wmaraci reklam

Günlük 3-5 TL gelirli niche site ne kadar eder?

9 Mesajlar 1.402 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Clay Clay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 153 / 94
  • Ticaret 9, (%100)
Elimde ingilizce niche site var. 3 defa adsense red yediğim için Temmuz 7'ye kadar başvuru yapamıyorum. Siteyle de ilgilenemiyorum pek. Geçen gün adsterra kurdum günlük 3-5 TL arası gelir bırakıyor. Günlük hiti 40-60 arası organik. Bu site için ne kadar istemeliyim fiyat?

wmaraci
reklam

forzayandex forzayandex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği Öğrenc
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 29 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
red sebebi ney hocam

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
ben web sitesi fiyatını hesaplarken 1 aylık gelir * 12 yapıyorum. Bazıları 24 olarak hesaplıyor.

• Üyelik 08.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 153 / 94
  • Ticaret 9, (%100)

Değersiz içerik, siteye ulaşılamıyor, korsan içerik :laugh:

anilcagliyan adlı üyeden alıntı

ben web sitesi fiyatını hesaplarken 1 aylık gelir * 12 yapıyorum. Bazıları 24 olarak hesaplıyor.

Hmm anladım hocam

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Normalde sitenin ne kadar eski olduğuna bakılarak fiyat belirlenir. Eğer site özel bir yazılım ise, teması ücretli ise veya reklam gideri vs. var ise onlar ekstradan dahil edilebiliyor ve çıkarılabiliyor.

Diğer bir yandan sitenin bazı platformlardan engelli olup olmadığı, kopya içerik olması vs. de fiyatı çok düşürebilir. Adsense korsan ve değersiz içerik olarak görüyorsa ve adsense hesabı vermiyorsa normal fiyatına satılmaz.

Genel olarak 1 seneden daha kısa süredir kazanç getiren 4-5 aylık siteler için "1 aylık kazanç x 10ay" denilebilir. Veya 1 seneden fazladır kazanç getiren siteler için "aylık kazanç x 12 ay" olabilir. Site gerçekten baya eski ve oturmuş bir siteyse düzenli bir kazancı da varsa 12den büyük bir hesap da yapılabilir siteye göre.

Sizin site hem kopya içerikten adsense bile alamıyor. İlerde google'dan banlanma riski de olabilir. Kopya içerik varsa yarın bir gün telif yeme olayı da olabilir bir şekilde. Site içeriğine de bakmadan bir şey diyemem tabi ama eğer siteniz en az 6aydır bu kazancı garanti olarak getirmiyorsa yukarıdaki hesaplardan çok daha düşüğe anca satılabilir
BEYAZMASTER

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 153 / 94
  • Ticaret 9, (%100)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

Normalde sitenin ne kadar eski olduğuna bakılarak fiyat belirlenir. Eğer site özel bir yazılım ise, teması ücretli ise veya reklam gideri vs. var ise onlar ekstradan dahil edilebiliyor ve çıkarılabiliyor.

Diğer bir yandan sitenin bazı platformlardan engelli olup olmadığı, kopya içerik olması vs. de fiyatı çok düşürebilir. Adsense korsan ve değersiz içerik olarak görüyorsa ve adsense hesabı vermiyorsa normal fiyatına satılmaz.

Genel olarak 1 seneden daha kısa süredir kazanç getiren 4-5 aylık siteler için "1 aylık kazanç x 10ay" denilebilir. Veya 1 seneden fazladır kazanç getiren siteler için "aylık kazanç x 12 ay" olabilir. Site gerçekten baya eski ve oturmuş bir siteyse düzenli bir kazancı da varsa 12den büyük bir hesap da yapılabilir siteye göre.

Sizin site hem kopya içerikten adsense bile alamıyor. İlerde google'dan banlanma riski de olabilir. Kopya içerik varsa yarın bir gün telif yeme olayı da olabilir bir şekilde. Site içeriğine de bakmadan bir şey diyemem tabi ama eğer siteniz en az 6aydır bu kazancı garanti olarak getirmiyorsa yukarıdaki hesaplardan çok daha düşüğe anca satılabilir

Kopya içerik yok ki. Hepsini kendim yazdım. Sitede 24 makale var sanırım. Hepsi özgün ve 800-1300 kelime aralığında.

LastWebmaster LastWebmaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 859
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 28, (%100)
İçeriklerinizde alıntı yaptığınız yazı sayısı nedir ? Kendiniz yazdığınızı belirtiyorsunuz fakat benzer içeriklerden dolayı bu tarz birşey başınıza gelmiş olabilir. Ayrıca özgünlük testi yapıyor musunuz ?

• Üyelik 08.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 153 / 94
  • Ticaret 9, (%100)

LastWebmaster adlı üyeden alıntı

İçeriklerinizde alıntı yaptığınız yazı sayısı nedir ? Kendiniz yazdığınızı belirtiyorsunuz fakat benzer içeriklerden dolayı bu tarz birşey başınıza gelmiş olabilir. Ayrıca özgünlük testi yapıyor musunuz ?

hocam toplama içerik demiyor ki değersiz içerik diyor. ingilizcem yetersiz olduğu için öyle diyor olabilir. Bazı kısımlarda çeviri kullanmıştım. Özgünlük testi yapmıyoruum

LastWebmaster LastWebmaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 859
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 28, (%100)

Clay adlı üyeden alıntı

hocam toplama içerik demiyor ki değersiz içerik diyor. ingilizcem yetersiz olduğu için öyle diyor olabilir. Bazı kısımlarda çeviri kullanmıştım. Özgünlük testi yapmıyoruum

Benim bahsettiğim de bu konuydu. Değersiz içerik türev - benzer içeriktir yani diğer kaynaklarla hemen hemen aynı şekilde ifade edilen içerik olarak düşünebilirsiniz. İçerik özgünlüğü testi yaparak yayınlarınızı yapmanızı tavsiye ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al