wmaraci reklam

Hem ingilizce hem türkçe içerikli site yapmak

7 Mesajlar 1.864 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
Sizce zararlı olur mu? biraz hitli bir bir sitem var, buna yabancı içeriklerde eklemek istiyorum. bu içerikler sadece ingilizce olacak, ama içerikler eski bir tarihe doğru eklemem gerekiyor, 2016 gibi. bir sıkıntı olmaz galiba ama yine de bir sorayım dedim.

wmaraci
reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Sitede hem İngilizce hem de Türkçe içerik olması SEO açısından sorun olmaz ama gerekli ayarı yapmazsanız kullanıcı açısından sorun olur. Bir Türk siteye girdiğinde yabancı içeriklerle uğraşmak istemez. Anlam veremeyip çıkabilir. Bu yüzden Türkiye'den giren kişiler için siteyi Türkçe olarak, yurt dışından girecek kişiler için de İngilizce olarak ayarlayabilirsiniz. Tarihi de 2016 olarak ayarlamanızın amacını anlayamadım ama konu hakkında bilgim yok. Google bunu hile olarak algılar mı algılamaz mı bilmiyorum. Arama sonuçlarında bazen tarihi de yazıyor çünkü. Kullanıcıyı yanıltmak olarak algılanabilir belki.

• Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

Sitede hem İngilizce hem de Türkçe içerik olması SEO açısından sorun olmaz ama gerekli ayarı yapmazsanız kullanıcı açısından sorun olur. Bir Türk siteye girdiğinde yabancı içeriklerle uğraşmak istemez. Anlam veremeyip çıkabilir. Bu yüzden Türkiye'den giren kişiler için siteyi Türkçe olarak, yurt dışından girecek kişiler için de İngilizce olarak ayarlayabilirsiniz. Tarihi de 2016 olarak ayarlamanızın amacını anlayamadım ama konu hakkında bilgim yok. Google bunu hile olarak algılar mı algılamaz mı bilmiyorum. Arama sonuçlarında bazen tarihi de yazıyor çünkü. Kullanıcıyı yanıltmak olarak algılanabilir belki.

hocam tam da dediğiniz yüzünden tarihi 2016 yapıyorum, türk kullanıcılara anasayfada gözükmesin ingilizce konular diye. ingilizce olarak ayrı bir sayfa açıp, etiketleme ile kategori ayarlayarak yayın paylaşacağım.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Elbette İngilizce içerik gelirlerinizi, ziyaretçilerinizi muhtemel olarak artırır. Fakat yönteminiz yanlış diye düşünüyorum. Bu dediğiniz siteyi, çoklu dil olarak açmanız ve SEO ayarlarını ise ona göre yapmanız emeğiniz için daha karlı.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)

sworks adlı üyeden alıntı

Elbette İngilizce içerik gelirlerinizi, ziyaretçilerinizi muhtemel olarak artırır. Fakat yönteminiz yanlış diye düşünüyorum. Bu dediğiniz siteyi, çoklu dil olarak açmanız ve SEO ayarlarını ise ona göre yapmanız emeğiniz için daha karlı.

blogger kullandığım için bir çok şey kısıtlı kalıyor. aklıma gelen tek yöntem buydu.

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
O zaman girdiğiniz her yeni içeriği de eski tarihli olarak yükleyeceksiniz. Google üzerinden gelen yabancı ziyaretçi ilk makaleyi okuduktan sonra anasayfa linkine tıklarsa Türkçe içerikle karşılaşır hep. Bu birinci sorun. İkincisi de, yabancı ziyaretçi makaleyi okuduktan sonra sayfanın sağında solunda veya altlarda diğer Türkçe makalelerle karşılaşacaktır. Son paylaşılanlar, popüler paylaşımlar vs... Dediğiniz gibi blogger bu konuda kısıtlı biraz. Eğer sorun olmayacaksa ikinci bir blog açabilirsiniz İngilizce olarak. Sıfırdan başlamış olacaksınız tabi ama bilemedim şimdi. Blogger'dan wordpresse geçebilmeniz mümkünse onu da düşünebilirsiniz bu konularda biraz tecrübeniz varsa.

izl84 izl84 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Site Sahibi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** Ç**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 5 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba. Ben 4 yıllık türk siteme alt dizin oluşturup siteadı.com/english şeklinde yeni bir wp kurup ayrı veritabanı ile devam ediyorum. İki siteninde birbiri ile bir bağlantısı yok doğrudan. Aynı dizinde ve aynı alan adında olmalarına rağmen tek bir link bile yok birbiri arasında. Hem karışıklık olmuyor hemde tr alexası 1400, dünya alexası 90k olan sitemin gücünü arkasına alan ingilizce bir site kurmuş oldum. Belki bu şekilde yapabilirsiniz.
websitetr Mekatronic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al