wmaraci reklam

Full sürüm programlarda virüs hk.

7 Mesajlar 659 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
program içindeki kodlarla oynayınca programlar bunu virüs olarak algılıyor diyorlar ama bu ne kadar doğru? full sürüm programlarda virüs olayı hakkında bilgisi olan var mı?

mesela dün bi detaylı malwarebytes taraması yaptım,

bunlar çıktı.

wmaraci
reklam

semx semx insolissistibiturbalocis Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 120 / 63
  • Ticaret 2, (%100)
Full sürüme getirilmiş programların çouğunu, neredeyse her virüs programı virüs olarak algılıyor. Çok kez indirip kullandım ama (işin arka planını bilemem) hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Full sürüme getirilirken kullanılan/eklenilen dosyalar virüs olarak görülüyor zaten..

Ben de zamanında merak edip ufak bir araştırma yapmıştım, problem olmayacağı kanısındayım.

Not: Güvenilir sitelerden indirilen programları kastediyorum. Görülen her virüsü de "amaan bi şey olmaz" deyip geçmemek lazım elbette :)

Satılık torrent oyun sitesi: https://wmaraci.com/forum/3410458-mesaj1.html

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)

semx adlı üyeden alıntı

Full sürüme getirilmiş programların çouğunu, neredeyse her virüs programı virüs olarak algılıyor. Çok kez indirip kullandım ama (işin arka planını bilemem) hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Full sürüme getirilirken kullanılan/eklenilen dosyalar virüs olarak görülüyor zaten..

Ben de zamanında merak edip ufak bir araştırma yapmıştım, problem olmayacağı kanısındayım.

Not: Güvenilir sitelerden indirilen programları kastediyorum. Görülen her virüsü de "amaan bi şey olmaz" deyip geçmemek lazım elbette :)

yok hocam. kurduktan sonra yine algılamıyordu, şu malwarebytes denen program baya övülmüş internette bende denedim 5 10 tane malware buldu, chromedaki eklentiye kadar.

bi de o dosyaları sildim. programlar hala çalışıyordu. bence sizde bir taratın malwarebytes ile.

Stanley Stanley WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 7 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
1) Antivirüs programları şirketlerin yazılımlarını koruma amacıyla cracklenen programların tümünü veya crack dosyalarını virüs olarak algılamaktadır.
2) Programı crackleyen şahıs "babasının hayrına yapmayacağı için" kendi virüsünü koyarak (botnet,keylogger,trojan vs.) crackli versiyonu yayımlamakta.

Yukarıdaki 2 seçenekte piyasada uygulanmakta. Gerçekten virüs mü var yoksa şirketi koruma amaçlı mı virüs olarak görüyor muamma.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

semx semx insolissistibiturbalocis Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 120 / 63
  • Ticaret 2, (%100)

osidosi adlı üyeden alıntı

yok hocam. kurduktan sonra yine algılamıyordu, şu malwarebytes denen program baya övülmüş internette bende denedim 5 10 tane malware buldu, chromedaki eklentiye kadar.

bi de o dosyaları sildim. programlar hala çalışıyordu. bence sizde bir taratın malwarebytes ile.

Baya övülebilir ama bu bilgisayara zarar vermeyecek, sadece sürümü full hale getirmek için kullanılan dosyaları virüs olarak algılamasının doğru olacağı anlamına gelmez.

Dosyayı zararlı olarak algılayabilir ama dediğim gibi, kullanılmasının amacı belli: programı full sürüm yapmak.

Türk siteleri için konuşacak olursak zaten belli başlı siteler ve forumlar var. Bilinen, güvenilen siteleri kullanırsanız böyle ufak virüs ya da malware'ler kafanıza takılmaz.

Satılık torrent oyun sitesi: https://wmaraci.com/forum/3410458-mesaj1.html

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Ben crackleyene kadar interneti kesiyordum sonrada virüsleri siliyordum sonra interneti bağlıyordum bazende crack gitmesin ve zararlı olmasın diye programların internetini kısıtlıyordum.

kursatinci kursatinci Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Crack programlarının çoğunun içinde Truva atı virüsü vardır, kimse durduk yere bir programın crackini yapıp ücretsiz bir şekilde paylaşmaz, paylaşıyorsa içinde Truva Atı ya da KeyLogger olabilir. Truva Atı (Trojan) Virüsü sayesinde virüs sahibi uzaktan bilgisayarınıza erişim sağlayarak bilgisayarınızda çoğu şeyi yapabilir. Kameranızdan sizi izleyebilir, dosyalarınızı görüp kendine alabilir, size dosya yükleyip çalıştırabilir, monitörünüzü remote ederek kullanabilir ve daha yüzlerce şeyi yapabilir. Eğer kullandığı Remote Application Tool'un içerisinde KeyLogger da varsa bastığınız her tuş virüs sahibinin KeyLogger havuzuna kaydedilecektir.

Peki biz bu crack programlarını çalıştırırken nasıl bilgisayarımızı kötü amaçlı yazılımlara karşı koruruz diye soracak olursanız.
Bunun için size önerim Sandboxie adlı yazılımdır. Bu yazılım sayesinde bir programı Sanal Cihaz içinde çalıştırır gibi çalıştırarak bilgisayarınız ile alakasını tamamen keser. Ve crackinizi yaptıktan sonra crack için gereken dosyaları kurtarıp, virüs içeren dosyaları Sandbox içerisinde bırakarak bilgisayarınızı güvene alabilirsiniz.

Sandboxie Yazılımını buradan indirebilirsiniz : https://www.sandboxie.com/DownloadSandboxie

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al