wmaraci reklam

Hosting'den Soğumayın Firmadan Soğuyun!

14 Mesajlar 1.777 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1348
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
Herkese Merhabalar,

Öncelikle Hosting'den suspended yiyenler ya da sitesi ağırlaşan arkadaşlar genellikle hosting den sorun yaşayip sunucuya geçen arkadaşlar okursa çok sevinirim.(Biraz uzun olabilir ama fayda görürsünüz)

4-5 yıl önce yasadigim olay şuanda başima geldi 2 gün önce burada bir firma kampanya yapmiş YILLIK hosting uygun fiyata alayım dedim pinterest li sitem icin kullanacaktım dedim heralde sorun cikarmaz en fazla günlük trafigi 300-400 ü gecmez. zaten wordpress blog yani ne olabilirki diye düşündüm.(Normalde benim hosting firmam sabittir hosting konusunda aslında bildiginden şaşmayacaksın , tabi kampanya var bide ucuz ya can çekti diyelim :) )

Site daha 1 haftalık degil siteye 100 kişi girmedi tak site gitti :) gidip geliyor agırlasiyor destek talebi açtım dedim 100 tekil trafik bile gelmedi blog sitesi eklenti dahi yok dedim fakat arkadaş şöyle yazdı ; " %100 cpu limitini kullanıyorsunuz böyle devam ederseniz siteniz askıya alınacak,isterseniz sunucu paketlerinede göz atabilirsiniz." şok oldum sitede 100 tekil trafik yok adam sunucudan bahsediyor.direk eski firmamdaki hostingime taşıdım 2 site ekli 1.5k tekil geldi %10 cpu yu geçmedi.

Başlıktada belirttiğim gibi 4-5 yıl önce yine farklı bir firmadan YILLIK hosting almıştım haftalık dahi kullanmadan hosting patladi yine aynisi olunca destek talebine yanıt verdim ben hostingi başka firmaya taşıdım iade şansım var ise iade edin yoksa hostingi kapatın daha bu hostingi kullanmayacağım. 2 gün önce almıştım gelen yanıt : İade hakkınız bulunmamakta isterseniz kapatabilirsiniz şeklinde oldu. Parasında değilim de Memnuniyet yok ise ve işini severek yapmıyorsan hiç yapma yazık. Daha birşey yazmadım işimde olmaz o firma ile.

Diyeceğim o ki (Burada firma ismi vermeyeceğim iyisininde,kötüsününde bazıları reklam v.s der isteyene özelden verebilirim.) 100 tekil hit kaldırmayan hosting , diğer eski firmada inanın günlük 7k tekil trafik kaldırdıgını bilirim ne yavaşlama ne kapanma olmuştur burada anlatmak istediğim

Hostinginiz yetersiz değil , Firmanız YETERSİZ.
Hosting ile günlük 10k trafiği bile geçebilirsiniz yeterki firmanız iyi olsun,hikayemi okudugunuz için teşekkür ederim.
cihaneken Halukkrc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 324
  • Ticaret 3, (%100)
Buna en büyük örnek kesinlikle Hostazor denen firma. Aslında firma adı vermezdim ama bence hak ediyorlar. Kullanmayın, kullandırtmayın.

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Sunucu yönetimini bilen webmaster asla hosting kullanmaz. Neden kendini hosting ile sınırlasın ki?

BASKIN BASKIN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 17 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

alperi adlı üyeden alıntı

Sunucu yönetimini bilen webmaster asla hosting kullanmaz. Neden kendini hosting ile sınırlasın ki?

Valla daha 3 gündür vds üzerinde hosting denemeleri yapıyorum şimdiden diyebilirim ki özgürlük :D
alperi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

xlarc46 xlarc46 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konuda size katılıyorum.İsmini vermeyeceğim fakat sırf kampanya yaptığı için hosting aldığım bir firmada aynı sorunları yaşadım.Bu konuda biraz araştırma yaptıktan sonra radore,turhost,veridyen tarafının adını çok duydum.Eğer sıkıntı yaşamak istemiyor,olası bir sorunda karşınızda çözüm sunacak birilerini arıyorsanız mutlaka yukarıda saydığım gibi büyük firmalarla çalışmalısınız.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

alperi adlı üyeden alıntı

Bilip bilmemekten ziyade bütçe meseleside es geçilmemeli. Aylık 7-8TLye bir websitesi için yeterli bir Hosting bulabilirsin ama 7 8 TL'ye vps zor bulursun.

Bütçeyi de geçelim projenin de önemi var. One page site açılacaktır yada arkadaşın sitesi gibi ufak bir blog sitesi. Bunlar için vps alıp uğraşmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Yıllardır ilgilenirim sunucu işleriyle. Kendimi her türlü idare edebilecek kadar bilgim var ama genelde Hosting alır geçerim bende. ufak tefek projeler oluyor çünkü.

ileriye yönelik, sağlam bir proje düşüncesi varsada kesinlikle hostinglerde sürünülmemeli tabiki.
uzunlarpc

kişi bu mesajı beğendi.

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1348
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
Escalous Katılıyorum kesinlikle.
alperi BASKIN Tabiki vps daha iyi ama benim burada anlatmak istediğim günlük trafiginiz 500-1k ise zaten o site vps yi karşılayamaz yani küçük çapli siteler için ama 5-10 siteniz var ya da günlük +20k li siteleriniz varsa vps zaten mecburidir.
BASKIN

kişi bu mesajı beğendi.

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar,

Her zaman söylediğimiz gibi yıllanmış, 7/24 destek alabileceğiniz, referansı bol şikayeti az firmalar ile çalışmanızı öneririz.

İyi çalışmalar dileriz.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

darki66 darki66 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek BİLİŞİM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 10 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
Hozzt,guzelhosting memnun kaldim firmalardir.

vuslatim vuslatim www.segemdersnotlari.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)
abi alacaksanız narin hostingten alıp arkanıza yaslanacaksınız.. Bende çok yaşadım bu durumları ama sütten dilimiz yandı misali. Narin hosting hem süper kaliteli hemde fiyatı yüksek değil..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al