wmaraci reklam

ist ve istanbul domain onay süreci nedir

6 Mesajlar 621 Okunma
wmaraci reklam

TeyzenTevfik TeyzenTevfik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 8, (%88)
Arkadaşlar dün sabah 2 tane .istanbul uzantılı domain regledim ücreti çekildi. Panele baktığımda hala Kayıt Bekliyor ibaresi var. Firmaya ticket açtım ve sorunu dile geitrdim, şöyle bir cevap geldi;
Sağlayıcı tarafında kontroller sürüyor. Aldığınız global bir marka olduğundan onaylanmama ihtimali vardır, bir süre daha onaylanmaz ise iade edilebilir.
Bu doğru bir açıklama mı, marka ve firmalar zaten en önce domainlerin sahibi oldu. Halka açıldığında isteyen istediği domaini alamıyor mu?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

rootyetkiliadam rootyetkiliadam WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek IT Staff, Jr. Sysadmin
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 407
  • Beğeniler 1 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Kısaca bilgi vermeye çalışayım;

Bir alan adı halka arz edilmeden önce iki evre vardır.

İlk evre yani Sunrise dönemi sadece Marka ve Patent sahiplerine özeldir. Bu dönemde marka ve patent sahipleri tescil başvurularını takiben ilgili evrakları beyan ederler.

Sunrise evresinde fiyatlar kayıt operatörünün belirlediği politika doğrultusunda normal fiyatların 5-10 katına kadar çıkabilmektedir.

İkinci evre ise Landrush olarak adlandırılır. Landrush döneminde isteyen herkes istediği bir alan adı için başvuru yapabilir.

Ancak bütün başvurular Landrush sonuna kadar bekler, Landrush esnasında birden fazla başvuru yapılan alan adları açık arttırmaya girer ve en yüksek fiyat verende kalır.

Ek olarak alan adı kayıt operatörleri, talep edilen bazı jenerik domainleri register edip etmeme insiyatifini saklı tutarlar.

• Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 8, (%88)
rootyetkiliadam teşekkürler. Firmayla ilgili olup olmayacağını düşündüm, ama sizin demenize göre o zaman hangi firmadan bu domainleri almak isteseydim hepsinde sonuç bu olacaktı.

MobilHerif MobilHerif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 5 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
TeyzenTevfik Firmadan firmaya değişiyor gözlemlediğim kadarıyla. Geçenlerden beğendiğim bir domain boşa düştü. Düştüğü gibi domainal .com adresinden regledim. Aradan 6 7 saat geçti para beklediği halde sipariş bekliyor dedi. Ben de başkası almasın diye gidip godaddyden regledim (hala boş görünüyordu). Sonrasında godaddy verdi domaini. domainal .com hala daha sipariş bekliyor diyordu gittim paramı geri aldım ordan :)

wmaraci

• Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 8, (%88)
MobilHerif domainler efsane ama uzantıları yüzünden pahalı, aynı işlemi yapmak isterdim ama beklemek şuan benim için daha iyi olacak :)

rootyetkiliadam rootyetkiliadam WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek IT Staff, Jr. Sysadmin
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 407
  • Beğeniler 1 / 104
  • Ticaret 0, (%0)

TeyzenTevfik adlı üyeden alıntı

rootyetkiliadam teşekkürler. Firmayla ilgili olup olmayacağını düşündüm, ama sizin demenize göre o zaman hangi firmadan bu domainleri almak isteseydim hepsinde sonuç bu olacaktı.

TeyzenTevfik ,

Evet, domain tescil firmanız doğrudan ICANN Accredited bir kayıt operatörü olmadığı sürece karşılaşacağınız manzara her firmada hemen hemen aynı olacaktır.
TeyzenTevfik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al