konusuna gelince evet çok biliyorum. Biliyorum ki günlük 1M üstü tekil hiti elimde barındırıyorum.

Biz yukarıdaki istatistiği tek sitede biryerimizden birşeyler sallayarak yapmıyoruz.

Google gel çalış dese sen kimsin derim.

Saygılar.
berkakalinn mrtdncr

kişi bu mesajı beğendi.

>/dev/null 2>&1

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
Madem kalktı adamlar pr düşecek domainleri backorder ile almaz illaki önemi olduğunu düşünüyorum ayrıca millet o kadar tanıtım yazısı için burada ticaret yapmaya çalışıyor inanmayan ,geçenlerde de bu konuda ticaret bölümü yukarı taşındı diye açtığım tanıtım yazısı ticaretine baksın açılan başlıkların yüzde 80 pr şu kadar yazından tanıtım pr şu kadar yazıdan link satışı diye ticaret yapmaz yorumlar çok ilginç şuanda desem ki pr 5 domain düşmüş millet kapışır al işte gereksiz bir yorum daha Caesar boş boş konuşana bakar mısın bizde biliyoruz pr güncellemesi yapılmadığı

• Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
Kapışır cahil olduğu için kapışır evet. Ben sana PR0 bir domain söylerim PR 8 sandığın domainden 50 kat daha fazla getirir verir adama.

O pr 6 7 8 sandığınız domainlerin çoğu belki pr 1 e çekildi ama siz göremiyorsunuz. Ama6 sen önce pr0 olan ve şuandada pr0 olarak gözüken bir çok domain belki pr9 anlamamak için çabalıyorsunuz.

Tanıtım yazısı dediğiniz şeyde saçmalıktan öteye gitmez.

Çok biliyorum sanıyorsanız istatistikle gelin günlük maksimum 1000 5000 10000 hitli sitelerinizle einstain sanıp kendinizi ortaya saçmalıklar sallamayın.

Neyse son mesajım.

Ek Olarak: Ekstra olarak pagerank ile fake pr arasındaki farkı dahi bilmeden karşındaki adama saçmalam demek inanılmaz özellikle sana birşeyler öğretmeye calışan bir adama. Bu bilgileri insanlar parayla satın alınamıyor ondan sonra neden kimse artık bişey paylaşmıyor diye yakınıyorsunuz.

Siz kendinizi çoktan einstain moduna sokmuşsunuz bizim bişeyler öğretmeye calışmamız zaten başından itibaren hata.

Saygılar.

>/dev/null 2>&1
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al